Ogłoszenia Parafialne: Zesłanie Ducha Świętego - 28.05.2023r.

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy. Duch Święty jest obiecanym przez Chrystusa Pocieszycielem, działającym w sakramentach, przemawiającym do nas przez słowo Boże i przewodnikiem prowadzącym w obliczu duchowych walk i konieczności rozeznawania.

2.  W dniu dzisiejszym o godz. 1730 odbędzie się Nabożeństwo Majowe połączone z nabożeństwem do św. Michała Archanioła.

3. W dniu dzisiejszym wieloletni Proboszcz naszej Parafii ks. Andrzej Nicałek obchodzi 40 rocznicę święceń kapłańskich. W duchu wdzięczności za Jego posługę i poświęcenie dla naszej Parafii polecajmy Go Bogu w osobistej modlitwie.

4. Jutro będziemy przeżywać święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte będą sprawowane o godz. 700 i 1800.

5. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej.

6. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z nabożeństwem majowym i wieczorna Eucharystia będą sprawowane w środę o godz. 1730.

7. W czwartek o godz. 1900 próba parafialnego zespołu muzycznego.

8.  W piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. zbiórka LSO.

9.  W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca z tej racji w te dni od godz. 1700 – 1800 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

10. Zapraszamy na sobotnią poranną Mszę Świętą o godz. 700 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, po której odbędzie się nabożeństwo pierwszosobotnie.

11. Księża odwiedzą Chorych z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę od godz. 900.

12.  W przyszłą niedzielę 4 czerwca zbiórka do puszek na budowę Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie.

13. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe odprawiane codziennie o godz. 1730. W poniedziałek 29 maja nabożeństwo zostanie odprawione przed kościołem przy figurze Matki Bożej z Lourdes i będzie prowadzone przez Dzieci Maryi, które będą się modlić w intencji wszystkich Mam.

14. Od piątku 19 maja w naszej Parafii organizowane jest Seminarium Odnowy Wiary za które odpowiedzialna jest Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon”. Serdecznie zapraszamy Wszystkich, którzy pragną odnowić i umocnić swoją wiarę. Spotkania odbywają się w kościele po wieczornej Mszy św. i trwają do ok. godz. 2100.

15. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca; Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana Tajemnic Różańcowych, taca przeznaczona będzie na uruchomienie dzwonów kościelnych.

16. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 1600 do 1700 oraz w środę i czwartek od godz. 1900 do 2000.

17. W Boże Ciało 8 czerwca na Placu Wolności odbędzie się koncert uwielbieniowy ”W niebo głosy”, już dzisiaj zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Ogłoszenia Parafialne: Wniebowstąpienie Pańskie - 21.05.2023r.

1.  W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 1000 i 1200 przeżywać będziemy rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, nie będzie Mszy Świętej o godz. 1330. Od przyszłego tygodnia wracamy do normalnego porządku niedzielnych Mszy św.

2.
Bardzo serdecznie pragnę podziękować Rodzicom dzieci Rocznicowych za współpracę, zaangażowanie i za dobrowolne ofiary na kwiaty.

3.  W najbliższą sobotę dzieci komunijne udadzą się na pielgrzymkę do Wambierzyc.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe odprawiane codziennie o godz. 1730. W poniedziałek 22 maja nabożeństwo zostanie odprawione wyjątkowo przy nowopowstałej Figurze Niepokalanej znajdującej się przy przedszkolu Sióstr Służebniczek na ul. Zagony. Serdecznie zapraszamy.

5.  We wtorek o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego w Domu Parafialnym.

7.  W czwartek od godz. 1700 do 1800 odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

8. W czwartek o godz. 1900 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7 w Domu Parafialnym.

9.  W czwartek o godz. 1900 próba parafialnego zespołu muzycznego.

10. W piątek bezpośrednio po Mszy św. zbiórka LSO.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej.

12. Od piątku 19 maja w naszej Parafii organizowane jest Seminarium Odnowy Wiary za które odpowiedzialna jest Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon”. Serdecznie zapraszamy Wszystkich, którzy pragną odnowić i umocnić swoją wiarę. Spotkania odbywają się w kościele po wieczornej Mszy św. i trwają do ok. godz. 2100.

13.Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 1600 do 1700 oraz w środę i czwartek od godz. 1900 do 2000.