Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: Piąta niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021r.

1. Przeżywamy dziś piątą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą czarną, w której wszystkie krzyże w kościele są zasłoniete.

 

2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 13.30 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych spoza Szkoły Podstawowej nr 25.

 

3. Msze Święte niedzielne są sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.30 i 18.00. Msza o godz. 12.00 jest transmitowana.

 

4. Przez cały tydzień w naszej Parafii od godz. 17.00 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której otaczamy modlitwą pacjentów i personel medyczny tymczasowego szpitala covidowego, znajdującego się przy ul. Rakietowej. Na zakończenie Adoracji jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszej Parafii:

- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00

- Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych.

 

6. Wielkopostne dzieła miłosierdzia Caritas:

- Po Mszach można jeszcze nabyć Paschaliki wielkanocne w cenie 2.50 zł.

- Przy ołtarzu bocznym są wystawione kosze na żywność i chemię, które zasilą paczki świąteczne dla potrzebujących.

 

7. Spotkanie dla ministrantów nastąpi w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.

 

8. Wspólnota Syjon zaprasza na modlitwę uwielbienia w środę o godz. 19.00 w kościele.

 

9. W czwartek będzie przypadać uroczystość Zwiastowania NMP, która jest także Dniem Świętości Życia. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się błogosławieństwo osób podejmujących się duchowej adopcji dzieci poczętych. Zachęcamy do tego, aby się włączyć w to dzieło i przez dziewięć miesięcy wspierać modlitwą poczęte dziecko, którego przyjście na świat jest zagrożone.

 

10. W piątek od godz. 19.00 do około 1.00 w nocy w naszym kościele będzie trwało modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, prowadzone przez różne wspólnoty działające w Parafii. W modlitwie będziemy prosić Boga o ducha pokuty i owoce wewnętrznego przygotowanie do świąt wielkanocnych dla wszystkich chrześcijan.

 

11. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Męki Pańskiej, czyli Palmową. W tym dniu z racji ostatniej niedzieli miesiąca po nabożeństwie Gorzkich Żali nastąpi modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

12. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00, w środę od godz. 19.00 do 20.00 i w czwartek od godz. 19.00 do 20.00.

 

13. Na stronie internetowej Parafii umieszczone są terminy chrztów.

 

14. Zachęcamy do działań na rzecz chrześcijańskiej ekologii integralnej i włączenia się w program „Zielone Parafie” powstały z inicjatywy papieża Franciszka. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 

15. Również zachęcamy do zapoznania się z akcją „Bóg daje życie, Smog je odbiera”, w ramach której w poczuciu miłości bliźniego można wymienić swój piec na nowy i skorzystać w tym celu ze specjalnych dotacji. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

16. W kościołach w dalszym ciągu obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz są obostrzenia dotyczące ilości wiernych uczestniczących w liturgii - w naszej świątyni wynosi to 46 osób. Apelujemy wciąż o to, by do Komunii podchodziły w pierwszej kolejności osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę.

 

17. Szczep harcerzy leśnych watra szuka nowych osób do harcerstwa, jeśli ktoś jest zainteresowany to przed kościołem można odebrać ulotkę.