28. Niedziela Zwykła /15.10.2017r./

1. Przeżywamy dziś 28. niedzielę zwykła. Jest to zarazem trzecia niedziela miesiąca, zapraszamy zatem rodziców z dziećmi, przygotowującymi się do I Komunii św. na Mszę i spotkanie o godz. 13.00. Młodzież natomiast zapraszamy na Mszę o godz. 18.00.

2.Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w poniedziałek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej;
we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
w środę – święto św. Łukasza Ewangelisty;
w piątek – św. Jana Kantego, kapłana.

4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek o 19.00.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o 19.30 w salce na plebanii.

6. W środę gościć będziemy w naszej parafii JE Ks. Bpa Andrzeja Siemieniewskiego, który o godz. 10.00 odprawi Mszę świętą dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 25, po której poświęci nowooddaną część szkoły wraz z salą gimnastyczną. Na tę Mszę bardzo serdecznie zapraszamy również rodziców dzieci, uczęszczających do naszej szkoły.

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z modlitwą różańcową i Msza w środę o 17.30, w czasie której zostanie też odprawiona Msza w intencji parafian.

8. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii.

9. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00.

10. Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania z roku trzeciego w czwartek o godz. 18.30 w salce na plebanii.

11. Spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce, kandydatów o godz. 11.00 w kościele.

12. W przyszłą sobotę i niedzielę w naszej świątyni będziemy gościć figurę Matki Bożej z Fatimy, która peregrynowała po parafiach diecezji świdnickiej. W sobotę przyjedzie ona do naszej świątyni o godz. 18.00. Dlatego też w sobotę nabożeństwo różańcowe odprawimy o godz. 17.15. Wieczorem natomiast zapraszamy na nabożeństwo z procesją ze świecami o godz. 20.30, które zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Figura Matki Bożej pozostanie z nami przez całą niedzielę, dlatego też w przyszłą niedzielę zapraszamy wyjątkowo na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, po którym nastąpi krótki koncert poświęcony Maryi o godz. 17.30, oraz Msza o 18.00, po której pożegnamy figurę Matki Bożej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich w tym dniu na modlitwę, która będzie dobrą okazją do zakończenia uroczystości jubileuszowych 100. rocznicy objawień Fatimskich.

13.Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Dlatego też taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby misji.

14. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy o godz. 13.00, udzielimy chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o godz. 18.00.

15. Na stoliku z prasą są wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy wypisywać na nich imiona zmarłych drukowanymi literami, oraz ulicę. Wypisane kartki wypominkowe można wrzucać na tacę lub pozostawić u księży.

W ostatnim tygodniu
została powołana do Pana, do wieczności,
nasza Parafianka

Ś.p. Lucja Skitek

Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie!

27. Niedziela Zwykła /08.10.2017r./

1.W dzisiejszą, 27. niedzielę zwykłą, którą świętujemy jako Dzień Papieski, swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

2. Dzisiaj w czasie Mszy o 13.00, udzielimy chrztu dzieciom.

3. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy!

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

5. Spotkanie Marianek we wtorek o 17.00 w salce na plebanii.

6. Dyżur Parafialnego Caritas we wtorek od 17.00 do 18.00.

10. Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania z roku pierwszego w czwartek o godz. 18.30 w salce na plebanii.

11. W piątek przypada trzynasty dzień miesiąca. W tym dniu na różaniec zapraszamy wyjątkowo na 17.15, który będzie również połączony z procesją fatimską wokół kościoła.

12.W sobotę od godz. 9.00 Ks. Wojciech odwiedzi swoich chorych.

13.W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

14. W sobotę odbędzie się Wrocławska Piesza Pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Wyjście z katedry wrocławskiej o godz. 6.00, zakończenie Mszą św. przy ołtarzu polowym w Trzebnicy o godz. 16.30. Można się zapisywać na autobus powrotny z Trzebnicy na Muchobór. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Roberta.

15. Spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego w sobotę o 16.00 w Ochronce Sióstr Służebniczek.

16. W przyszłą niedzielę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, zapraszamy na rodziców z dziećmi, przygotowującymi się do I Komunii św. na Mszę i spotkanie o godz. 13.00.

17. Za tydzień również, w niedzielę, Msza dla młodzieży o godz. 18.00.

W ostatnim tygodniu
została powołana do Pana, do wieczności,
nasza Parafianka

Ś.p. Zofia Nizińska

Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie!