Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: Niedziela Palmowa - 10.04.2022r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm nastąpi podczas każdej Mszy Świętej.

 

2. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00, w ramach którego zostanie wygłoszone kazanie pasyjne.

 

3. Wspólnota Syjon zaprasza na dzisiejszą Mszę Świętą o godz. 18.00, po której nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu z krótką modlitwą uwielbienia.

 

4. Młodzież zapraszamy na spotkanie w Domu Parafialnym po wieczornej Mszy Świętej.

 

5. Caritas zaprasza do wsparcia akcji pomocy dla ubogich rodzin z naszej Parafii. Środki spożywcze i chemiczne można przynosić do kancelarii parafialnej, zakrystii lub zostawić w koszu pod obrazem Jezusa Miłosiernego w naszym kościele. W Wielką Sobotę odbędzie się kwesta na rzecz potrzebujących podczas święcenia pokarmów.

 

6. Od poniedziałku do środy będzie możliwość spowiedzi w godzinach od 17.00 do 18.30.

 

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna jedynie w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00. Po świętach kancelaria będzie czynna od środy - 20 kwietnia.

 

8. W środę od godz. 14.00 odwiedzimy chorych zgłoszonych na świąteczną spowiedź i Komunię Świętą. O godz. 17.00 zapraszamy na różaniec fatimski, a o 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Muchoborskiej i wieczorną Mszę św.

 

9. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. porannej. Tego dnia w katedrze Ks. Arcybiskup wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.00 dokona poświęcenia oleju krzyżma przeznaczonego do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych.

 

10. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej - pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, w Wielki Czwartek - o godz. 19.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 22.00. Adorację przy Ołtarzu Adoracji (około pół godziny) poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Syjon, po czym nastąpi modlitwa w ciszy. Spowiedź w Wielki Czwartek będzie trwać od godz. 18.00 do 19.00.

 

11. W Wielki Piątek - dzień Męki i Śmierci Zbawiciela na krzyżu, o godz. 8.00 w kościele będzie odprawiona ciemna jutrznia. Indywidualna Adoracja od godz. 8.00 do 15.00. O godz. 15.00 zapraszamy na Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, po której nastąpi Droga Krzyżowa prowadzone przez Siostry. O godz. 19.00 będziemy sprawowali Liturgię Męki Pańskiej, z uczczeniem Krzyża i Komunią świętą. Po jej zakończeniu, rozpocznie się Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje Post Ścisły. Spowiedź odbywać się będzie od godz. 18.00 do 19.00, a następnie po wieczornej liturgii.

 

12. W Wielką Sobotę Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00. Również o godz. 8.00 w kościele zostanie odprawiona ciemna jutrznia. W tym dniu, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło Odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00 do 14.00, co pół godziny. O godz. 14.30 Nowenna do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez Siostry. Od godz. 15.30 do 17.30 nastąpi przerwa w Adoracji, w celu przygotowania kościoła do wieczornej liturgii.

 

13. Wigilia Paschalna - najważniejszą Eucharystię w ciągu całego roku, rozpoczniemy o godz. 20.30 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Prosimy o przyniesienie ze sobą na liturgię świec. Liturgię zakończy radosna procesja rezurekcyjna. Triduum Paschalne będzie trwało aż do wieczora Niedzieli Zmartwychwstania.

 

14. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte będą sprawowane o godz. 9.30, 10.45, 12.00, 13.30 (z udzieleniem chrztu dzieciom) i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Od niedzieli do przyszłej soboty, Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 17.30.

 

15.W poniedziałek Wielkanocny Msze święte zostaną odprawione tak samo, jak w każdą niedzielę.

 

16. Z racji odwołania dekretu dotyczącego posługi duszpasterskiej w stanie epidemii sakrament chrztu św. w Niedzielę Zmartwychwstania i poniedziałek Wielkanocny odbywać się będzie podczas Mszy św. o godz. 13.30.

 

17. Punkt pomocowy i świetlica dla Uchodźców z Ukrainy będą nieczynne od środy 13 kwietnia do środy 20 kwietnia.