Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: Trzydziesta druga niedziela zwykła - 07.11.2021r.

1. W przypadającą dzisiaj 32. niedzielę zwykłą obchodzimy pierwszą niedzielę miesiąca, dlatego pod koniec Mszy Świętej nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu; po Mszy o godz. 8.00 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca, a ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła - konkretnie na ogrzewanie kościoła zimą.

 

2. Za tydzień odbędzie się zbiórka na pomoc Kościołom prześladowanym i w szczególnej potrzebie. W tym roku swoimi ofiarami będziemy wspierać chrześcijan w Libanie.

 

3. W dniu dzisiejszym po Mszy o godz. 13.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych. W kancelarii parafialnej oraz w zakrystii po Mszy można zgłaszać u Ks. Wojciecha dzieci z poza Szkoły Podstawowej nr 25 do Pierwszej Komunii.

 

4. Uzyskanie odpustu za zmarłych decyzją Ojca Świętego będzie możliwe aż do końca listopada, przy modlitewnym nawiedzeniu cmentarza, zachowaniu łaski uświęcającej, wyzbyciu się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęciu Komunii Świętej oraz odmówieniu „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.

 

5. W naszej Parafii trwa Modlitwa wypominkowa za zmarłych. Rozpoczyna się ona o godz. 17.30.

 

Plan wypominek na najbliższy tydzień:

Poniedziałek - 8 listopada - ulice: Hłaski, Rodziewiczówny, Kossak - Szczuckiej.

Wtorek - 9 listopada- ulice: Trawowa, Karpacka, Przedświt  

Środa - 10 listopada - ulice: Mińska, Graniczna, Buczacka.

Czwartek - 11 listopada- ulice: Szarskiego, Godlewskiego, Trzebiatowskiego, Knota.

Piątek - 12 listopada- Postępowa, Zbarska, Słonimska, Drohobycka, Baranowicka, Żytomierska

Sobota - 13 listopada- ulice: Końcowa, Rejonowa, Sokalska, Stryjska, Pusta, Osiedlowa, Bliźniacza, Dzielnicowa.

Na stoliku z prasą, balaskach oraz przy wejściu do kościoła są wyłożone kartki na wypominki. Prosimy wpisywać nazwę ulicy, a wypełnione kartki wrzucać do skrzynki przy balaskach.

 

6. Przy okazji obecnego czasu modlitwy za zmarłych prosimy, jeśli ktoś rozważa zamówienie Mszy św. Gregoriańskich aby uczynił to jak najszybciej tzn. Zarezerwował termin. Msze gregoraińskie to szczególna forma pamięci o zmarłych podczas której kapłan zobowiązany jest do odprawienia 30 Mszy św. w sposób nieprzerwany. To powoduje, że pomimo szczerych chęci nie jesteśmy w stanie niekiedy podjąć się ich odprawiania, gdyż zblokowany jeden dzień uniemożliwia przyjęcia takiej intencji w danym miesiącu.

 

7. Wspólnota Syjon zaprasza na Spotkanie, które nastąpi w środę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. (więcej o Wspólnocie na stronie syjon.org.pl)

 

8. W czwartek będzie przypadać Święto Odzyskania Niepodległości. Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00.

 

9. Z racji Święta Niepodległości w najbliższy czwartek nie będzie spotkania dla Kandydatów do Bierzmowania. Spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania w czwartek 18 listopada, o godz. 19.00 z klasy 8e, f, g i z poza szkoły nr 25 odbędzie się w Domu Parafialnym, a dla klas 7 równolegle w kościele. 

 

10. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00 oraz w środę od godz. 19.00 do 20.00. W czwartek Kancelaria będzie nieczynna.

 

11. Planowane jest rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego w naszej Parafii. Kurs byłby prowadzony w poniedziałki po Mszy św wieczornej. Osoby zainteresowane uczestniczeniem w kursie proszone są o zgłoszenie tego przez skrynkę pocztową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 18 listopada.

 

12. Spotkanie kregu biblijnego w najbliższy wtorek o godz. 19 w domu parafialnym.

 

13. W niedzielę 21 listopada po wieczornej Mszy św. zapraszamy na modlitwę kanonami Taize.

 

14. Prosimy, aby do Komunii podchodziły najpierw osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę. Zwracamy się również z prośbą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii w tym zakrywania twarzy maseczką.