Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne 32 Niedziela Zwykła - 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości 11.11.2018r.

1. W dzisiejszą 32. niedzielę zwykłą w naszej Ojczyźnie obchodzimy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. To wydarzenie skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie skłania do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Pragniemy się szczególnie modlić za wszystkich, którzy przyczynili się do niepodległości: żołnierzy, działaczy społecznych, artystów oraz kapłanów. Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny będzie sprawowana o godz. 12.00, na którą zapraszamy harcerzy i przedstawicieli wszystkich organizacji społecznych, działających na terenie naszej Parafii. 

2. Na Mszy św. o godz. 13.00 zostanie udzielony sakrament chrztu dzieciom. 

Zapraszamy wszystkich uczestników kursu Alpha na dzisiejsze spotkanie o godz. 19.15 w salce na plebanii. 

3. We wtorek, 13 listopada, zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 17.15. 

4. Spotkanie dla kandydatek na Marianki we wtorek o godz. 17.30 w klasztorze Sióstr Służebniczek, natomiast spotkanie dla Marianek w środę o godz. 18.30. 

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 19.00 w salce na plebanii. 

6. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30. 

7. Wspólnota Syjon zaprasza na 6. spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary w środę o godz. 19.00 w kościele. 

8. Adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. 

9. Spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania z roku drugiego (klasy 8) w czwartek o godz. 18.45 w kościele. 

10. Spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii. Kandydatów zapraszamy na spotkanie o godz. w kościele. 

11. Rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na Mszę i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. 

12. W tym tygodniu Kościół wspomina:

w poniedziałek - św. Jozafata, biskupa i męczennika;

we wtorek - świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - pierwszych męczenników Polski;

w piątek - Święto Rocznicy Poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej;

w sobotę - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. 

13. W tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odszedł do wieczności

 

+ Krzysztof Litwicki, którego polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Ogłoszenia Parafialne 31 Niedziela Zwykła 04.11.2018r.

1. Przeżywamy dziś XXXI niedzielę zwykłą, która jest zarazem pierwszą niedzielą miesiąca: po każdej Mszy będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu; po Mszy o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca; ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. 

2. Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach kursu Alpha, które odbędzie się dzisiaj o godz. 19.15 w salce na plebanii.

3. Do 8 listopada zmarłym w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykle warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu. 

4. Na stoliku z prasą, na balaskach i przy wejściu do kościoła są jeszcze wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy wpisywać na nich ulicę oraz imiona zmarłych drukowanymi literami. Wypisane kartki wypominkowe prosimy wrzucać do skrzynki na balaskach. 

5. Codziennieo godzinie 17.30 modlimy się za zmarłych w modlitwie wypominkowej. Nabożeństwa rozpoczynamy różańcem o godz. 17.30, bezpośrednio po którym rozpocznie się Msza w intencji tych zmarłych. Zwracamy zatem uwagę, że Msza św. wieczorna rozpoczyna się bezpośrednio po nabożeństwie wypominkowym, także może się zacząć trochę później niż zwykle, w zależności od ilości kartek wypominkowych. 

 

6. Plan tegorocznych wypominek:

Niedziela - 4 listopada - ulice: Końcowa, Rejonowa, Sokalska, Stryjska, Pusta, Osiedlowa, Bliźniacza, Dzielnicowa; 

Poniedziałek - 5 listopada - ulice: Parandowskiego, Dygata, Giżyckiego, Meissnera, Kosidowskiego, Dąbrowskiej, Wańkowicza, Gombrowicza, Cieślikowskiego, Cabaja, Boguszewskiej, Mostowicza;

Wtorek - 6 listopada - ulice: Mińska, Szarskiego, Rakietowa, Gagarina, Samborska; 

Środa - 7 listopada - ulice: Knota, Trzebiatowskiego, Godlewskiego, Trawowa;

Czwartek - 8 listopada- ulice: Tyrmanda, Hłaski, Rodziewiczówny, Kossak - Szczuckiej; 

Piątek - 9 listopada - ulice: Kunickiego, Łaska, Nowohucka, Przedświt, Tarnopolska, Husycka, Karpacka; 

Sobota - 10 listopada - ulice: Postępowa, Drohobycka, Zbarska, Słonimska, Buczacka, Baranowicka, Żytomierska, Żwirki i Wigury, kartki nie podpisane oraz kartki ze Smolca. 

7. Dyżur parafialnego zespołu Caritas we wtorek od godz. 17.00 do 18.00. 

8. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej w środę o godz. 17.30 przed rozpoczęciem różańca wypominkowego, następnie Msza św. 

9. Wspólnota Syjon zaprasza na piąte spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary w środę o godz. 19.00 w kościele. Podczas najbliższego spotkania nastąpi uznanie Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. 

10. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. 

11. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z roku pierwszego (klasa 7) w czwartek o godz. 18.45 w kościele. 

12. Spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii, natomiast spotkanie dla kandydatów o godz. 11.00 w kościele. 

13. W tym tygodniu Kościół wspomina:

w piątek - święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie;

w sobotę - św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. 

14. W najbliższą niedzielę, 11 listopada, przypada w naszej Ojczyźnie 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości, po 123 latach niewoli. Wspominając czas trudnej drogi do niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Chcemy w tym dniu szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny  będzie sprawowana  o godz. 12.00, na którą zapraszamy harcerzy oraz wszystkie organizacje społeczne działające na terenie naszej Parafii. Do tego wyjątkowego święta przygotowujemy się przez trzy dni wspólnej modlitwy i refleksji, od czwartku do soboty podczas wieczornej Mszy o godz. 18.00. 

15. Także w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 udzielimy sakrament chrztu dzieciom, natomiast spotkanie dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, po Mszy o godz. 18.00 w kościele. 

 

16. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w poniedziałkową akcję sprzątania cmentarza parafialnego, organizowaną przez Radę Osiedla, harcerzy i Klub Seniora.