Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: XIX Tydzień Zwykły - 13.08.2023r.

 

Ogłoszenia Parafialne: XVII Niedziela Zwykła

30.07.2023r.

 

1.        Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w miesiącu, dlatego o godz. 1730 odbędzie się nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła i nieszpory.

2.       W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 1045 modlimy się w intencji ks. Stefana, który od 1 września zostaje skierowany do Parafii św. Piotra i Pawła w Trzebnicy. Dziękujemy za Jego trud i zaangażowanie w posługę duszpasterską w naszej Wspólnocie.

3.       W poniedziałek 31 lipca spotkanie dla Kręgu Biblijnego o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

4.       Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca; Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana Tajemnic Różańcowych, taca przeznaczona będzie na uruchomienie dzwonów kościelnych.

5.    Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z wieczorną Eucharystią jest sprawowana w środę o godz. 1730.

 

6.        W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17°° do 18°°. W czasie Adoracji okazja do spowiedzi.

7.        Zapraszamy na sobotnią poranną Mszę Świętą o godz. 7°° w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, po której odbędzie się nabożeństwo pierwszosobotnie, od godz. 17°° - 18°° okazja do adoracji i spowiedzi. W godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych.

 

8.      Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 16°° do 17°° oraz w środę i czwartek od godz. 19°° do 20°°.

9.      W sierpniu nie ma w niedzielę:  Mszy św. o godz. 1330. Chrzty odbywają się podczas Mszy św. o godz. 12°°.

Ogłoszenia Parafialne: Przemienienie Pańskie

XVIII Tydzień Zwykły - 06.08.2023r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca; Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana Tajemnic Różańcowych, taca przeznaczona będzie na uruchomienie dzwonów kościelnych.

 

2.W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca, w którym zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie zwieńczone Procesją z figurą Matki Bożej o godz. 1700.

 

3. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z wieczorną Eucharystią jest sprawowana w środę o godz. 1730.

 

4. Zapraszamy na tradycyjną Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 1700 do 1800, podczas której można skorzystać z sakramentu pokuty.

 

5. Przyszłotygodniowa taca przeznaczona jest na Wrocławskie Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu ZAPRASZA NA STUDIA.  Trwa proces rekrutacji na kierunki: Teologia, Pedagogika, Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Szczegóły dotyczące całej oferty studiów znajduje się na stronie internetowej Uczelni.

 

6. Jak co roku pod koniec wakacji, zachęcamy do wsparcia akcji Caritas „Wyprawka dla żaczka”, w ramach której można zakupić plecaki i przybory szkolne dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin w naszej Parafii. Zakupione materiały można przynosić do koszy przygotowanych przy balaskach w kościele lub do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, skąd za pośrednictwem Caritasu trafią do dzieci. Można przynosić tornistry, całe zestawy a także wybrane przybory szkolne (zeszyty, kredki, plastelinę, farbki itp.). Można też objąć swoją pomocą konkretne dziecko.

 

7.  Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 1600 do 1700 oraz w środę i czwartek od godz. 1900 do 2000.

 

8.W sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 1330. Chrzty odbywają się podczas Mszy św. o godz. 1200.

9.Towarzystwo Miłośników Kultury Kresowej zajmuje się ratowaniem zniszczonych i zapomnianych cmentarzy polskich na Ukrainie.
Obejmuje swoimi działaniami cmentarze na Wołyniu oraz w rejonie Lwowa, a także zabytkowy cmentarz w Kołomyi.  Wolontariusze jeżdżą corocznie na Ukrainę i pracują przy remoncie i porządkowaniu tych nekropolii.

W przyszła niedzielę przedstawiciele Towarzystwa będą kwestować na ten cel przy wyjściu z kościoła.

Ogłoszenia Parafialne: XIX Tydzień Zwykły - 13.08.2023r.

1. Z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie zwieńczone Procesją z figurą Matki Bożej o godz. 1700.

 

2.Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wrocławskie Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu ZAPRASZA NA STUDIA.  Trwa proces rekrutacji na kierunki: Teologia, Pedagogika, Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Szczegóły dotyczące całej oferty studiów znajduje się na stronie internetowej Uczelni.

 

3. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną potocznie świętem Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy św. niedzielny. Na Mszach Świętych odbędzie się poświęcenie przyniesionych bukietów.  Taca przeznaczona będzie na budujące się kościoły w Archidiecezji.

 

4. W związku z powodzią na Słowenii i napływającymi prośbami, Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się z apelem, aby dzień 15 sierpnia obchodzony był jako Dzień Solidarności ze Słowenią. W związku z tym podczas Mszy św. będziemy modlić się w intencji poszkodowanych, a z tyłu kościoła zostanie wystawiona skarbona na pomoc, która – za pośrednictwem Caritas zostanie przekazana poszkodowanym.

 

5. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z wieczorną Eucharystią jest sprawowana w środę o godz. 1730.

6. Zapraszamy na tradycyjną Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 1700 do 1800, podczas której można skorzystać z sakramentu pokuty.

 

7.  Jak co roku, zachęcamy do wsparcia akcji Caritas „Wyprawka dla żaczka”, w ramach której można zakupić przybory szkolne dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin w naszej Parafii. Zakupione materiały można przynosić do koszy przygotowanych przy balaskach w kościele lub do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, skąd za pośrednictwem Caritasu trafią do dzieci. Można przynosić tornistry, całe zestawy a także wybrane przybory szkolne (zeszyty, kredki, plastelinę, farbki itp.). Można też objąć swoją pomocą konkretne dziecko.

 

8.W sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 1330. Chrzty odbywają się podczas Mszy św. o godz. 1200.

9. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 1600 do 1700 oraz w środę i czwartek od godz. 1900 do 2000.

10. Towarzystwo Miłośników Kultury Kresowej zajmuje się ratowaniem zniszczonych i zapomnianych cmentarzy polskich na Ukrainie. Obejmuje swoimi działaniami cmentarze na Wołyniu oraz w rejonie Lwowa, a także zabytkowy cmentarz w Kołomyi.  Wolontariusze jeżdżą corocznie na Ukrainę i pracują przy remoncie i porządkowaniu tych nekropolii.        W dzisiejszą niedzielę przedstawiciele Towarzystwa kwestują na ten cel przy wyjściu z kościoła.