20. Niedziela Zwykła /20.08.2017r./

1. Przeżywamy dziś 20. niedzielę zwykłą w ciągu roku. Zgodnie z prośbą księdza Arcybiskupa, po Mszy świętej, przy wyjściu z kościoła, przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic, które nawiedziły Polskę w ubiegłym tygodniu.

2. Przypominamy, że do końca sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 13.00 w niedziele, natomiast Msza o godz. 12.00 jest Mszą recytowaną.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w poniedziałek – św. Piusa X, papieża;
we wtorek – Najświętszej Maryi Panny Królowej;
w czwartek – święto św. Bartłomieja Apostoła;
w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej;

4. SpotkanieParafialnego Zespołu Caritas we wtorek o godz. 19.00 w salce na plebanii.

5. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza w środę o 17.30, w czasie której zostanie też odprawiona Msza w intencji parafian.

6. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00.

7. W sobotę, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w czasie Mszy o godz. 18.00 ponowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej Częstochowskiej.

8. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy o godz. 12.00 udzielimy chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o godz. 18.00.

9. Przypominamy również, że we wrześniu, ze względu na uroczystości odpustowe i jubileuszowe naszej parafii, chrzty dzieciom będą udzielane w pierwszą i drugą niedzielę września.

W ostatnim tygodniu
zostały powołane do Pana, do wieczności,
nasze Parafianki

Ś.p. Ewelina Filar

Ś.p. Stefania Drabik

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!

19. Niedziela Zwykła /13.08.2017r./

1.Dzisiaj przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym.Jest to druga niedziela sierpnia., więc jak co roku ofiary na tacę przeznaczone są na Papieski Wydział Teologiczny i Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

2. Dziś w czasie Mszy o godz. 12.00 udzielimy chrztu dzieciom.

3. Dzisiaj przypada również 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na różaniec fatimski i procesję na godz. 17.00.

4. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13.00 w niedziele, natomiast Msza o godz. 12.00 jest Mszą recytowaną. Chrzty będą sprawowane w czasie Mszy o 12.00.

5. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika;
w czwartek – św. Jacka, kapłana;

6. Natomiast w najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Dlatego też na Eucharystię przyniesiemy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione na zakończenie Mszy. Tego dnia Msze Święte sprawowane będą w porządku niedzielnym (8:00; 9.30; 10:45; 12:00 i 18:00). Tradycyjnie też, ofiary składane na tacę w tę uroczystość przeznaczone są na budowę i remont kościołów w naszej Archidiecezji.

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza w środę o 17.30, w czasie której zostanie też odprawiona Msza w intencji parafian.

8.Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00.

9. Pragniemy poinformować już dziś, że we wrześniu, ze względu na uroczystości odpustowe i jubileuszowe naszej parafii, chrzty dzieciom będą udzielane w pierwszą i drugą niedzielę września.

W ostatnim tygodniu
została powołana do Pana, do wieczności,
nasza Parafianka

Ś.p. Anna Oknińska

Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie!