Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: Trzynasta niedziela zwykła - 26.06.2022r.

1. Przeżywając 13. niedzielę zwykłą słyszymy o konsekwencjach podążania za Jezusem, które wydają się trudne dla kogoś, kto jest zbytnio przywiązany do spraw doczesnych, a kwestię zbawienia nie traktuje jako rzeczy pierwszoplanowej w swoim życiu. Eucharystia czyni nas jednak gotowymi na to, by zrezygnować z czegokolwiek, co mogłoby osłabić naszą wewnętrzną więź z Bogiem. 

 

2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w miesiącu, dlatego o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła połączone z nieszporami. 

 

3. Z racji zbliżającej się uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła zbierana jest dzisiaj ofiara do puszki na tzw. świętopietrze, czyli wsparcie materialne dla działalności administracyjnej oraz charytatywnej Stolicy Apostolskiej. 

 

4. Do końca czerwca nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywają się na zakończenie wieczornej Mszy Świętej. 

 

5. W środę będziemy obchodzić uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła; Msze Święte będą tego dnia odprawiane o godz. 7.00 i 17.30. 

 

6. Nowenna do Marki Bożej Muchoborskiej połączona z wieczorną Eucharystią będzie sprawowana w środę o godz. 17.30. 

 

7. Wspólnota Syjon zaprasza na spotkanie z modlitwą uwielbienia w środę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Więcej informacji o wspólnocie można uzyskać na stronie syjon.org.pl 

 

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania nastąpi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. 

 

9. W tym tygodniu będzie przypadać pierwszy piątek i sobota w miesiącu. W te dni zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00, w ramach której będzie również prowadzona spowiedź. 

 

10. W sobotę o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, po której nastąpi nabożeństwo pierwszosobotnie. Serdecznie zapraszamy. 

 

11. Ks. Wojciech odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. 

 

12. Najbliższa niedziela będzie pierwszą w miesiącu, dlatego pod koniec Mszy Świętych odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o godz. 8.00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca, a ofiary na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. 

 

13. Od najbliższej niedzieli aż do końca wakacji nie będzie Mszy Świętej niedzielnej o godz. 13.30; w tym czasie chrzest będzie udzielany podczas Mszy o godz. 12.00. 

 

14. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00 oraz w środę i czwartek od godz. 19.00 do 20.00.