Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: Dwudziesta pierwsza niedziela zwykła - 22.08.2021r.

1. Przeżywamy dziś 21. niedzielę zwykłą, w której w głębi serca możemy wyznać  wraz ze św. Piotrem, że Chrystus ma słowa życia wiecznego, dlatego uwierzyliśmy i poznaliśmy że jest On Świętym Bożym.

 

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Upamiętnienia Ofiar Aktów Przemocy ze względu na religię lub wyznanie wiary.

 

3. Informujemy wszystkich Parafian, którzy jeszcze nie brali udziału w spisie powszechnym ludności i mieszkań, że w dniu dzisiejszym w naszej Parafii w godz. od 8.00 do 13.30 są obecni rachmistrze spisowi. Przy kościele jest przygotowane miejsce, w którym można dopełnić tego obowiązku.
Należy pamiętać swój numer pesel i nazwisko rodowe matki, a jeśli chcemy spisać inne osoby z gospodarstwa domowego, to również numery pesel tych osób oraz zawody i miejsce pracy osób pełnoletnich. Pamiętajmy, że udział w spisie jest obowiązkowy. Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów.

 

4. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca. O godz. 17.30 nieszpory i nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

 

5. Jak co roku pod koniec wakacji, zachęcamy do wsparcia akcji Caritas „Wyprawka dla żaczka”, w ramach której można zakupić plecaki i przybory szkolne dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin w naszej Parafii. W większym stopniu potrzebne są przybory szkolne niż same tornistry. Zakupione materiały można przynosić do do koszy przygotowanych przy balaskach lub kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, skąd za pośrednictwem Caritasu trafią do dzieci.

 

6. Wspólnota Syjon zaprasza na Modlitwę Uwielbienia w środę o godz. 19.00 w Domu parafialnym.

 

7. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 18.00, podczas której będzie trwała spowiedź.

 

8. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00 oraz w środę i czwartek od godz. 19.00 do 20.00.

 

9. Msze Święte niedzielne odprawiane są o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00 i 18.00. Podczas wakacji nie ma Mszy o godz. 13.30 w niedzielę, zaś Chrzest jest udzielany po Mszy o godz. 12.00. W tygodniu Msze są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00, w środę Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i wieczorna Msza Święta o godz. 17.30.

 

10. W dalszym ciągu apelujemy o to, by do Komunii podchodzili w pierwszej kolejności wierni przyjmujący Ciało Pańskie na rękę.