Ogłoszenia Parafialne: IV Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2024r.

1.Zapraszamy do przeżycia 33 dniowych indywidualnych ćwiczeń duchowych zawierzenia się Panu Jezusowi przez ręce Maryi potocznie nazywanych „Oddanie33”. Przygotowanie do zawierzenia rozpocznie się w sobotę 23 marca po Mszy św. o godzinie 700. Po kolejnych mszach św. sobotnich odbywać się będą nauki pomagające w przygotowaniu do zawierzenia. Uroczyste zawierzenie będzie miało miejsce 28 kwietnia po wieczornej Mszy św. Bliższe informacje są zawarte w ulotkach, na stronie parafialnej, faceebooku i bannerach. Dzieło od strony duszpasterskiej wspiera ks. Tomasz.

2. W sobotę rozpoczęła sięNowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, będzie trwać do 24 marca. Modlitwa będzie zanoszona do Boga bezpośrednio przed lub po Mszy św. wieczornej (tzn. jeśli Mszę poprzedza jakieś nabożeństwo to przed Mszą św.).

3. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa. Przed Mszą św. o godz. 1730 zapraszamy na nabożeństwo prowadzone przez „Husarię Maryi”. Jest to także dzień imienin naszego Ordynariusza abpa Józefa Kupnego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Metropolicie.

4. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej odbędzie się w środę o godz. 1730.

5. Wspólnota Syjon zaprasza na spotkanie w środę o godz. 1900 w Domu Parafialnym.

6. Salezjańskie szkoły z Wrocławia w obecnym czasie prowadzą nabór i przygotowały „drzwi otwarte” do swoich placówek. W środę 20 marca Siostry Salezjanki zapraszają na dzień otwarty do swojego przedszkola na ul. Stanisławowskiej w godz. od 1000 - 1200. W przedszkolu jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

7. W czwartek okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi od 1700 do 1800.

8.  W piątek o godz. 1900 w kościele zbiórka LSO.

9. W sobotę o godz. 1900 w Domu Parafialnym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

10. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: o godz. 1700 i 1830. Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700.

11. Za tydzień w Niedzielę Palmową zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę z procesją z palmami wokół kościoła o godz.1045. Msza wyjątkowo rozpocznie się przy krzyżu misyjnym a nie w kościele.

12. Jeśli są jeszcze chorzy którzy pragną przed świętami wizyty księdza i Komunii św. to prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub mailowo. Księża odwiedzą chorych  w Wielki Piątek od godz. 900.

13. W kościele są wystawione kosze w których możemy zostawić zakupione przez siebie artykuły spożywcze i środki chemiczne. Kosze są także wystawione na ławeczce przy kancelarii. Przed świętami za pośrednictwem naszego Caritasu zostaną one rozdysponowane wśród najuboższych rodzin z naszej Parafii w ramach świątecznej pomocy.

14. Z dumą i radością informujemy, że podczas zeszłotygodniowej zbiórki przeprowadzonej przez parafialną Caritas zebrano 820 kg. produktów.

15. Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 1600 do 1700 oraz w środę i czwartek od godz. 1900 do 2000.

16. W poniedziałek 11 marca, po ciężkiej chorobie zmarł były Metropolita Wrocławski abp Marian Gołębiewski. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu dzisiejszym Mszą w katedrze o 1830. Do godz. 2200 będzie możliwość modlitewnego czuwania. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 1100 w katedrze wrocławskiej.

Ogłoszenia Parafialne: III Niedziela Wielkiego Postu - 03.03.2024r.

1.Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca; pod koniec Mszy Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o godz. 800 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

2. We wtorek o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego w Domu Parafialnym.

3.Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej odbędzie się w środę o godz. 1730.

4. Wspólnota Syjon zaprasza na spotkanie w środę o godz. 1900 w Domu Parafialnym.

5. W tym tygodniu będzie przypadać pierwszy czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 do 1800, podczas której będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.

6. W czwartek o godz. 1900 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania.

7. W piątek o godz. 1900 w kościele zbiórka LSO.

8. Parafialny Zespół Caritas bierze udział w zbiórce żywności organizowanej przez Caritas Polska w dniach 8 i 9 marca. W sklepach LIDL na GAGARINA

i w BIEDRONKACH na MIŃSKIEJ I GAGARINA. Polecamy tę akcję miłosierdzia życzliwości wszystkich Parafian i ludzi dobrej woli. Jeśli byłby ktoś chętny do zaangażowania się w tą zbiórkę to może zgłosić się w zakrystii lub u osób podanych w kontakcie przy Parafialnym Zespole Caritas w gablocie. Szczególnie zachęcamy uczniów klas 7 i 8, którzy mogą zaangażować się w ramach wolontariatu szkolnego.

9. W wielkim poście zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki: o godz. 1700 dla dzieci oraz o godz. 1830 dla młodzieży i dorosłych. W ten piątek Drogę Krzyżową poprowadzi grupa młodzieżowa.

10. Nabożeństwa Gorzkich Żali odbywają się w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1700.

11. Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 1600 do 1700 oraz w środę i czwartek od godz. 1900 do 2000.

12.W dniach 27.06 – 04.07 planowana jest pielgrzymka do Fatimy w Portugalii i Santiago de Compostela w Hiszpanii. Szczegóły w gablocie parafialnej i na stoliku z gazetami.

13. 7.03 w Hali Orbita odbędzie się koncert i uwielbienie HILLSONG LONDON i NIEMAGOTU. Szczegóły w Internecie.