Ogłoszenia

Ogłoszenia Parafialne 16 niedziela zwykła 26.07.2020r.

 

1.Dzisiejsza Ewangelia przekonuje nas, że królestwo niebieskie warte jest wysokiej ceny. Powinniśmy sobie zadać pytanie: Co jesteśmy w stanie dla niego poświęcić, jakie koszty gotowi jesteśmy ponieść aby je zdobyć i zachować? 

 

2. Msze Święte niedzielne są odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.30 i 18.00, przy czym spowiedź odbywa się podczas Mszy. Eucharystia o godz. 12.00 jest transmitowana za pośrednictwem parafialnego Facebooka.

 

 

 

3. Podczas wakacji sakrament Chrztu jest udzielany w każdą niedzielę po Mszy o godz. 13.30. Nie ma w tym czasie spotkań przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Dzisiejsza Msza św. o godz. 13.30 sprawowana jest w intencji wszystkich dzieci ochrzczonych w miesiącu lipcu. We wrześniu będzie możliwość chrztu dzieci we wszystkie niedziele za wyjątkiem 20 września.

 

 

 

4.Zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła, które zostanie odprawione dzisiaj z okazji ostatniej niedzieli miesiąca o godz. 17.30.

 

 

 

5.W najbliższych dniach rozpoczniemy miesiąc sierpień, który jest czasem, w którym zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu.  

 

 

 

6.W przyszłym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek i sobotę w godz. 17 – 18.Najbliższa niedziela jest pierwszą w miesiącu, dlatego pod koniec Mszy świętych nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o godz. 8.00 będzie Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, natomiast ofiary na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

 

 

 

7. Prosimy o przestrzeganie wymogów bezpieczeństwa podczas uczestnictwa we Mszy i przystępowaniu do Komunii Świętej: W kościołach zaleca się noszenie masek zakrywających usta i nos; prosimy również o to, aby najpierw podchodziły do Komunii osoby przyjmujące Ciało Pańskie w postawie stojącej na rękę, a następnie wierni przyjmujący tradycyjnie na stojąco lub klęcząc przy balaskach.

 

 8. Kancelaria parafialna przez wakacje jest czynna w środy i piątki od godz. 19.00 do 20.00 Można się z parafią kontaktować drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po Mszy św.

9. PWT we Wrocławiu zaprasza do studiowania na kierunkach: Teologia i Pedagogika - studia stacjonarne - jednolite magisterskie. Polecamy także: studia podyplomowe i zajęcia dla seniorów w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ogłoszenia Parafialne 22 Niedziela Zwykła 02.09.2018r.

1. W naszej parafii serdecznie witamy Ks. Radosława Rotmana, który mocą decyzji Ks. Arcybiskupa został skierowany do nas i od dnia wczorajszego pełni funkcję wikariusza. Ks. Radosławowi życzymy wielu łask Bożych potrzebnych do owocnej pracy i otaczamy go naszą modlitwą, polecając szczególnej opiece Matki Bożej Muchoborskiej. 

2. Przeżywamy dziś 22. niedzielę zwykłą w ciągu roku. W tych pierwszych dniach września modlimy się szczególnie o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Dziś przypada również pierwsza niedziela miesiąca: ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego kościoła; Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś wyjątkowo będzie miała miejsce od 17.00 do 18.00; zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8.00. 

3. Od dziś powracamy do stałego porządku Mszy świętych w niedziele: 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.00 i 18.00. Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę, że Msza o godz. 13.00 - tzw. Msza recytowana jest przeznaczona dla rodziców z najmłodszymi dziećmi, które nie są w stanie długo wytrzymać w kościele. 

4. Dziś, podczas Mszy o godz. 10.45, poświęcimy plecaki naszych najmłodszych parafian oraz te, które zostały przyniesione w ramach akcji Caritas „Wyprawka dla Żaczka". Serdecznie dziękujemy za przyniesione plecaki. 

5. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę świętą na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek 3 września o godz. 7.30, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. 

6. W tym tygodniu obchodzić będziemy:

w poniedziałek - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

w sobotę - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. 

8. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30. 

9. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00. Na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Liturgiczną Służbę Ołtarza i ich rodziców. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich ministrantów na powakacyjne spotkanie przy grillu, które odbędzie się 15 września. 

10. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca; okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00. Prosimy, by przypomnieć dzieciom o tym, aby nowy rok szkolny rozpoczęły pojednanie z Panem Bogiem. 

11. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 udzielimy chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o godz. 18.00 w kościele. 

12. Tradycyjnie organizowana jest w naszej parafii pielgrzymka na nocne czuwanie Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze. Wyjazd w piątek 21 września o godz. 17.00 z przystanku przy kościele. Wyjazd powrotny z Częstochowy, po Mszy św. o godz. 24.00 sprawowanej w kaplicy cudownego Obrazu. 

13. Dziś zgodnie z zapowiedzią, pragniemy przedstawić plan pracy duszpasterskiej na rozpoczynający się nowy rok szkolno - katechetyczny dla poszczególnych grup: 

- Chrzty święte - udzielamy w 2. i 4. niedzielę miesiąca w czasie Mszy o godz. 13.00, spotkania dla rodziców i chrzestnych mają miejsce w sobotę, dzień wcześniej, po Mszy o godz. 18.00. 

- Przygotowanie do I Komunii - spotkania dla rodziców z dziećmi  odbywać się będą w każdą 3. niedzielę miesiąca, rozpoczynają się Mszą o godz. 13.00, po której będzie spotkanie formacyjne; pierwsze takie spotkanie odbędzie się 16 września. 

- Przygotowanie do bierzmowania - trwa trzy lata, spotkania odbywają się w czwartki  o godz. 18.30 w salce na plebanii:

Rok I przygotowania ( klasy 7 szkoły podstawowej) - każdy 2. czwartek miesiąca - pierwsze spotkanie 13 września.

Rok II przygotowania (klasy 8 szkoły podstawowej) każdy 3 czwartek miesiąca - pierwsze spotkanie 20 września.

Rok III przygotowania (klasy 3 gimnazjum) każdy 4 czwartek miesiąca - pierwsze spotkanie 27 września. 

- Liturgiczna Służba Ołtarza - będzie miała zbiórki w soboty o godz. 10.00, zaś kandydaci o godz. 11.00. Pierwsze spotkanie dla ministrantów odbędzie się w ten czwartek po Mszy wieczornej. Dodatkowo całe LSO spotyka się z rodzicami na Mszach świętych w pierwsze czwartki miesiąca o godz. 18.00. Nabór na nowych kandydatów rozpoczniemy wraz z adwentem. 

- Wspólnota Dzieci Maryi „Marianki" - pierwsze spotkanie dla wszystkich będą miały w najbliższy wtorek 4 września, o godz. 17.00 w salce na plebanii, na którym zostanie ustalony termin cotygodniowych spotkań. 

- Młodzież - będzie miała swoje pierwsze spotkanie organizacyjne w najbliższą niedzielę po Mszy wieczornej w salce na plebanii. 

- Krąg Biblijny - tak, jak w zeszłym roku, spotyka się co dwa tygodnie, we wtorki o godz. 19.00 w salce na plebanii. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek 4 września. 

- Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon" - spotykać się będzie w środy o godz. 19.00 w salce na plebanii. 

- Parafialny Zespół Caritas - swoje dyżury będzie pełnił w drugi i czwarty wtorek miesiąca w godzinach od 17.00 do 18.00. 

- Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność nasz Chór parafialny. Wszyscy, którzy chcieliby zasilić jego szeregi mogą się zgłaszać do Pana Organisty po Mszach świętych. 

 

     Do każdej z wymienionych grup można dołączyć, przychodząc na ich spotkanie. Informacje o spotkaniach i osobach odpowiedzialnych znaleźć można również na stronie internetowej naszej parafii. Wszelkie ewentualne zmiany terminów spotkań będą ogłaszane wcześniej, jak również zostaną zamieszczone na stronie internetowej. 

     Zachęcamy wszystkich, by korzystali z tych spotkań, aby móc pogłębiać swoją wiarę, tworzyć żywą wspólnotę ludzi wierzących i poczuć się związanym oraz odpowiedzialnym za wspólnotę parafialną, do której się należy. 

 

Ogłoszenia Parafialne 21 Niedziela Zwykła - Uroczystość NMP Częstochowskiej 26.08.2018r.

1. W przeżywaną dziś niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. 

2. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się pożegnanie Ks. Roberta. Zachęcamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy, która będzie wyrazem naszego podziękowania za trzy lata pięknej i owocnej posługi w naszej parafii. Będziemy także prosić o Boże blog. w pracy na nowej parafii. 

3. Przypominamy, że jeszcze dziś nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, natomiast Msza o godz. 12.00 będzie Mszą recytowaną, w czasie której udzielimy chrztu dzieciom. Od przyszłej niedzieli wracamy do stałego porządku Mszy niedzielnych (8.00; 9.30; 10.45; 12.00; 13.00 - recytowana i 18.00).

4. Także dzisiaj o godz. 17.30 z racji ostatniej niedzieli miesiąca odbędzie się nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

5. W tym tygodniu obchodzić będziemy:

w poniedziałek - św. Moniki,

we wtorek - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

w środę - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela,

w sobotę - bł. Bronisławy, dziewicy.

6. Msza św. za Parafian zostanie odprawiona w środę o godz. 7.00.

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30. 

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. 

9. W sobotę 1 września przypada 79. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939 - 1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.

10. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i okazja do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego od. 17.00 do 18.00. 

11. Ks. Wojciech odwiedzi swoich chorych w sobotę od godz. 9.00 natomiast Ks. Radosław w następną sobotę, tj. 8 września od godz. 9.00.

12. W przyszłą niedzielę w czasie ogłoszeń podamy plan pracy duszpasterskiej na rozpoczynający się nowy rok szkolno - katechetyczny dla poszczególnych grup. Dlatego też adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca, będzie miała miejsce od godz. 17.00 do 18.00. Zmiana Tajemnic różańcowych normalnie po Mszy św. o godz. 8.00. 

13. Pragnąc pomóc dzieciom z uboższych rodzin z Polski i Europy wschodniej, nasza parafia włącza się po raz kolejny w akcję Caritas: „Wyprawka dla Żaczka". Pragniemy ofiarować dzieciom z biedniejszych rodzin plecaki z przyborami szkolnymi. W tym roku Caritas prosi chętnych darczyńców o zakup przyborów szkolnych wraz z plecakiem, które będzie można przynosić do dnia 01.09.2018 do Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania lub do zakrystii po Mszach św. Poświęcenie plecaków odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.45. 

14. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona w poniedziałek 3 września o godz. 8.00, na którą serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Będziemy wówczas prosić o Boże blog. w nowym roku szkolnym. 

15. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność nasz chór parafialny. Chętni do zasilenia jego szeregów mogą zgłaszać się po Mszach św. do Pana Organisty. 

 

Ogłoszenia Parafialne 22 Niedziela Zwykła 02.09.2018r.

1. W naszej parafii serdecznie witamy Ks. Radosława Rotmana, który mocą decyzji Ks. Arcybiskupa został skierowany do nas i od dnia wczorajszego pełni funkcję wikariusza. Ks. Radosławowi życzymy wielu łask Bożych potrzebnych do owocnej pracy i otaczamy go naszą modlitwą, polecając szczególnej opiece Matki Bożej Muchoborskiej. 

2. Przeżywamy dziś 22. niedzielę zwykłą w ciągu roku. W tych pierwszych dniach września modlimy się szczególnie o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Dziś przypada również pierwsza niedziela miesiąca: ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego kościoła; Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś wyjątkowo będzie miała miejsce od 17.00 do 18.00; zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8.00. 

3. Od dziś powracamy do stałego porządku Mszy świętych w niedziele: 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.00 i 18.00. Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę, że Msza o godz. 13.00 - tzw. Msza recytowana jest przeznaczona dla rodziców z najmłodszymi dziećmi, które nie są w stanie długo wytrzymać w kościele. 

4. Dziś, podczas Mszy o godz. 10.45, poświęcimy plecaki naszych najmłodszych parafian oraz te, które zostały przyniesione w ramach akcji Caritas „Wyprawka dla Żaczka". Serdecznie dziękujemy za przyniesione plecaki. 

5. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę świętą na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek 3 września o godz. 7.30, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. 

6. W tym tygodniu obchodzić będziemy:

w poniedziałek - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

w sobotę - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. 

8. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30. 

9. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00. Na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Liturgiczną Służbę Ołtarza i ich rodziców. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich ministrantów na powakacyjne spotkanie przy grillu, które odbędzie się 15 września. 

10. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca; okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00. Prosimy, by przypomnieć dzieciom o tym, aby nowy rok szkolny rozpoczęły pojednanie z Panem Bogiem. 

11. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 udzielimy chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o godz. 18.00 w kościele. 

12. Tradycyjnie organizowana jest w naszej parafii pielgrzymka na nocne czuwanie Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze. Wyjazd w piątek 21 września o godz. 17.00 z przystanku przy kościele. Wyjazd powrotny z Częstochowy, po Mszy św. o godz. 24.00 sprawowanej w kaplicy cudownego Obrazu. 

13. Dziś zgodnie z zapowiedzią, pragniemy przedstawić plan pracy duszpasterskiej na rozpoczynający się nowy rok szkolno - katechetyczny dla poszczególnych grup: 

- Chrzty święte - udzielamy w 2. i 4. niedzielę miesiąca w czasie Mszy o godz. 13.00, spotkania dla rodziców i chrzestnych mają miejsce w sobotę, dzień wcześniej, po Mszy o godz. 18.00. 

- Przygotowanie do I Komunii - spotkania dla rodziców z dziećmi  odbywać się będą w każdą 3. niedzielę miesiąca, rozpoczynają się Mszą o godz. 13.00, po której będzie spotkanie formacyjne; pierwsze takie spotkanie odbędzie się 16 września. 

- Przygotowanie do bierzmowania - trwa trzy lata, spotkania odbywają się w czwartki  o godz. 18.30 w salce na plebanii:

Rok I przygotowania ( klasy 7 szkoły podstawowej) - każdy 2. czwartek miesiąca - pierwsze spotkanie 13 września.

Rok II przygotowania (klasy 8 szkoły podstawowej) każdy 3 czwartek miesiąca - pierwsze spotkanie 20 września.

Rok III przygotowania (klasy 3 gimnazjum) każdy 4 czwartek miesiąca - pierwsze spotkanie 27 września. 

- Liturgiczna Służba Ołtarza - będzie miała zbiórki w soboty o godz. 10.00, zaś kandydaci o godz. 11.00. Pierwsze spotkanie dla ministrantów odbędzie się w ten czwartek po Mszy wieczornej. Dodatkowo całe LSO spotyka się z rodzicami na Mszach świętych w pierwsze czwartki miesiąca o godz. 18.00. Nabór na nowych kandydatów rozpoczniemy wraz z adwentem. 

- Wspólnota Dzieci Maryi „Marianki" - pierwsze spotkanie dla wszystkich będą miały w najbliższy wtorek 4 września, o godz. 17.00 w salce na plebanii, na którym zostanie ustalony termin cotygodniowych spotkań. 

- Młodzież - będzie miała swoje pierwsze spotkanie organizacyjne w najbliższą niedzielę po Mszy wieczornej w salce na plebanii. 

- Krąg Biblijny - tak, jak w zeszłym roku, spotyka się co dwa tygodnie, we wtorki o godz. 19.00 w salce na plebanii. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek 4 września. 

- Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon" - spotykać się będzie w środy o godz. 19.00 w salce na plebanii. 

- Parafialny Zespół Caritas - swoje dyżury będzie pełnił w drugi i czwarty wtorek miesiąca w godzinach od 17.00 do 18.00. 

- Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność nasz Chór parafialny. Wszyscy, którzy chcieliby zasilić jego szeregi mogą się zgłaszać do Pana Organisty po Mszach świętych. 

 

     Do każdej z wymienionych grup można dołączyć, przychodząc na ich spotkanie. Informacje o spotkaniach i osobach odpowiedzialnych znaleźć można również na stronie internetowej naszej parafii. Wszelkie ewentualne zmiany terminów spotkań będą ogłaszane wcześniej, jak również zostaną zamieszczone na stronie internetowej. 

     Zachęcamy wszystkich, by korzystali z tych spotkań, aby móc pogłębiać swoją wiarę, tworzyć żywą wspólnotę ludzi wierzących i poczuć się związanym oraz odpowiedzialnym za wspólnotę parafialną, do której się należy. 

 

Ogłoszenia Parafialne 20 Niedziela Zwykła 19.08.2018r.

1. Przeżywamy dziś 20 niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. Przypominamy, że do końca sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 13.00 w niedzielę, natomiast Msza o godz. 12.00 jest Mszą recytowaną. 

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy:

w poniedziałek - św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

we wtorek - św. Piusa X papieża;

w środę - Najświętszej Maryi Panny Królowej nieba i ziemi;

w piątek - święto św. Bartłomieja Apostoła;

4. Msza św. w intencji Parafian zostanie odprawiona w środę 

o godz. 7.00.

5. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej w środę o godz. 17.30.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

7. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar systemów totalitarnych XX wieku, także spośród naszych krewnych i rodaków. 

8. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; w czasie Mszy św. o godz. 18.00 ponowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej Częstochowskiej.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 09.30 nastąpi pożegnanie Ks. Roberta. Zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy, w której wyrazimy nasze podziękowanie Ks. Robertowi za trzy lata pięknej i bardzo owocnej posługi w naszej parafii oraz będziemy prosić dla niego  o Boże błog. w pracy na nowej parafii. 

10. Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 udzielimy chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o godz. 18.00 w kościele. 

11. Nabożeństwo do św. Michała Archanioła w najbliższą niedzielę o godz. 17.30.

12. Caritas zaprasza chętnych do wsparcia akcji „Wyprawka dla żaczka". Od tej niedzieli można do zakrystii lub kancelarii parafialnej przynosić zakupione przybory szkolne oraz plecaki, które z kolei za pośrednictwem Caritas trafią do dzieci z najbiedniejszych rodzin z Polski i Europy wschodniej. 

13. W tym tygodniu w naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana Boga:

Jadwiga Borejsza

Marta Szymczak

Wanda Bronś - Adamiak 

Zofia Żbik 

Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 

 

Podkategorie