Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: Pierwsza niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021r.

1. Przeżywamy dziś Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu; w pokornej modlitwie prosimy dobrego Boga o potrzebne łaski na cały okres przygotowania paschalnego. 


2.
Msze święte niedzielne są odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.30 i 18.00. Msza o godz. 12.00 jest transmitowana. 

 

3. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, dziś o godz. 17.00.

 

4. Od obecnej niedzieli, przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane świece i baranki wielkanocne Caritas, z których cześć dochodu zostanie przeznaczona na Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, a cześć dla naszego parafialnego zespołu Caritas, który otrzymane fundusze przeznaczy na pomoc dla potrzebujących. Świece są w cenie 14 zł, natomiast baranki z czekolady po 5 zł.

Podczas kwesty Caritasu w Środę Popielcową została zebrana kwota 3850 zł i 10 euro, która zostanie przeznaczona na opłacenie obiadów dla dzieci w szkole i przedszkolu. 

 

5. Jutro Kościół obchodzi Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła, w którym modlimy się szczególnie w intencji Ojca Świętego.  

 

6. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z Mszą Świętą będzie w środę o godz. 17.30.

 

7. Wspólnota Syjon zaprasza na Mszę Świętą, po której nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę o godz. 19.00. Więcej na syjon.org.pl 

 

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie można skorzystać ze spowiedzi nastąpi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. 

 

9. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które odbywają się w piątki: o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych.

 

10. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00, w środę od godz. 19.00 do 20.00 oraz w czwartek od godz. 19.00 do 20.00. 

 

11. Za tydzień obchodzimy niedzielę „Ad gentes”, podczas której modlimy się oraz wspieramy finansowo misję i misjonarzy. W tym dniu taca będzie przeznaczona na dzieła misyjne w Kościele. 

 

12. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie Gorzkich Żali nastąpi  modlitwa do św. Michała Archanioła.  

 

13. Przy balaskach są wystawione kosze na żywność i chemię, które zasilą paczki świąteczne dla potrzebujących. Na balaskach są również wyłożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które po Mszy można zabrać do domu, a następnie przynieść w niedzielę Bożego Miłosierdzia. 

 

14. Dnia 21 lutego w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 rozpocznie się kurs przygotowawczy do sakramentu Bierzmowania dla dorosłych. Więcej szczegółów na stronie internetowej Archidiecezji Wrocławskiej. 

 

15. Ruszyła kolejna edycja Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej. Materiały do niej są do odebrania w katedrze, która jest pierwszą stacją. Zachęcamy także do zapoznania się z ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na stronie www.edk.org.pl 

 

16. Rekolekcje dla dorosłych w naszej Parafii odbędą się od czwartej niedzieli Wielkiego Postu, tj. 21.03.2021r. Poprowadzi je biblista - Ks. Prof. Rajmund Pietkiewicz. Nie będzie Rekolekcji szkolnych dla dzieci i młodzieży, dlatego zapraszamy najmłodszych do ogólnopolskich Rekolekcji on - line w marcu, o których więcej powiemy wkrótce.  

 

17. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami prowadzonych za pośrednictwem internetu nauk przedmałżeńskich.  

 

18. W kościołach w dalszym ciągu obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz są obostrzenia dotyczące ilości wiernych uczestniczących w liturgii - w naszej świątyni wynosi to 46 osób. Apelujemy wciąż o to, by do Komunii podchodziły w pierwszej kolejności osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę.