Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: Druga niedziela zwykła 17.01.2021r.

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę zwykłą, której Ewangelia ukazuje nam powołanie pierwszych uczniów przez Pana Jezusa. Dzięki uczestnictwu w Eucharystii stajemy się także uczniami Chrystusa, gotowymi do niesienia własnym życiem orędzia Dobrej Nowiny.  


2.
Msze Święte w niedzielę są odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 13.30 i 18.00. Msza św. o godz. 12.00 jest transmitowana za pośrednictwem parafialnego Facebooka.

 

3.  Kancelaria parafialna jest czynna do czasu zniesienia we Wrocławiu ”czerwonej strefy”: w poniedziałek - od godz. 16.00 do 17.00, w środę od godz. 19.00 do 20.00 oraz w czwartek  od godz. 19.00 do 20.00.

 

4. W poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona ostatnia Msza Święta kolędowa, tym razem za Rodziny mieszkające przy ul. Karpackiej i Przedświt. Po Mszy nastąpi poświęcenie kredy, kadzidła i wody, które będzie można zabrać do swoich domów.

 

5. Przyszła niedziela 24 stycznia ogłoszona jest ”Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia będziemy się podczas Mszy św. modlić w intencji ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło ten kraj. Z tyłu kościoła będzie wystawiona puszka do której będzie można złożyć swoją pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi.

 

6. W miesiącu styczniu w Kościele powszechnym przeżywamy następujące wydarzenia:

17 stycznia – Dzień Judaizmu, módlmy się za naszych starszych braci w wierze, prosząc, aby w Jezusie Chrystusie dostrzegli Mesjasza.

18 – 25 stycznia – Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

24 stycznia – Niedziela Biblijna. Szczególnie w tym dniu zwróćmy uwagę na osobistą lekturę Pisma Świętego i jego miejsce w naszym domu.

31 stycznia – Światowy Dzień Trędowatych.

 

7. Spotkanie on line Husarii Maryi nastąpi w najbliższą sobotę o godz. 16.00.

 

8. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z wieczorną Eucharystią w środę o godz. 17.30.

 

9. Wspólnota Syjon zaprasza na modlitwę uwielbienia, która odbędzie się w środę o godz. 19.00 w kościele. Modlitwa ta jest także transmitowana na stronie internetowej syjon.org.pl

 

10. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. W trakcie Adoracji będzie można skorzystać ze spowiedzi.

 

11. W kościołach w dalszym ciągu obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz są  obostrzenia dotyczące ilości wiernych uczestniczących w liturgii - w naszej świątyni wynosi to 46 osób. Apelujemy wciąż o to, by do Komunii podchodziły w pierwszej kolejności osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę.