Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: Druga Niedziela Adwentu - 05.12.2021r.

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Adwentu, w którą modlimy się oraz wspieramy materialnie Kościół na wschodzie. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca - adoracyjna. Po Mszy o godz. 8.00 będzie miała miejsce zmiana tajemnic Żywego Różańca. Ofiary na tacę są przeznaczone na pomoc Kościołowi na wschodzie „Ad gentes”. 

 

2. Na balaskach są wystawione opłatki na stół wigilijny, które w niedziele Adwentu są poświęcane pod koniec każdej Mszy Świętej. Przy wyjściach z kościoła są wystawione świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, które można nabyć w cenie 7 zł za małą świecę i 16 zł za dużą.

 

3. Po Mszy Świętej o godz. 10.45 wspólnota Syjon animować będzie spotkanie modlitewne i ze śpiewem dla dzieci. Serdecznie zapraszamy dzieci do pozostania wtedy w kościele. 

 

4. W Adwencie zapraszamy na Msze Święte roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci zachęcamy do przynoszenia lampionów i wykonywania serduszek z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami.

 

5. W poniedziałek 6 grudnia o godz. 19.00 odbędą się nauki przedmałżeńskie.

 

6. We wtorek zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. 

 

7. Również we wtorek o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla wszystkich Marianek przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

8. W środę będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.00 i 17.30 (Nowenna). Od godz. 12.00 do 13.00 kościół będzie otwarty na Godzinę Łaski. 

 

9. Wspólnota Syjon zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. 

 

10. W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie można skorzystać ze spowiedzi. 

 

11. Spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania z klas 7a, b, c, d, e nastąpi w czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

 

12. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza nastąpi w sobotę o godz. 10.00 w Domu Parafialnym. 

 

13. W sobotę o godz. 16.00 w klasztorze Sióstr Służebniczek odbędzie się adwentowe spotkanie Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego.  

 

14. Husaria Maryi zaprasza na spotkanie w sobotę o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. 

 

15. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 13.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych.  

 

16. Rekolekcje adwentowe w nasżej Parafii będą miały miejsce od 19 do 21 grudnia. W ramach rekolekcji nastąpi spowiedź ogólnoparafialna. 

 

17. Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00 oraz w środę i czwartek od godz. 19.00 do 20.00.

 

18.  Prosimy, aby do Komunii podchodzili w pierwszej kolejności wierni przyjmujący Ciało Pańskie na rękę. Także apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii, w tym zakrywania twarzy maseczką.

Ogłoszenia Parafialne: Pierwsza Niedziela Adwentu - 28.11.2021r.

1. Przeżywamy dziś pierwszą Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W naszej Parafii rekolekcje adwentowe odbędą się od 19 – 21 grudnia. W tym czasie planujemy także adwentową spowiedź ogólnoparafialną.

 

2. Na balaskach są wystawione opłatki na stół wigilijny, które w niedziele Adwentu będą poświęcone pod koniec każdej Mszy Świętej. Przy wyjściach z kościoła są wystawione świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, które można nabyć w cenie 7 zł za małą świecę i 16 zł za dużą.

 

3. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca o godz. 17.30 zostanie odprawione Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła połączone z nieszporami.

 

4. Zapraszamy Młodzież na dzisiejsze spotkanie po wieczornej Mszy Świętej w Domu Parfialnym.

 

5. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp Stanisława Gądeckiego, dzisiaj odbywa się w kościołach zbiórka do puszek na pomoc migrantom. W przyszłą niedzielę zbiórka na pomoc kościołowi na wschodzie ”Ad gentes”.

 

6. W Adwencie zapraszamy na Msze Święte roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci zachęcamy do przynoszenia lampionów i wykonywania serduszek z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami.

 

7. W poniedziałek po roratach w kościele odbędzie się spotkanie dla wszystkich chłopców chętnych do wstąpienia w szeregi Ministrantów oraz dla ich Rodziców.

 

8. We wtorek będziemy obchodzić święto Andrzeja Apostoła - Patrona naszego Księdza Proboszcza; w tym dniu o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w jego intencji od Parafian, na którą serdecznie zapraszamy.

 

9. Wspólnota Syjon zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Podczas najbliższego spotkania nastąpi modlitwa uwielbienia i konferencja.

 

10. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W te dni od godz. 17.00 do 18.00 będzie trwać Adoracja Najświętszego Sakramentu, w ramach której będzie prowadzona spowiedź.

 

11. Spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania ze wszystkich klas ósmych oraz spoza Szkoły Podstawowej nr 25 nastąpi w czwartek o godz. 19.00 w kościele.

 

12. Husaria Maryi zaprasza na Mszę Świętą dla Mężczyzn i Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 19.00.

 

13. W sobotę o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza Swięta ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej, po której nastąpi Nabożeństwo pierwszosobotnie. Serdecznie zapraszamy.

 

14. Odwiedziny Chorych odbędą się w najbliższą sobotę od godz. 9.00.

 

15. Za tydzień bedziemy obchodzić pierwszą niedzielę miesiąca; pod koniec Mszy Świętych nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a ofiary na tacę zostaną przeznaczone na dzieło ” Ad gentes”.

 

16. W najbliższą niedzielę po Mszy o godz. 10.45 Wspólnota Syjon bedzie w kościele animować spotkanie modlitewne i ze śpiewem dla Dzieci. Serdecznie zachęcamy Dzieci do pozostania wtedy w kościele.

 

17. W poniedziałek 29 XI o godz. 19.00 odbędą się nauki przedmałżeńskie.

 

18. Dziekujemy wszystkim, którzy w ubiegły piątek i sobotę wsparli akcję Zbiórki Żywności w sklepach Lidl przy ul. Gagarina i Gubińskiej, czy to w formie wolontariusza czy dzieląc się zakupionymi produktami spożywczymi. Zebrane artykuły zostaną przeznaczone na świąteczne paczki dla ubogich Rodzin z Muchoboru Wielkiego oraz zasilą zasoby Caritasu, który dzięki nim na bieżąco będzie mógł pomagać potrzebującym.

 

19. Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00 oraz w środę i czwartek od godz. 19.00 do 20.00.

 

20.  Prosimy, aby do Komunii podchodzili najpierw wierni przyjmujące Ciało Pańskie na rękę. Także apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii w tym zakrywania twarzy maseczką.