Ogłoszenia Parafialne: Trzydziesta niedziela zwykła - 24.10.2021r.

1. Przeżywamy dziś 30. niedzielę zwykłą, w której stajemy się świadkami cudu uzdrowienia niewidomego Bartymeusza. Przywrócenie wzroku jest nagrodą za wiarę posiadaną przez nieszczęśliwego człowieka, a zarazem wezwaniem do tego, aby uczyć się patrzenia sercem. Jest to również niedziela misyjna, poświęcona modlitwie w intencji dzieł misyjnych. Taca z dzisiejszego dnia przeznaczona jest na cele misyjne.

2. Podczas Mszy Świętych zostanie odczytany List Episkopatu nawiązujący do rozpoczynającego się w październiku Synodu Biskupów o Kościele synodalnym.

3. W dniu dzisiejszym zostanie odprawiony misyjny różaniec przygotowany przez Ochronkę Sióstr Służebniczek.

4. Ks. Jakub zaprasza Młodzież na dzisiejsze spotkanie, które nastąpi po wieczornej Mszy Świętej w Domu Parafialnym.

5. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy Dzieci i Młodzież do włączania się w różaniec.

6. W poniedziałek 25.10 oraz we wtorek 26.10 o godz. 19.00 w kościele odbędą się próby dla Kandydatów do Bierzmowania (szkoła średnia). Obecność na próbach jest obowiązkowa. Po próbie dodatkowa możliwość przystąpienia do spowedzi.

7. Najbliższe spotkanie Kręgu Biblijnego będzie miało miejsce we wtorek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

8. W środę o godz. 19.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta, na którą zaprasza Wspólnota Syjon. Po Eucharystii odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 19.00 przedstawiciele Syjonu poprowadzą w Domu Parafialnym modlitwę wstawienniczą.

9. W czwartek 28 października, w święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, o godz.18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z udzieleniem sakramentu Bierzmowania. Eucharystii będzie przewodniczył Ks. dr Adam Łuźniak - Wikariusz Generalny Archidiecezji. Tego dnia Nabożeństwo Różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00.Nie będzie czwartkowej Adoracji.

10. Zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza będzie miała miejsce w sobotę o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.

11. Za tydzień z racji ostaniej niedzieli października taca przeznaczona będzie na Nuncjaturę Apostolską.

12. Za tydzień z racji ostatniej niedzieli miesiąca o godz. 17.30 zostanie odprawione Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła, połączone z Nabożeństwem Różańcowym.

13. Na stoliku z prasą, na balaskach i przy wejściu do kościoła są wyłożone kartki na wypominki. Prosimy o wpisywanie nazwy ulicy. Wypełnione kartki można wrzucać do skrzynki przy balaskach.

14. Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00 i w środę od godz. 19.00 do 20.00. W czwartek z powodu Bierzmowania kancelaria będzie nieczynna.

15. W kancelarii parafialnej lub z zakrystii u Ks. Wojciecha można zgłaszać do Pierwszej Komunii w 2022r. dzieci spoza Szkoły Podstawowej nr 25.

16. W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o to, by do Komunii podchodzili w pierwszej kolejności wierni przyjmujący Ciało Pańskie na rękę.

17. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze jak w każdą niedzielę. W Dzień Zaduszny o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.