Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: Trzecia Niedziela Adwentu 13.12.2020r.

1.  Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Adwentu, która nosi nazwę Gaudete - łac. „Radujcie się”. Dzień ten przypomina nam o tym, że Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na Zbawiciela, bowiem to radość może w naszym życiu skutecznie wzniecać moc do stawiania, a następnie realizacji wszelkich postanowień. 


2.
 Msze Święte w niedzielę są odprawiane o godz. 8.00, 8.30, 9.30, 10.00, 10.45, 11.15, 12.00, 13.30 i 18.00. Msza św. o godz. 12.00 jest transmitowana za pośrednictwem parafialnego Facebooka.

 

3. W dniu dzisiejszym z racji 13. dnia miesiąca zapraszamy na Różaniec fatimski o godz. 17.30. 

 

4. Rekolekcje adwentowe, które miały się rozpocząć w dniu dzisiejszym, z powodu pandemii zostały odwołane. 

 

5. W dni powszednie Adwentu o godz. 18.00 odbywają się Roraty. Dzieci zachęcamy do przynoszenia wykonanych przez siebie serduszek z dobrymi uczynkami. Roraty są transmitowane.

 

6. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i wieczorna Msza Święta w środę o godz. 17.30.

 

7. Wspólnota Syjon zaprasza na modlitwę uwielbienia w środę o godz. 19.00 w kościele.


8. 
Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w czwartek od godz. 17.00 do 18.00; spowiedź będzie trwała w trakcie Adoracji.

 

9. W najbliższą niedzielę w naszej Parafii będziemy gościć Ks. Dr. Macieja Małygę, który skieruje do nas słowo Boże.

 

10. Spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców, które miało się odbyć za tydzień, zostało odwołane. O tym kiedy ono nastąpi, poinformujemy po powrocie dzieci do szkół. 

 

11. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami: w przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie się odbywać spowiedź adwentowa. Podobnie od poniedziałku do środy następnego tygodnia będzie możliwość  przystąpienia do spowiedzi od godz. 17.00. 

 

12. Przy balaskach są wystawione świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, które można nabyć w cenie 6 zł za małą świecę i 15 zł za dużą.

 

13. Zachęcamy do wsparcia akcji prowadzonej przez Caritas pod hasłem: „Caritas, tak pomagam!” W kościele są wystawione kosze w których możemy zostawić zakupione przez siebie artykuły spożywcze i środki chemiczne. Przed świętami za pośrednictwem naszego Caritasu zostaną one rozdysponowane wśród najuboższych rodzin z naszej Parafii w ramach świątecznej pomocy.

 

14. Przez cały Adwent w kościele można nabyć opłatek na stół wigilijny. Opłatki  są wystawione na balaskach, a po każdej niedzielnej Mszy Świętej  następuje ich poświęcenie.

 

15. W zakrystii lub kancelarii jest dostępna księga intencji Mszalnych na 2021r.

 

16. Po niedzielnych Mszach świętych  młodzież rozprowadza sianko na stół wigilijny i kartki świąteczne. Ofiary zebrane w ten sposób będą przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży w naszej Parafii. 

 

17. Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00,  w środę od godz. 16.00 do 17.00, a następnie od 19.00 do 20.00 oraz w czwartek od godz. 19.00 do 20.00. Wcześniej można się z Parafią skontaktować drogą mailową.

 

18. W kościołach obowiązuje zakrywanie ust i nosa; zostały wprowadzone również  obostrzenia dotyczące ilości wiernych uczestniczących w liturgii - w naszej świątyni wynosi to 46 osób. Apelujemy również o to, by do Komunii podchodziły w pierwszej kolejności osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę.