Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: Druga niedziela po Bożym Narodzeniu 03.01.2021r.

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim, która jest pierwszą niedzielą w miesiącu. Po Mszach o godz. 12.00 i 18.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu. W dniu dzisiejszym ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się dopiero po zniesieniu czerwonej strefy w naszym mieście. 


2
.  Msze Święte w niedzielę są odprawiane o godz. 8.00, 8.30, 9.30, 10.00, 10.45, 11.15, 12.00, 13.30 i 18.00. Msza św. o godz. 12.00 jest transmitowana.

 

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna jedynie w poniedziałek - 4 stycznia - od godz. 16.00 do 17.00 oraz w czwartek - 7 stycznia - od godz. 16.00 do 17.00. W środę z powodu uroczystości kancelaria jest nieczynna. 

 

4. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie nazywaną Świętem Trzech Króli. Msze Święte w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.00, 8.30, 9.30, 10.00, 10.45, 11.15, 12.00, 13.30 i 18.00. Msza św. o godz. 12.00 będzie transmitowana. Tego dnia nie będzie  poświęcenia wody, kredy i kadzidła, ponieważ święcimy je w pozostałe dni tygodnia po każdej Mszy Świętej sprawowanej za Rodziny naszej Parafii. W święto Trzech Króli nie będzie również Nowenny do Matki Bożej Muchoborskiej.  

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w którym zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00; w trakcie Adoracji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. 

 

6. Husaria Maryi zaprasza na Mszę Świętą dla mężczyzn w piątek o godz. 19.00, po której będzie miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu. 

 

7. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Chrztu Pańskiego; wtedy też liturgicznie zakończy się okres Bożego Narodzenia, jednakże w naszej polskiej tradycji czas śpiewania kolęd i dekoracji świątecznych jest przedłużony do Święta Ofiarowania Pańskiego, które przypada 2 lutego. 

 

8. Ze względu na odwołanie tradycyjnej wizyty kolędowej, w dni powszednie tygodnia o godz. 18.00 są odprawiane Msze Święte za Rodziny mieszkające na terenie naszej Parafii. Po Mszach istnieje możliwość zabrania do domu poświęconej kredy, kadzidła, wody oraz formuły błogosławieństwa mieszkania.

 

9. Kalendarium Mszy Świętych w intencji Rodzin mieszkających przy poszczególnych ulicach naszej Parafii:

 

Poniedziałek - 4 stycznia - ulica: Krzemieniecka.

Wtorek - 5 stycznia - ulice: Hłaski, Rodziewiczówny, Kossak - Szczuckiej.

Czwartek - 7 stycznia - ulica: Trawowa.

Piątek - 8 stycznia - ulice: Mińska, Szarskiego, Graniczna, Buczacka.

Sobota - 9 stycznia- ulice: Godlewskiego, Trzebiatowskiego, Knota.

Poniedziałek - 11 stycznia- Postępowa, Zbarska, Słonimska, Drohobycka, Baranowicka, Żytomierska

Wtorek - 12 stycznia- ulice: Końcowa, Rejonowa, Sokalska, Stryjska, Pusta, Osiedlowa, Bliźniacza, Dzielnicowa.

Czwartek -14stycznia - ulice: Parandowskiego, Dygata, Giżyckiego, Meissnera, Kosidowskiego, Dąbrowskiej, Wańkowicza, Gombrowicza, Cieślikowskiego, Cabaja, Boguszewskiej, Mostowicza.

Piątek - 15 stycznia- ulice: Rakietowa, Gagarina, Żwirki i Wigury, Samborska.

Sobota - 16 stycznia- Kunickiego, Łaska, Nowohucka, Tarnopolska, Husycka.

Poniedziałek - 18 stycznia- Karpacka, Przedświt.

 

10. W kościołach nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa; są również obostrzenia dotyczące ilości wiernych uczestniczących w liturgii - w naszej świątyni wynosi to 46 osób. Apelujemy po raz kolejny o to, by do Komunii podchodziły w pierwszej kolejności osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę.