Ogłoszenia Parafialne: Czwarta niedziela zwykła 31.01.2021r.

1. Przeżywamy dziś czwartą niedzielę zwykłą, w której Jezus ukazuje się jako ten, który głosi naukę z mocą. Niech ta Jezusowi moc uzdrowienia i przebaczenia win towarzyszy nam na drodze do zbawienia.

2.
Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo do świętego Michała Archanioła połączone z modlitwą nieszporami o godz. 17.30.

3. Dzisiaj obchodzimy także Światowy Dzień Chorych na trąd, w którym modlimy się za wszystkich cierpiących z powodu tej choroby oraz tych, którzy podejmują się leczenia i opieki nad nimi.

4. Msze Święte niedzielne są odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.30 i 18.00. Msza Święta o godz. 12.00 nadal jest transmitowana za pośrednictwem parafialnego Facebooka.

5. We wtorek Kościół będzie obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na każdej Mszy nastąpi poświęcenie gromnic. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego też w tym dniu będziemy polecać szczególnej modlitwie osoby oddające swoje życie Bogu we wspólnotach zakonnych, zwłaszcza Siostry Zakonne pracujące na terenie naszej Parafii oraz te, które z niej pochodzą.

6. Z powodu obowiązujących wciąż obostrzeń sanitarnych 2 lutego nie będzie poświęcenia świec dla dzieci komunijnych. Termin poświęcenia świec do Pierwszej Komunii, jak i mającego odbyć się wcześniej poświęcenia medalików zostanie ogłoszony po zniesieniu Czerwonej Strefy we Wrocławiu. 7. Środowa Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i wieczorna Msza Święta o godz. 17.30.

7.
Wspólnota Syjon zaprasza na Modlitwę uwielbienia prowadzoną w środę o godz. 19.00 w kościele. Więcej informacji o Wspólnocie znajduje się na stronie syjon.org.pl

8.
Pandemia jest trudnym czasem szczególnie dla osób chorych i starszych. Młodzież z naszej parafii postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom takich osób – poprzez zrobienie zakupów czy wsparcie dobrym słowem. Jeśli znają Państwo takie osoby z naszej parafii, które potrzebowałyby takiej pomocy to można zgłosić je w zakrystii, kancelarii, przez parafialnego maila czy Facebooka. Zachęcamy także do zgłoszenia się osoby,  które chciałyby wraz z młodzieżą pomagać.

9.
W tym tygodniu będzie przepadać pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. W te dni zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00, podczas której będzie można skorzystać ze spowiedzi. 11. Zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszej Soboty miesiąca, które rozpocznie się Mszą Świętą ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00. Zachęcamy szczególnie wszystkie wspólnoty działające w naszej Parafii o włączenie się w prowadzenie tego nabożeństwa.

10.
Odwiedziny chorych nastąpią dopiero po zniesieniu Czerwonej Strefy we Wrocławiu.

11. Do zniesienia czerwonej strefy we Wrocławiu Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00, w środę od godz. 19.00 do 20.00 i w czwartek od godz. 19.00 do 20.00.

12. W kościołach w dalszym ciągu obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz są  obostrzenia dotyczące ilości wiernych uczestniczących w liturgii - w naszej świątyni wynosi to 46 osób. Apelujemy wciąż o to, by do Komunii podchodziły w pierwszej kolejności osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę.