Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: Pierwsza Niedziela Adwentu - 27.11.2022r.

1. Przeżywamy dziś pierwszą Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W naszej Parafii rekolekcje adwentowe odbędą się od 18 – 20 grudnia, wygłosi je ks. Dr Krzysztof Wiśniewski, wieloletni ojciec duchowny seminarium w Legnicy. W tym czasie planujemy także adwentową spowiedź ogólnoparafialną.

 

2. Na balaskach są wystawione opłatki na stół wigilijny, które w niedziele Adwentu będą poświęcone pod koniec każdej Mszy Świętej. Przy wyjściach z kościoła są wystawione świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, które można nabyć w cenie 10 zł za małą świecę i 20 zł za dużą.

 

3. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca o godz. 17.30 zostanie odprawione Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła połączone z nieszporami.

 

4. W Adwencie zapraszamy na Msze Święte roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci zachęcamy do przynoszenia lampionów i wykonywania serduszek z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami.

 

5. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegły piątek i sobotę wsparli akcję Zbiórki Żywności w sklepach Lidl przy ul. Gagarina i Gubińskiej, czy to w formie wolontariusza czy dzieląc się zakupionymi produktami spożywczymi. Zebrane artykuły zostaną przeznaczone na świąteczne paczki dla ubogich Rodzin z Muchoboru Wielkiego oraz zasilą zasoby Caritasu, który dzięki nim na bieżąco będzie mógł pomagać potrzebującym. Za tydzień w kościele będzie możliwość zadeklarowania się do naszej parafialnej akcji „świąteczna paczka” dla potrzebujących dzieci z naszej Parafii.

 

6. Wspólnota Syjon zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

 

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej o 1730.

 

8. W środę będziemy obchodzić święto Andrzeja Apostoła - Patrona naszego Księdza Proboszcza; w tym dniu o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w jego intencji od Parafian, na którą serdecznie zapraszamy.

 

9. Spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania ze wszystkich klas ósmych oraz nastąpi w czwartek 1 grudnia w domu parafialnym. O godz. 1830 8a,b,c,d,e; o godz. 1915 8f,g,h,i, oraz       spoza Szkoły Podstawowej nr 25.

 

10. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W te dni od godz. 17.00 do 18.00 będzie trwać Adoracja Najświętszego Sakramentu, w ramach której będzie prowadzona spowiedź.

 

11. W sobotę o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej, po której nastąpi Nabożeństwo pierwszosobotnie. Serdecznie zapraszamy.

 

12. Odwiedziny Chorych odbędą się w najbliższą sobotę od godz. 9.00.

 

13. Wolontariusze Caritas oraz z innych wspólnot działających przy Parafii pod egidą Banku Żywności będą 3 i 3 grudnia prowadzić akcję zbiórki żywności dla potrzebujących rodzin w Biedronce przy ul. Mińskiej. Zachęcamy do wsparcia Caritasu w ich działaniu i podzielenia się produktami spożywczymi z potrzebującymi. Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kweście, potrzebni są wolontariusze do sklepów.

 

14. Za tydzień będziemy obchodzić pierwszą niedzielę miesiąca; pod koniec Mszy Świętych nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a ofiary na tacę zostaną przeznaczone na dzieło misyjne ”Ad gentes”.

 

15. W dniach 18-25 luty istnieje możliwość wzięcia udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej. Szczegóły na ulotkach przy gazetach, na stronie internetowej i u ks. Proboszcza.

 

16. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 1600 do 1700  i w czwartek od godz. 1900 do 2000. W środę kancelaria wyjątkowo nieczynna.

Ogłoszenia Parafialne: Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 34 tydzień zwykły – 20.11.2022r.

1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, której charakter wskazuje na królewską godność Syna Bożego i zapowiada Jego wieczne królestwo. Ofiary na tacę są przeznaczone na budowę i remonty kościołów w Archidiecezji.

 2. W dniu dzisiejszym w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest niedzielą młodych, na Ostrowie Tumskim odbywa się Spotkanie Młodych. W naszym kościele godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta której oprawę liturgiczną przygotuje duszpasterstwo młodzieży. 

3. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej Parafii podczas Mszy św. Zespół a capella „Ad Dei Gloriam" pochodzący z Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Mińsku, po Mszach Zespół będzie rozprowadzał płyty ze swoimi wykonaniami.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Eucharystia o 1730.

5. Wspólnota Syjon zaprasza na Spotkanie w środę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

6. Zapraszamy na czwartkową Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00, w czasie której będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.

7.  W czwartek spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej w Domu Parafialnym o godz.19.00.

8. Wolontariusze Caritas oraz z innych wspólnot działających przy Parafii pod egidą Banku Żywności będą 25 i 26 listopada prowadzić akcję zbiórki żywności dla potrzebujących rodzin w sklepach Lidl przy ul. Gagarina oraz ul. Gubińskiej. Zachęcamy do wsparcia Caritasu w ich działaniu i podzielenia się produktami spożywczymi z potrzebującymi. Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kweście, potrzebni są wolontariusze do sklepów.

9.  W piątek 25.11. Zbiórka wszystkich Ministrantów, Lektorów i Ceremoniarzy po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.

10. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Również w najbliższą niedzielę o godz. 17.30 nastąpi Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła połączone z Nieszporami.

11. Od przyszłej niedzieli w wyjściach z kościoła będą wystawione świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom", które można nabyć w cenie 10 zł za małą świecę i 20 zł za dużą. Od przyszłej niedzieli w kościele można będzie także nabyć opłatek na stół wigilijny. Opłatki  będą wystawione na balaskach, a po każdej niedzielnej Mszy Świętej  nastąpi ich poświęcenie.

12. W dniach 18-25 luty istnieje możliwość wzięcia udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej. Szczegóły na ulotkach przy gazetach, na stronie internetowej i u ks. Proboszcza.

13. Informujemy, że w zakrystii po Mszach świętych i w kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok.

14. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 1600 do 1700 oraz w środę i czwartek od godz. 1900 do 2000.