Chrzest Święty

Udzielanie sakramentu Chrztu podczas wakacji

Podczas wakacji sakrament Chrztu jest udzielany w każdą niedzielę po

Mszy o godz. 12.00. Dodatkowo będzie udzielany w Uroczystość

Wniebowzięcia NMP - 15 sierpnia, również po Mszy o godz. 12.00.

CHRZEST

1. Akt urodzenia dziecka z USC.
  2. Świadectwo ślubu kościelnego rodziców dziecka jeśli ślub był poza parafią.
  3. Jeżeli rodzice nie mają ślubu kościelnego wypełniają razem z chrzestnymi oświadczenie, które składają w kancelarii.
  4. Jeżeli rodzice z dzieckiem mieszkają w innej Parafii, zezwolenie z Parafii zamieszkania na chrzest w naszej Parafii.
  5. Zaświadczenia od rodziców chrzestnych z ich parafii zamieszkania, że mogą pełnić funkcję chrzestnych
    Ojcem i matką chrzestną może zostać:

- każdy(a) kto jest wystarczająco dojrzały do pełnienia tego zadania,
    - przyjął sakramenty: chrzest, bierzmowanie, Eucharystię i ukończył 16 lat,
    - osoba należąca do Kościoła Rzymskokatolickiego prowadząca życie zgodne z wiarą i z wymaganiami Kościoła Rzymskokatolickiego (chrzestnymi nie mogą być osoby żyjące w małżeństwie bez ślubu kościelnego).
  1. Z KOMPLETEM DOKUMENTÓW UDAJEMY SIĘ DO KANCELARII PARAFIALNEJ.

Nauki przed chrztem: dla rodziców i chrzestnych: w sobotę (dzień przed chrztem) Msza Św. o godz. 18.00 a po niej spotkanie w kościele. /W trakcie pandemii nie ma sobotnich katechez chrzcielnych/

ZASADY W TRAKCIE PANDEMII

Z powodów bezpieczeństwa udzielane są w niedzielę po Mszy św. o godz. 13: 30.

Nie ma w tym okresie sobotnich katechez chrzcielnych. Nie zmieniają się wymagania co do chrzestnych.

Zgłaszamy chrzest po skompletowaniu wszystkich koniecznych dokumentów. W naszej Parafii nie ma limitów ilościowych, wpisujemy termin nawet tydzień przed planowanym chrztem.
Do zgłoszenia dziecka na chrzest wystarczy jeden rodzic, musi on przyjść osobiście. Niewskazane jest w obecnym czasie przychodzenie z dziećmi.

Terminy chrztów  2021r.:

Wrzesień – Chrzty 12 i 19 września mogą być utrudnione ze względu na planowane
uroczystości I Komunii św. i mogą odbyć się o innej wcześniej zapowiedzianej godzinie. W pozostałe niedziele po mszy św. o 13.30