Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: Dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła - 17.10.2021 roku

1. W dzisiejszą 28. niedzielę zwykłą gościmy w naszej Parafii Ojca Misjonarza ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który głosi słowo Boże, a po Mszach rozprowadza kalendarze misyjne, z których dochód będzie przeznaczony na działalność misyjną zakonu. Naszą modlitwą otaczamy dzieło misyjne Ojców Oblatów, będące zanoszeniem światła Ewangelii i miłości Bożej w różne miejsca na świecie. 

 

2. Msze Święte niedzielne są odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.30 i 18.00; Chrzty odbywają się po Mszy o godz. 13.30. 

 

3. Ks. Jakub zaprasza na dzisiejszą Modlitwę Różańcową o godz. 17.30, poprowadzoną w duchu misyjnym przez Młodzież z naszej Parafii. Po Nabożeństwie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dla Młodzieży o godz. 18.00.  

 

4. Nabożeństwa Różańcowe odbywają się codziennie o godz. 17.30. Cieszymy się z licznej obecności dzieci w tej Modlitwie i zachęcamy je oraz Młodzież do dalszego uczestniczenia. 

 

5. Jutro, o godz. 19.00, w kościele będzie miała miejsce modlitwa kanonami Taizé. Rozpoczniemy ją przygotowania do wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé, które odbędzie się na przełomie roku. Spotkanie to odbędzie się w Turynie. Równocześnie informujemy, że w naszej Parafii tworzymy grupę, która pojedzie na Taizé do Turynu. Więcej informacji na temat wyjazdu będzie można uzyskać po poniedziałkowej modlitwie Taizé, a także na facebookowym profilu Parafii. Zapisywać się na wyjazd można po modlitwach kanonami Taizé, poprzez parafialnego Facebooka, a także po Mszach w zakrystii. Na jutrzejszą modlitwę zapraszamy szczególnie Kandydatów do Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych. 

 

6. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z wieczorną Eucharystią nastąpi w środę o godz. 17.30. 

 

7. Wspólnota Syjon zaprasza na Spotkanie w środę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Więcej o Wspólnocie można znaleźć na stronie syjon.org.pl 

 

8. Czwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu nastąpi od godz. 17.00 do 18.00, spowiedź odbywać się będzie podczas Adoracji. 

 

9. Spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania z klas siódmych odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w kościele. Na stronie Parafii w zakładce „Bierzmowanie” znajduje się „Deklaracja dla kandydata do bierzmowania” dla uczniów klas 7, którą należy pobrać, wypełnić i przekazać katechecie.

 

10. W piątek we wspomnienie św. Jana Pawła II, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Rodzin z Róży Rodziców im. Jana Pawła II, modlącej się codziennie na różańcu w intencji swoich Dzieci.

 

11. Spotkanie modlitewne w ramach akcji „Różaniec do granic Parafii” w najbliższą sobotę odbędzie się o godz. 20.30 w punkcie IV - czyli na wale kolejowym na końcu ul. Krzemienieckiej. Serdecznie zapraszamy. 

 

12. Parafialny Zespół Caritas informuje że od października podejmuje się opłacania obiadów w szkole i przedszkolu dla potrzebujących tego dzieci z naszej Parafii. Szacunkowy miesięczny koszt obiadu to 180 zł. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w tą formę pomocy to można to uczynić wpłacając datki na konto parafialne z dopiskiem Caritas. Przy tej okazji zachęcamy do włączenia się w dzieło pomocy przez zaangażowanie się w działalność Parafialnego Zespołu Caritas. Wszelkie informacje u ks. Proboszcza.

 

13. Na stoliku z prasą, na balaskach i przy wejściu do kościoła są wyłożone kartki na wypominki. Prosimy o wpisywanie nazwy ulicy. Wypełnione kartki można wrzucać do skrzynki przy balaskach. 

 

14. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od godz. 19.00 do 20.00 oraz w środę i czwartek od godz. 19.00 do 20.00. 

 

15. W dalszym ciągu prosimy o to, by do Komunii podchodziły w pierwszej kolejności osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę.