Ogłoszenia Parafialne: Trzecia niedziela Wielkiego Postu - 20.03.2022r.

1. Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Wielkiego Postu. Myślą przewodnią dzisiejszej Ewangelii jest wezwanie do nawrócenia i przemiany życia, która dokonuje się dzięki wielkopostnym staraniom.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie odprawione dziś o godz. 17.00.

3. Zapraszamy szczególnie Młodzież na dzisiejszą Mszę Świętą o godz. 18.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z wieczorną Eucharystią odbędzie się w środę o godz. 17.30.

5. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Syjon w środę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Więcej informacji o wspólnocie jest dostępnych na stronie syjon.org.pl

6. W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 będzie trwać Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której można skorzystać z sakramentu pokuty.

7. W czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas 7a, b, c, d, e.

8. W najbliższy piątek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, która jest przeżywana jako Światowy Dzień Świętości Życia. Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Podczas wieczornej Mszy Świętej nastąpi uroczyste rozpoczęcie duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone oraz błogosławieństwo osób, które podejmą się tej modlitwy w trakcie kolejnych dziewięciu miesięcy. Podczas tej samej Mszy odbędzie się także oddanie Maryi wszystkich, którzy przez 33 dni w naszej Parafii przeżywali indywidualne rekolekcje zawierzenia względem Jej osoby.

9. Ojciec Święty Franciszek, w związku z trwającą zbrojną agresją Rosji na Ukrainie, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie w tym samym czasie trwali na modlitwie zjednoczeni z Biskupem Rzymu. W związku z tym po Drodze Krzyżowej o godz. 17.00 odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

10. W przyszłą niedzielę (27 marca) w naszej Parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie i które poprowadzi Ks. Dr Jacek Froniewski - kanclerz Kurii Wrocławskiej.

Niedziela: Msze święte z nauką ogólną o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00 i 18.00;

Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną w ramach Rekolekcji - godz. 17.00;

Spotkanie dla Młodzieży w ramach Rekolekcji - godz. 19.00 w kościele.

Poniedziałek i wtorek: Msza św. z nauką ogólną o godz. 9.00 i 18.00.

Dodatkowo:

W poniedziałek spotkanie dla Młodzieży - godz. 19.00 w kościele.

W wtorek o godz. 19.15 nastąpi spotkanie w duchu Kręgu Biblijnego w Domu Parafialnym.

11. Spowiedź rekolekcyjna w naszej Parafii będzie miała miejsce w poniedziałek i wtorek (28 - 29 marca), w godz. 8.30 - 10.00 oraz od 17.00 - 18.00.

12. Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00 oraz w środę i czwartek od godz. 19.00 do 20.00.

13. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpoczyna się w dniach 1.04 oraz 8.04. Tegorocznym hasłem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest „Droga pojednania".Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej https://edk.org.pl

14. Wydział Gospodarczy Kurii dziękuje za ofiarność na rzecz uchodźców z Ukrainy. Na dzień 18 marca Archidiecezja Wrocławska przekazała do Caritas Polska kwotę: 1.043.853,35 zł.

15. W kościołach nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Prosimy wciąż o to, by do Komunii podchodzili w pierwszej kolejności wierni przyjmujący Ciało Pańskie na rękę.

14. POMOC ORGANIZOWANA W PARAFII DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY;

- Można udzielić pomocy materialnej wpłacając na konto Parafii dobrowolną kwotę z dopiskiem: Ukraina. Zebrane środki będą wykorzystywane na pomoc bierzącą, świadczoną w Parafii dla przybywających uchodźców.

- Na stronie internetowej Parafii znajduje się kwestionariusz, do którego można zapisywać się z ofertą różnego rodzaju pomocy, której chcielibyśmy udzielić, taką jak np. udostępnienie mieszkania, zakup odzieży lub artykułów spożywczych i chemicznych, pomoc w organizacji transportu i inne.

- W soboty i niedziele od godz. 9.00 do 13.00 w Domu Parafialnym prowadzona  jest świetlica dla przybyłych z Ukrainy, która z założenia jest miejscem spotkań, do którego mogą przychodzić całe rodziny uchodźców. W tym samym czasie Siostry Salezjanki i Służebniczki podejmują się opieki nad dziećmi w swoich przedszkolach. Może to być dla uchodźców okazja do spotkania, wzajemnego wsparcia czy wymiany informacji, posilenia się ciepłym napojem i przekąską oraz uzyskania potrzebnych szczegółów dotyczących pomocy. Na stronie internetowej Parafii można zapisywać się do pomocy przy prowadzeniu świetlicy.

- Zbieramy wciąż rzeczy takie jak: koce, pościele i kołdry, ręczniki, środki higieny dla matek i dzieci, pojemniki z błyskawicznym jedzeniem dla matek i dzieci, artykuły chemiczne, rzeczy pierwszej potrzeby do przetrwania.  Można je przynosić w godzinach od 17.00 do 19.00 do dolnej salki Domu Parafialnego oraz do przedsionka kościoła.

- Caritas chętnie przyjmuje wolontariuszy, którzy chcieliby zajmować się udzielaniem niezbędnej pomocy uchodźcom i przyjmowaniem darów od godz. 17.00 do 19.00 w dolnej salce Domu Parafialnego.

- Na stronie internetowej Parafii jest umieszczony szczegółowy wykaz tego, co jest niezbędne oraz gdzie dokładnie można to dostarczyć.

- Zachęcamy również do szczególnej modlitwy w intencji wszystkich cierpiących z powodu wojny, prosząc także o pokój na Ukrainie.