Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne: Druga Niedziela Adwentu 06.12.2020r.

1. W dniu dzisiejszym z racji pierwszej niedzieli miesiąca pod koniec Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu. Z powodu obostrzeń sanitarnych nie będzie dzisiaj zmiany Tajemnic Żywego Różańca.

 

2.  Msze Święte niedzielne są odprawiane o godz. 8.00, 8.30, 9.30, 10.00, 10.45, 11.15, 12.00, 13.30 i 18.00. Msza św. o godz. 12.00 jest transmitowana za pośrednictwem parafialnego Facebooka.

 

3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 21 Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła będzie stał koszyk do którego będzie można złożyć swoją ofiarę na ten cel.

 

4. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Msze Święte roratnie o godz. 18.00. Dzieci zachęcamy do przynoszenia na roraty wykonanych przez siebie serduszek z  dobrymi uczynkami. Roraty są transmitowane.

 

5. We wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.00 i 18.00. Podczas wieczornej Eucharystii będziemy się modlić w intencji Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Maryi Niepokalanej oraz za Wspólnotę Dzieci Maryi z naszej Parafii. Nie będzie w tym dniu poświęcenia medalików dla dzieci komunijnych. O tym, kiedy się ono odbędzie poinformujemy po powrocie dzieci do szkół.

 

6. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i wieczorna Eucharystia w środę o godz. 17.30.

 

7. Wspólnota Syjon zaprasza na modlitwę uwielbienia w środę o godz. 19.00 w kościele.

 

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w czwartek od godz. 17.00 do 18.00; spowiedź będzie trwała w trakcie Adoracji.

 

9. Spotkanie on - line Husarii Maryi nastąpi w sobotę o godz. 16.00.Zapraszamy wszystkich członków wspólnoty do włączenia się w spotkanie.

 

10. W najbliższą niedzielę będzie przypadał 13 dzień miesiąca, w związku z czym zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.30.

 

11. Z racji pandemii rekolekcje adwentowe są odwołane.

 

12. Przy balaskach są wystawione świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, które można nabyć w cenie 6 zł za małą świecę i 15 zł za dużą.

 

13. Zachęcamy do wsparcia akcji prowadzonej przez Caritas pod hasłem: „Caritas, tak pomagam!” W kościele są wystawione kosze w których możemy zostawić zakupione przez siebie artykuły spożywcze i środki chemiczne.  Przed świętami za pośrednictwem naszego Caritasu zostaną one rozdysponowane wśród najuboższych rodzin z naszej Parafii w ramach świątecznej pomocy.

 

14. Parafialny Zespół Caritas zaprasza chętnych do wzięcia udziału w akcji Mikołajki 2020. Każdy zainteresowany będzie mógł po Mszy podejść do bocznego wyjścia z kościoła, gdzie wylosuje bombkę choinkową z informacją o dziecku. O szczegółach informować będą członkowie Caritasu.

 

15. W przyszłą sobotę księża odwiedzą chorych przed świętami. Z powodu pandemii proszę zgłaszać chorych niezależnie czy księża odwiedzali ich co miesiąc, czy też chcą posługi sakramentalnej tylko na święta.

 

16. W zakrystii lub kancelarii jest dostępna księga intencji Mszalnych na 2021r.

 

17. Przez cały Adwent w kościele można nabyć opłatek na stół wigilijny. Opłatki  są wystawione na balaskach, a po każdej niedzielnej Mszy Świętej  następuje ich poświęcenie.

 

18. Od dzisiejszej niedzieli po Mszach św. młodzież będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny i kartki świąteczne. Ofiary zebrane w ten sposób będą przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży. 

 

19. Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00,  w środę od godz. 16.00 do 17.00, a następnie od 19.00 do 20.00 oraz w czwartek od godz. 19.00 do 20.00. Wcześniej można się z Parafią skontaktować drogą mailową.

 

20. W kościołach obowiązuje zakrywanie ust i nosa; zostały wprowadzone również  obostrzenia dotyczące ilości wiernych uczestniczących w liturgii - w naszej świątyni wynosi to 46 osób. Apelujemy również o to, by do Komunii podchodziły w pierwszej kolejności osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę.

 

21. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ś.p. Stanisław Józefowicz, Elżbieta Keller – Brzoza.