Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne - 24 Niedziela zwykła 15.09.2019r.

1. Przeżywamy dziś 24. niedzielę zwykłą. W naszej Parafii gościmy Ks. Witalija Beszkuryja, proboszcza katedry św. Zofii w Żytomierzu na Ukrainie.

Ks. Witalij głosi dziś do nas Słowo Boże, natomiast po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na remont katedry w Żytomierzu.

 

2. Dnia 17 września będziemy obchodzić 80. rocznicę agresji Związku Radzieckiego wobec Polski w 1939r. W tym dniu pamiętamy w naszej modlitwie o Ojczyźnie oraz polecamy Bogu wszystkich poległych na wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii oraz w innych miejscach kaźni.

 

3. Z racji zbliżającego się święta św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży rozpoczynają się także kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

4. Zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych na spotkanie w czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

 

5. W piątek o godz. 17.00 wyjazd z przystanku przy kościele na Archidiecezjalną pielgrzymkę i czuwanie na Jasnej Górze. Powrót z Częstochowy po zakończeniu Mszy św. sprawowanej w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 24.00. Mamy jeszcze wolne miejsca zatem zachęcamy do podjęcia wspólnego pielgrzymowania i modlitwy w duchowej stolicy Polski.

 

6. W sobotę o godz. 17.00 obok Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie przy grillu dla Liturgicznej Służby Ołtarza i Rodziców Ministrantów.

 

7. W najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. będzie miało miejsce pierwsze spotkanie przed Komunią, w ramach którego odbędzie się konferencja formacyjna i spotkanie organizacyjne.

 

8. W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 16.00, dla dzieci, rodziców i pracowników Przedszkola Sióstr Salezjanek i Ochronki Sióstr Służebniczek na rozpoczęcie nowego roku przedszkolnego.

 

9. Już dzisiaj zapraszamy na Parafialny Festyn Wspólnot, organizowany z okazji Uroczystości św. Michała Archanioła, w niedzielę 29 września na terenie wokół Domu Parafialnego. Początek wydarzenia o godz. 13.00, zakończenie o godz. 18.00 Celem festynu jest integracja wszystkich Parafian i zaprezentowanie Wspólnot działających przy naszej Parafii, po to by zrozumieć ich charakter, a dzięki temu mocniej identyfikować się ze społecznością parafialną. Dodatkowym celem jest wsparcie finansowe naszego Parafialnego Zespołu Caritas, który już od lat pomaga biednym rodzinom z Muchoboru Wielkiego. Podczas festynu będzie można skosztować tradycyjnego polskiego jedzenia, takiego jak: grochówka, bigos, chleb ze smalcem, kiełbasa i kaszanka z grilla, różnego rodzaju ciast i wypieków; będzie również serwowana kawa i herbata oraz wata cukrowa dla dzieci. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele Caritasu. Czas umilą atrakcje takie jak: fotobutka, dmuchańce dla dzieci, taniec z ogniem, pokaz Straży Granicznej i malowanie twarzy.

Wszystkich chętnych do pomocy podczas Festynu zapraszamy na spotkanie komitetu  organizacyjnego w poniedziałek, 16 września, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

 

10. Dziękujemy Duszpasterstwu Młodzieży i wszystkim licznie przybyłym Parafianom za udział we wczorajszym nabożeństwie w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Polska pod krzyżem”.

 

11. W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczysta procesja z relikwiami św. Stanisława, biskupa i męczennika i św. Doroty, ulicami Wrocławia.Początek o godz. 16.00 w bazylice św. Elżbiety – kościół garnizonowy.

Ogłoszenia parafialne - 23 Niedziela zwykła 08.09.2019r.

1. Przeżywamy dziś 23. niedzielę zwykłą w ciągu roku. Z powodu listu odczytanego w ubiegłą niedzielę, Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się dzisiaj pod koniec Mszy św.

 

2. Podczas Mszy św. o godz. 13.30 zostanie udzielony sakrament Chrztu Świętego.

 

3. Ks. Leszek zaprasza młodzież na dzisiejsze spotkanie o godz. 19.15 w Domu Parafialnym.

 

4. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek od godz. 17.00 do 18.00.

 

5. Zapraszamy uczestników Kręgu Biblijnego na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

 

6. Spotkanie młodszych Marianek i kandydatek na Marianki w środę o godz. 16.30, a spotkanie starszych Marianek w środę o godz. 18.30 w klasztorze Sióstr Służebniczek.

 

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30.

 

8. Spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii. W ramach najbliższego spotkania modlitwa uwielbienia oraz małe grupy.

 

9. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. 

 

10. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z roku trzeciego (szkoła średnia) w czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Spotkanie dla kandydatów z roku drugiego (klasy 8) 19 września o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.  

 

11. W piątek przypada 13. dzień miesiąca, zapraszamy na Różaniec Fatimski i procesję o godz. 17.00.   

 

12. W sobotę będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu organizatorzy akcji „Różaniec do granic” w tym roku podjęli inicjatywę „Polska pod krzyżem” spotkanie ogólnopolskie odbędzie się w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września we Włocławku. W tym dniu zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo pod krzyżem o godz. 15.00 a następnie na Mszę św. Więcej informacji o akcji na stronie internetowej: www.polskapodkrzyzem.pl i w gablocie parafialnej. 

 

14. Tradycyjnie organizowana jest w naszej Parafii pielgrzymka na nocne czuwanie Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze. Wyjazd w piątek 20 września, o godz. 17.00 z przystanku przy kościele. Wyjazd powrotny z Częstochowy po Mszy św. o godz. 24.00, sprawowanej w Kaplicy Cudownego Obrazu. Koszt wynosi 50 zł od osoby. 

 

15. Tak jak zapowiedzieliśmy przed tygodniem, dzisiaj podamy plan pracy duszpasterskiej dla grup działających w naszej Parafii w skład których wchodzą osoby dorosłe:

- Krąg Biblijny spotyka się we wtorki co dwa tygodnie o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Pierwsze spotkanie 10 września. Odpowiedzialnym za Krąg jest Ks. Wojciech.

- Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” ma spotkania w środy o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Opiekunem Wspólnoty jest Ks. Wojciech.

- Parafialny Zespół Caritas swoje dyżury pełni w drugi i czwarty wtorek miesiąca w godzinach od 17.00 do 18.00. Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych do czynnego realizowania dzieł miłosierdzia. Opiekunem jest Ks. Proboszcz.

- Chór Parafialny ma próby we wtorki i piątki po wieczornej Mszy św. Wszyscy, którzy chcieliby zasilić jego szeregi mogą się zgłaszać do Pana Organisty po Mszach Świętych. Opiekunem jest Ks. Proboszcz.

- Wspólnota Żywego Różańca ma spotkania w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00, w trakcie zmiany tajemnic. Jest to Wspólnota, której głównym charyzmatem jest podjęcie osobistej modlitwy na różańcu we wspólnych intencjach. Istnieją także róże różańcowe rodziców modlących się za dzieci. Serdecznie zapraszamy. Opiekunem Wspólnoty jest Ks. Proboszcz.

- Rodzina Bł. Edmunda Bojanowskiego. Spotkania wspólnoty odbywają się w każdą II sobotę miesiąca o godz. 17.00 w domu Sióstr Służebniczek Maryi. Opiekunem jest S. Salwatora

 

     Do każdej z wymienionych grup można dołączyć, przychodząc na spotkanie. Informacje o spotkaniach znaleźć można także na stronie internetowej naszej Parafii. Ewentualne zmiany terminów spotkań będą ogłaszane wcześniej, jak również informacje o zmianach zostaną zamieszczone na stronie internetowej.

Zachęcamy do tego by przyłączać się do grup funkcjonujących w naszej Parafii, a tym samym pogłębiać swoją wiarę oraz umacniać poczucie przywiązania do całej wspólnoty parafialnej. Tradycją tej parafii było cotygodniowe przypominanie terminów spotkań, z uwagi na to, że w znaczący sposób wydłuża to ogłoszenia w tym roku postanowiliśmy z tego zrezygnować. Prosimy o zrozumienie.

 

16. W przyszłym tygodniu w naszej Parafii gościć będzie Ks. Witalij Bezszkuryj proboszcz katedry św. Zofii w Żytomierzu na Ukrainie, który wygłosi do nas Słowo Boże. Zostanie także przeprowadzona po Mszach św. zbiórka do puszek aby wspomóc remont katedry w Żytomierzu.

 

17. Rada Osiedla Muchobór Wielki serdecznie zaprasza na festyn osiedlowy, który odbędzie się 14 września na skwerku przy ul. Stanisławowskiej w godzinach 14:00-22:00.

 

18. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana ++ Zofia Kamińska i Halina Krydus