Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: Druga niedziela Wielkanocy - 24.04.2022r.

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę okresu wielkanocnego, w którą obchodzimy święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 1730 zostanie w kościele odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia, na którą serdecznie zapraszamy, bezpośrednio po niej nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła.

 

2. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 w katedrze wrocławskiej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której Ks. Maciej Małyga otrzyma sakrę biskupią.

 

3. Młodzież zapraszamy na spotkanie, które nastąpi dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej w Domu Parafialnym.

 

4. W niedzielę Miłosierdzia Bożego chcielibyśmy jak najsedeczniej podziękować wszystkim, którzy w naszej Parafii włączają się w tak wspaniały sposób we wszystkie dzieła miłosierdzia: Parafialnemu Zespołowi Caritas, Wspólnotom, Wolontariuszom szczególnie teraz w okresie działania punktu pomocowego i świetlicy dla Uchodźców, osobom które przyjęły pod swój dach Uchodźców, jak i wszystkim którzy przez swoje ofiary wspomagają te działania. Dziękuję za stałe wpłaty na rzecz obiadów dla potrzebujących dzieci, i ostatnie ofiary: na konto parafialne wpłynęło łącznie 1850zł na pomoc dla Uchodźców a podczas zbiórki w Wielką Sobotę zebrano 5002zł. Serdeczne ”Bóg zapłać”.

 

5. Próby do Pierwszej Komunii Świętej rozpoczną się w tym tygodniu w kościele. Zapraszamy następujące grupy: klasa 3a i 3b - poniedziałek 25 kwietnia i środa 27 kwietnia - godz. 19.00; klasy 3c i 3d - wtorek 26 kwietnia i piątek 29 kwietnia - godz. 19.00.

 

6. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w środę o godz. 17.30.

 

7. Wspólnota Syjon zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Więcej o wspólnocie można znaleźć na stronie syjon.org.pl

 

8. W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.

 

9. Zbiórka dla ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 w kościele.

 

10. Najbliższa niedziela będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna. Będzie to również pierwsza niedziela w miesiącu, dlatego pod koniec Mszy Świętych nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o godz. 8.00 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca, a ofiary na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

 

11. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00 oraz w środę i czwartek od godz. 19.00 do 20.00.