Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: Wielkanoc - 17.04.2022r.

1. Pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych świąt wielkanocnych. 

 

2. Dziś, w czasie Mszy św. o godz. 1330 zostanie udzielony sakrament chrztu dzieciom. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 1730

 

3. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Ofiary na tacę zostaną przeznaczone na te dwie katolickie instytucje. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 1330 zostanie udzielony sakrament Chrztu dzieciom. Jutro oczywiście kancelaria parafialna będzie nieczynna. 

 

4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i posługiwaniem przyczynili się do jak najlepszego przeżycia Triduum Paschalnego. Bóg zapłać: księżom Wikariuszom, Siostrze Damaris, Panu Krzysztofowi, Panu Organiście, Szafarzom i LSO, młodzieży, która wspólnie z księdzem Jakubem przygotowała Boży Grób, Chórowi Parafialnemu, Wspólnotom które czuwały przed Najświętszym Sakramentem i Siostrom za prowadzenie modlitw.

 

5.  Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

 

6.  Do soboty o godz. 17.30 odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

 

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30.

 

8.  Kancelaria parafialna czynna od środy 20 kwietnia.

 

9. W następną niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W ten dzień przynosimy do kościoła skarbonki jałmużny wielkopostnej, które można było zabrać na początku Wielkiego Postu. Skarbonki będziemy składać przy obrazie Jezusa Miłosiernego przy balaskach.

 

10. W przyszłą niedzielę o godz. 1500 w katedrze wrocławskiej ks. Macieja Małygi, serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.