Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: Niedziela Świętej Rodziny 27.12.2020r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę w oktawie Bożego Narodzenia, w którą Kościół obchodzi Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Nasz Zbawiciel przez fakt przyjścia na świat i dorastania w prawdziwej rodzinie, uświęca wszystkie rodziny, aby zawsze były miejscem poznawania autentycznych wartości i doświadczania miłości Pana Boga.

 

2. Zapraszamy na dzisiejsze Nabożeństwo do świętego Michała Archanioła połączone z modlitwą Nieszporami o godz. 17.30.  

 

3.  Msze Święte w niedzielę są odprawiane o godz. 8.00, 8.30, 9.30, 10.00, 10.45, 11.15, 12.00, 13.30 i 18.00. Msza św. o godz. 12.00 jest transmitowana.

 

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna jedynie w poniedziałek - 28 grudnia - od godz. 16.00 do 17.00 oraz w środę - 30 grudnia - od godz. 16.00 do 17.00.

 

5. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i wieczorna Msza Święta będzie w środę o godz. 17.30.

 

6. Wspólnota Syjon zaprasza na dodatkową Eucharystię w środę o godz. 19.00, po której nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu poprzedzona krótką modlitwą uwielbienia.

 

7. W czwartek kończymy stary rok kalendarzowy. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Święta za Parafian, po której nastąpi Nabożeństwo na Zakończenie Roku.

 

8. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok. Msze Święte będą o doprawiane o godz. 9.30, 10.00, 10.45, 11.15, 12.00, 13.30 i 18.00. Msza św. o godz. 12.00 będzie transmitowana. Nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 8.00 i 8.30.

 

9. W Nowy Rok przypada również pierwszy piątek miesiąca; w tym dniu od godz. 17.00 do 18.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

10. W najbliższą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca, dlatego poranna Msza będzie sprawowana o Niepokalanym Poczęciu NMP, natomiast po niej nastąpi nabożeństwo pierwszosobotnie. Wieczorem od godz. 17.00 do 18.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do NMP i okazja do spowiedzi. W tą sobotę z racji obostrzeń sanitarnych nie będzie wizyty u Chorych.

 

11. Za tydzień będziemy przeżywać pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszach o godz. 12.00 i 18.00 nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu; ofiary na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się dopiero gdy zostanie odwołana czerwona strefa.


12.
Od 28 grudnia, w dni powszednie tygodnia o godz. 18.00 będą odprawiane Msze Święte za Rodziny mieszkające na terenie naszej Parafii. Po Mszach będzie możliwość zabrania do domu poświęconej kredy, kadzidła, wody oraz formuły błogosławieństwa mieszkania.

 

Kalendarium Mszy Świętych w intencji Rodzin mieszkających przy poszczególnych ulicach naszej Parafii:

 

Poniedziałek - 28 grudnia- ulice: Stanisławowska, Pińska, Awicenny.

Wtorek - 29 grudnia - ulica Tyrmanda.

Sobota - 2 stycznia - ulice: Zagony, Roślinna.

Poniedziałek - 4 stycznia - ulica: Krzemieniecka.

Wtorek - 5 stycznia - ulice: Hłaski, Rodziewiczówny, Kossak - Szczuckiej.

Czwartek - 7 stycznia - ulica: Trawowa.

Piątek - 8 stycznia - ulice: Mińska, Szarskiego, Graniczna, Buczacka.

Sobota - 9 stycznia- ulice: Godlewskiego, Trzebiatowskiego, Knota.

Poniedziałek - 11 stycznia- Postępowa, Zbarska, Słonimska, Drohobycka, Baranowicka, Żytomierska

Wtorek - 12 stycznia- ulice: Końcowa, Rejonowa, Sokalska, Stryjska, Pusta, Osiedlowa, Bliźniacza, Dzielnicowa.

Czwartek -14stycznia - ulice: Parandowskiego, Dygata, Giżyckiego, Meissnera, Kosidowskiego, Dąbrowskiej, Wańkowicza, Gombrowicza, Cieślikowskiego, Cabaja, Boguszewskiej, Mostowicza.

Piątek - 15 stycznia- ulice: Rakietowa, Gagarina, Żwirki i Wigury, Samborska.

Sobota - 16 stycznia- Kunickiego, Łaska, Nowohucka, Tarnopolska, Husycka.

Poniedziałek - 18 stycznia- Karpacka, Przedświt.

 

13. W kościołach obowiązuje zakrywanie ust i nosa; zostały wprowadzone również  obostrzenia dotyczące ilości wiernych uczestniczących w liturgii - w naszej świątyni wynosi to 46 osób. Apelujemy również o to, by do Komunii podchodziły w pierwszej kolejności osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę