Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Najświętszej Trójcy /27.05.2018r./

1.Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2.Po uroczystościach Komunijnych wracamy do normalnego planu Mszy w niedziele: o 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.00 i 18.00.

3. Dziś, w czasie Mszy o 13.00, wraz z Księdzem Proboszczem, będziemy dziękować Bogu za 35 lat Jego kapłaństwa.

4. Nabożeństwoku czci św. Michała Archanioła dziś, na zakończenie nabożeństwa majowego.

5. Do czwartku włącznie zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00.

6.W tym tygodniu wspominać będziemy:
we wtorek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
w piątek – św. Justyna, męczennika.

7. Msza Święta w intencji parafian zostanie odprawiona w środę o godz. 7.00.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” zaprasza na Mszę Świętą oraz Adorację z uwielbieniem we wtorek o 18.00.

9. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej, połączona z nabożeństwem majowym w środę o godz. 17.30.

10.W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, ok. 12.30 – na zakończenie procesji oraz wieczorem o 18.00. Po Mszy o godz. 10.00 wyjdziemy w procesji na ulice naszej parafii, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. W procesji przejdziemy ulicami: Stanisławowską, Zagony, Mińską i Rakietową. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Poszczególne ołtarze zatrzymają się:

I ołtarz – ul. Stanisławowska, przy plebanii (przygotuje młodzież);

II ołtarz – ul. Stanisławowska, przy kwiaciarni „Bławatek”;

III ołtarz – ul. Zagony przy posesji nr 29 (przygotuje Odnowa w Duchu Świętym)

IV ołtarz – ul. Zagony, przy Siostrach Służebniczkach.

Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. Prosimy również o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi oraz udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w stronach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Próba dla dzieci sypiących kwiatki we wtorek o 18.30 przy kościele.

W Boże Ciało nie będzie czwartkowej adoracji przed Mszą wieczorną.

11.Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.

12.W uroczystość Bożego Ciała, wieczorem, odbędzie się po raz drugi Koncert Uwielbienia „wNieboGłosy”, na który zaprasza szczególnie Ks. Abp Józef Kupny. Koncert odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 na pl. Wolności.

13.W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni nabożeństwa czerwcowe i procesja eucharystyczna odbędą się na zakończenie adoracji, w czasie której będzie również możliwość przystąpienia do spowiedzi w godz. od 17.00 do 18.00.

14. W sobotę odwiedziny u chorych w domach od godz. 9.00.

15. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 8.00; ofiary na tacę w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

16. W przyszłą niedzielę, 3 czerwca, w Kościele w Polsce, będziemy obchodzić XI Święto Dziękczynienia. Jak co roku w tym dniu, ofiarami do puszek po Mszach Świętych będzie można wesprzeć dzieło budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, będącej Wotum całego Narodu Polskiego za Konstytucję 3 maja.

 

W ostatnim tygodniu
zostali powołani do Pana, do wieczności,
nasi Parafianie

   
Ś.p. Zygmunt Szczęsny

Ś.p. Jerzy Zabrzeski

Ś.p. Stanisława Janiszewska

 

 Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!

Niedziela Zesłania Ducha Świętego /20.05.2018r./

1. W przeżywaną dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2.W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystości: I-Komunijną o godz. 10.00 dla kl. 3i, 3j i dzieci spoza Szkoły nr 25 oraz o 12.30 Rocznicę I Komunii Świętej. Przypominamy zatem, że jeszcze dziś Msze będą odprawiane jeszcze o godz. 8.00, 15.00 i 18.00.

3. Zachęcamy, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na dzień jutrzejszy, tzw. Drugi Dzień Zielonych Świątek, kiedy to czcimy Maryję, jako Matkę Kościoła. Msze Święte jutro o godz. 9.00 i 18.00.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy również:
w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
w sobotę – św. Filipa Nereusza, prezbitera.

5. Od jutra dzieci, które dziś przystępują do I Komunii uczestniczyć będą w Białym Tygodniu, który potrwa do piątku włącznie. Wspólną modlitwę rozpoczynamy nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Jeśli będzie ładna pogoda gromadzimy się na dworze, przy figurze Matki Bożej. Zwracamy uwagę, że Msza wieczorna rozpocznie się od razu po Nabożeństwie Majowym, więc może to być przed godz. 18.00.

6.Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych o godz. 17.30.

7. Dyżur Parafialnego Caritas we wtorek od 17.00 do 18.00.

8. Spotkanie Marianek-kandydatek we wtorek o 16.45 w przedszkolu u Sióstr Służebniczek a Marianek – również we wtorek po majówce o godz. 18.00 również u Sióstr w przedszkolu.

9. Msza Święta w intencji parafian zostanie odprawiona w środę o godz. 7.00.

10.W poniedziałek, wtorek i środę, w naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęty można przynosić w poniedziałek i wtorek w godz. od 8.00 do 19.00 oraz w środę od 8.00 do 16.00 na podwórko przy plebanii. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

11. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej, połączona z nabożeństwem majowym w środę o godz. 17.30.

12. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” zaprasza na spotkanie w środę o 19.00 w salce na plebanii.

13. Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania z roku pierwszego i drugiego w czwartek o godz. 19.00 w kościele.

14. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

15. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

16. Za tydzień wracamy do normalnego planu Mszy w niedziele: o 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.00 i 18.00. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę o godz. 13.00, w czasie której, wraz z Księdzem Proboszczem, będziemy dziękować Bogu za 35 lat Jego kapłaństwa.

17.Nabożeństwoku czci św. Michała Archanioła, z racji ostatniej niedzieli miesiąca, za tydzień o godz. 17.30.

18.W 100 – rocznicę odzyskania niepodległości Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczyna akcję „Uśmiech bez granic”, w ramach której organizuje kolonię nad Bałtykiem dla dzieci z polskiej parafii w Żytomierzu. Akcję można wesprzeć przez dokonanie wpłaty na konto wskazane w ulotce wyłożonej na stoliku z prasą.