Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, co oznacza, ze czas Wielkanocy powoli dobiega końca.

2. Msze Święte będą dziś sprawowane o godz. 8.00, 8.30, 9.30, 10.00, 10.45, 11.15, 12.00, 13.30 i 18.00, istnieje możliwość spowiedzi podczas Mszy świętych w kościele. Msze o godz. 12.00 i 13.30 są transmitowane za pośrednictwem parafialnego Facebooka:https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9Bw-Micha%C5%82a-Archanio%C5%82a-na-Muchoborze-Wielkim-Wroc%C5%82aw-11351339009803

3. Msze święte w tygodniu są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00, a wieczorna Msza święta jest transmitowana. Istnieje także możliwość spowiedzi przed Mszami. W środę Nowenna i wieczorna Msza o godz. 17.30.

4. Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny jest odmawiana w czasie wieczornej Mszy w formie dziękczynienia po przyjęciu Komunii Świętej.

5. W naszym kościele podczas Mszy może przebywać maksymalnie 70 wiernych wraz z księdzem i obsługą. W miejscach kultu w dalszym ciągu obowiązuje wymóg noszenia masek zakrywających usta i nos. Przypominamy, że Komunia św. udzielana jest w następujący sposób:

Procesyjnie na stojąco na rękę, prosimy podchodzić do komunii w pierwszej kolejności, Komunię przyjmujemy bezpośrednio po otrzymaniu a nie w ławce,

Procesyjnie na stojąco do ust, prosimy o przepuszczenie osób chcących otrzymać Komunię na rękę,

Na klęcząco przy balaskach.

6. W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

7. Do soboty po wieczornej Mszy Świętej odmawiamy Nowennę do Ducha Świętego, która wprowadza nas w przeżywanie uroczystości Pięćdziesiątnicy.

8. W najbliższą niedzielę Msze Święte będą odprawiane w takim samym porządku jak w dniu dzisiejszym.

9. Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy okres wielkanocny. W związku z tym dzień wcześniej w naszym kościele odbędzie się modlitewne czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, które poprowadzi Wspólnota Syjon. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20.00, przy czym w planie przewidziana jest modlitwa uwielbienia prowadzona w oparciu o czytania biblijne do godz. 21.30, następnie konferencja na temat działania Ducha Świętego w budowaniu jedności, po której około godz. 22.00 zostanie sprawowana Msza Święta. Całość będzie transmitowana za pośrednictwem parafialnego Facebooka.

10.Kancelaria parafialna jest czynna w środy i piątki od godz. 19:00 do 20:00.

11. Za tydzień z racji ostatniej niedzieli maja zostanie odprawione nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła połączone z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.

Ogłoszenia Parafialne Szósta Niedziela Wielkanocy 17.05.2020r.

1. W liturgii słowa dzisiejszej 6 niedzieli wielkanocnej słyszymy zapewnienie Chrystusa, że nie zostawi nas sierotami. Doświadczanie Bożej Opatrzności, chociażby poprzez życie takich świadków Jezusowej miłości jak św. Jan Paweł II, którego setną rocznicę urodzin obchodzimy, uzmysławia nam prawdę o tym, że Bóg trwa i działa w swoim Kościele. W naszej relacji z Bogiem pragniemy przywołać osobę Papieża Polaka, po to by zagłębiać się w jego nauczanie oraz prosić w modlitwie o dar odwagi i siły w realizowaniu go na co dzień.

2. Msze Święte będą dziś sprawowane o godz. 8.00, 8.30, 9.30, 10.00, 10.45, 11.15, 12.00, 13.30 i 18.00, istnieje możliwość spowiedzi podczas Mszy świętych, niezależnie od liczby osób uczestniczących w liturgii. Msze o godz. 12.00 i 13.30 są transmitowane za pośrednictwem parafialnego Facebooka:https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9Bw-Micha%C5%82a-Archanio%C5%82a-na-Muchoborze-Wielkim-Wroc%C5%82aw-11351339009803

3. Msze święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00, a wieczorna Msza święta będzie transmitowana. Istnieje także możliwość spowiedzi przed Mszami. W środę Nowenna i wieczorna Msza o godz. 17.30.

5. W wyniku ogłoszonego w ostatnim czasie złagodzenia obostrzeń sanitarnych, w naszym kościele podczas Mszy może już przebywać maksymalnie 70 wiernych wraz z księdzem i obsługą. W miejscach kultu w dalszym ciągu obowiązuje wymóg noszenia masek zakrywających usta i nos.

7. Od piątku po wieczornej Mszy Świętej będziemy odmawiać Nowennę do Ducha Świętego, która wprowadzi nas w przeżywanie uroczystości Pięćdziesiątnicy.

8. Podczas sobotniej wieczornej Eucharystii, transmitowanej i sprawowanej z formularza niedzielnego homilia jest skierowana do Dzieci.

9. W kolejne niedziele maja Msze Święte będą odprawiane w takim samym porządku jak w dniu dzisiejszym.

10. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

11. W dniach 22 - 24 maja Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” będzie przeżywać rekolekcje on-line pod hasłem „Miriam (Maryja) z Nazaretu - pierwsza Charyzmatyczka”, które poprowadzi znany biblista Ks. Prof. Mariusz Rosik. Konferencje rekolekcyjne oraz modlitwy uwielbienia, prowadzone przez Wspólnotę,  będą w tych dniach dostępne na Facebooku Parafii w godz. 19.00 - 20.30.

12.Kancelaria parafialna jest czynna w środy i piątki od godz. 19:00 do 20:00.

13. Z racji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za Jego życie i posługę. Na stronie naszej Parafii znajduje się trailer filmu – apelu uczniów i nauczycieli naszej Szkoły Podstawowej nr 25 na 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II zrealizowany przez siostrę Lauretę. Całość filmu będzie udostępniona po poniedziałkowym apelu on-line dla uczniów szkoły. Zachęcamy do obejrzenia. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Telewizja Polska wyemituje w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18.00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów.