Chrzest Święty

CHRZEST

1. Akt urodzenia dziecka z USC.
  2. Świadectwo ślubu kościelnego rodziców dziecka jeśli ślub był poza parafią.
  3. Jeżeli rodzice nie mają ślubu kościelnego wypełniają razem z chrzestnymi oświadczenie, które składają w kancelarii.
  4. Jeżeli rodzice z dzieckiem mieszkają w innej Parafii, zezwolenie z Parafii zamieszkania na chrzest w naszej Parafii.
  5. Zaświadczenia od rodziców chrzestnych z ich parafii zamieszkania, że mogą pełnić funkcję chrzestnych
    Ojcem i matką chrzestną może zostać:

- każdy(a) kto jest wystarczająco dojrzały do pełnienia tego zadania,
    - przyjął sakramenty: chrzest, bierzmowanie, Eucharystię i ukończył 16 lat,
    - osoba należąca do Kościoła Rzymskokatolickiego prowadząca życie zgodne z wiarą i z wymaganiami Kościoła Rzymskokatolickiego (chrzestnymi nie mogą być osoby żyjące w małżeństwie bez ślubu kościelnego).
  1. Z KOMPLETEM DOKUMENTÓW UDAJEMY SIĘ DO KANCELARII PARAFIALNEJ.

Nauki przed chrztem: dla rodziców i chrzestnych: w sobotę (dzień przed chrztem) Msza Św. o godz. 18.00 a po niej spotkanie w kościele. /W trakcie pandemii nie ma sobotnich katechez chrzcielnych/

ZASADY W TRAKCIE PANDEMII

Z powodów bezpieczeństwa udzielane są w niedzielę po Mszy św. o godz. 13: 30.

Nie ma w tym okresie sobotnich katechez chrzcielnych. Nie zmieniają się wymagania co do chrzestnych.

Zgłaszamy chrzest po skompletowaniu wszystkich koniecznych dokumentów. W naszej Parafii nie ma limitów ilościowych, wpisujemy termin nawet tydzień przed planowanym chrztem.
Do zgłoszenia dziecka na chrzest wystarczy jeden rodzic, musi on przyjść osobiście. Niewskazane jest w obecnym czasie przychodzenie z dziećmi.

Terminy chrztów do czerwca 2021r.:

Marzec – wszystkie niedziele

Kwiecień – wszystkie niedziele i poniedziałek wielkanocny

Maj – 2,3,30 maj

Czerwiec – wszystkie niedziele

W pozostałe niedziele maja zaplanowana jest I Komunia św. dlatego nie ma fizycznej możliwości planowania kolejnych wydarzeń.