Ogłoszenia Parafialne: 20 niedziela zwykła 16.08.2020r.

1. Dzisiejsza liturgia słowa prowadzi nas do głębszego uświadomienia sobie, jak potrzebna jest wytrwałość w wierze i upór w tym, by nie ustawać w zanoszeniu modlitwy do Boga. Niewiasta Kananejska z Ewangelii jest przykładem tego, by trwać z zamiarem doświadczenia Jezusowej miłości nawet wtedy, gdy okoliczności wydają się temu nie sprzyjać.

2. Spowiedź w naszym kościele odbywa się podczas Mszy św. niedzielnych, natomiast w tygodniu można się wyspowiadać przed Mszą.

3. Sakrament Chrztu świętego udzielany jest w sierpniu i wrześniu każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.30 za wyjątkiem 20 września, ponieważ na ten dzień przewidujemy uroczystość Pierwszej Komunii.

4. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z wieczorną Eucharystią w środę o godz. 17.30.

5. Wakacyjne spotkanie Wspólnoty Syjon, na którym odbywa się modlitwa uwielbienia, odbywa się w środę, o godz. 19.00 w dolnej salce Domu Parafialnego.

6. Zapraszamy na czwartkową Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00, podczas której tradycyjnie odbywa się spowiedź.

7. Zachęcamy do wsparcia akcji Caritas „Wyprawka dla żaczka”, w ramach której można zakupić plecaki i przybory szkolne dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin w naszej Parafii. Zakupione materiały można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, skąd za pośrednictwem Caritasu trafią do dzieci.

8. Przez okres wakacji Kancelaria Parafialna czynna jest w środy i piątki, od godz. 19.00 do 20.00. Istnieje również możliwość kontaktowania się z Parafią drogą mailową, w celu szybszego załatwiania pilniejszych spraw.

9. Apelujemy o odpowiedzialne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie uczestnictwa we Mszy św; w kościołach zaleca się noszenie masek, a do Komunii w pierwszej kolejności podchodzą osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę w postawie stojącej.

10. Odwiedziny Chorych w naszej Parafii odbędą się w pierwsza sobotę września (05.09) od godz. 9.00.

11. W związku z decyzją władz iż od 1 września dzieci wracają w trybie normalnym do szkoły, informujemy że Pierwsza Komunia w naszej Parafii odbędzie się 20 września. Rozumiejąc obawy części rodziców co do bezpieczeństwa dzieci Parafia umożliwia przystąpienie do Pierwszej Komunii także dzień wcześniej 19 września. Dopuszczenie dziecka do Pierwszej Komunii jet równoznaczne z możliwością jej przyjęcia 20 lub 19 września. Deklarować termin dodatkowy (19 września) prosimy w pierwszym tygodniu roku szkolnego. Nie ma potrzeby wcześniejszego deklarowania dzieci.

12. W 2021 roku Pierwsza Komunia Święta jest planowana na 9 maja - dla klas 3a, 3b, 3c i 3d oraz na 16 maja - dla klas 3e, 3f i dla dzieci spoza Szkoły Podstawowej nr 25.

Ogłoszenia Parafialne: 19 niedziela zwykła 09.08.2020r.

1. Przeżywamy dziś 19 niedzielę zwykłą, w którą chcemy zjednoczyć nasze serca z Chrystusem, uczestnicząc w Eucharystii. Podobnie jak w historii św. Piotra kroczącego po wodzie, tak i w naszym życiu mogą zdarzyć się momenty zwątpienia, gdy stracimy z oczu Pana Jezusa, dlatego korzystanie z sakramentów czyni Go obecnym, szczególnie w chwilach próby.

2. Dzisiaj jest druga niedziela sierpnia, więc jak co roku ofiary na tacę przeznaczone są na Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

3. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę, o godz. 17.30.

4. W czwartek przypada 13. dzień miesiąca, w związku z czym zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu wyjątkowo o godz. 17.00, które zostanie zwieńczone Procesją z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

5. Wakacyjne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Syjon w środę, o godz. 19.00, w dolnej salce Domu Parafialnego.

6. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, znaną również jako święto Matki Bożej Zielnej. Msze Święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym - wakacyjnym, a więc o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00 - Msza recytowana oraz o 18.00. Na Mszach Świętych w tym dniu nastąpi Poświęcenie przyniesionych ziół i kwiatów. Nie ma Mszy św. o godz. 13.30.

7. Parafialny Zespół Caritas zaprasza chętnych do wsparcia akcji „Wyprawka dla żaczka”. Od tej niedzieli można do zakrystii lub kancelarii parafialnej przynosić zakupione przybory szkolne oraz plecaki, które z kolei za pośrednictwem Caritas trafią do dzieci z potrzebujących rodzin w naszej Parafii. Można przynosić dowolnie zakupione przybory szkolne ale można też z zakrystii pobrać informacje o konkretnym dziecku.

8. Kancelaria parafialna do końca wakacji czynna jest w środy i piątki od godz. 19.00 do 20.00. Można się z Parafią skontaktować również drogą mailową.

9. Sakrament Chrztu udzielany jest w każdą niedzielę po Mszy o godz. 13.30. Wyjątkowo nie będzie Chrztów 20 września, ponieważ na ten dzień jest przewidziana Pierwsza Komunia Święta.

10. Zachęcamy do przestrzegania wymogów bezpieczeństwa w czasie liturgii: zalecane jest noszenie maseczek w kościołach; prosimy także o to, aby do Komunii podchodziły w pierwszej kolejności osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę w postawie stojącej.