Ogłoszenia Parafialne: Trzydziesta pierwsza niedziela zwykła – 30.10.2022r.

1. W dzisiejszą niedzielę Ewangelia pucza nas, że w każdym, nawet najbardziej niespodziewanym momencie możemy otrzymać łaskę nawrócenia.

2. W dniu dzisiejszym z racji ostatniej niedzieli miesiąca nabożeństwo różańcowe połączone będzie z nabożeństwem do św. Michała Archanioła.

3. Dzisiaj także przeżywamy w naszej Parafii niedzielę misyjną. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Służebniczkę Siostrę Danielę, która jest misjonarką w Kamerunie. Siostra Daniela podczas Mszy św. podzieli się z nami swoim świadectwem, a po Mszach odbywać się będzie kwesta przeznaczona na pomoc misjom w Afryce.

4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Nuncjaturę Apostolską.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić pierwszą niedzielę miesiąca: pod koniec Mszy odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o godz. 8.00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca, a ofiary na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Eucharystia o 1730.

7. W tym tygodniu będzie przypadać pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy wtedy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00, w czasie której będzie odbywała się spowiedź.

8. W czwartek w Domu Parafialnym przy ul. Stanisławowskiej 87 odbędzie się zdjęcie miar na stroje komunijne dla dzieci. Prosimy aby przychodzić z dziećmi w następującym porządku:

godz. 17.00 - klasa 3a, godz. 17.30 - klasa 3b, godz. 18.00 - klasa 3c, godz. 18.30 - klasa 3d, godz. 19.00 - klasa 3e, godz. 19.30 - dzieci spoza Szkoły Podstawowej nr 25.

9. Spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania z klasy 8a, b, c, d, e odbędzie się w czwartek 3 listopada, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

10.  Msza Święta dla Mężczyzn zostanie odprawiona w piątek o godz. 19.00; po niej nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu.

11. W sobotę o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, po której nastąpi Nabożeństwo Pierwszosobotnie.

12. Odwiedziny Chorych nastąpią w najbliższą sobotę od godz. 9.00.

13. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować intencje mszalne na przyszły rok.

14. W listopadzie planowane jest rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego, spotkania odbywać się będą w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Prosimy o mailowe zgłaszanie się na kurs. Dokładny termin rozpoczęcia kursu zostanie ogłoszony po zebraniu chętnych.

15. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 1600 do 1700 oraz w środę i czwartek od godz. 1900 do 2000.

Wszystkich Świętych Nasza Pamięć o zmarłych:

1. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą odprawiane tak samo jak w każdą niedzielę.

2. W środę we Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, zwane potocznie Dniem Zadusznym, Msze będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu o godz. 9.00 i 17.30 zostanie odprawione Nabożeństwo za zmarłych, zaś po wieczornej Mszy odbędzie się Procesja modlitewna na naszym cmentarzu.

5. Uzyskanie odpustu za zmarłych będzie możliwe aż do końca listopada, przy modlitewnym nawiedzeniu cmentarza, zachowaniu łaski uświęcającej, wyzbyciu się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęciu Komunii Świętej oraz odmówieniu „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

6. W środę rozpoczniemy modlitwę wypominkową za naszych zmarłych o godz. 17.30.

Plan wypominek na najbliższy tydzień:

Środa - 2 listopada godz. 900 – Za Zmarłych polecanych przez Wspólnotę Różańcową

Środa - 2 listopada godz. 1730 - ulice Stanisławowska, Pińska, Awicenny

Czwartek - 3 listopada - ulica Zagony

Piątek - 4 listopada - ulica Hłaski

Sobota - 5 listopada- ulice: Tyrmanda

7.  W kościele wyłożone są kartki na wypominki. Pamiętajmy o tej formie modlitwy za zmarłych. Prosimy o zapisywanie nazwy ulicy do której mają być przypisane wypominki. Wypełnione kartki można wrzucać do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.