Ogłoszenia Parafialne: Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2020r.

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych, która przypomina nam o łączności Kościoła pielgrzymującego i chwalebnego w niebie. Wpatrzeni w przykład tych, którzy osiągneli już wieczną nagrodę, chcemy także podążać drogą świętości.

2. Msze Święte będą od dzisiejszej niedzieli odprawiane o godz. 8.00, 8.30, 9.30, 10.00, 10.45, 11.15, 12.00, 13.30 i 18.00.

3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy o godz. 12.00 i 18.00 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 8.00 nastąpi zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

4. Niedzielna Msza św. o godz. 12.00 jest transmitowana za pośrednictwem parafialnego Facebooka.

5. W dniu jutrzejszym będziemy przeżywać wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, potocznie nazywane Dniem Zadusznym:Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

6. Decyzją Penitencjarii Apostolskiej uzyskanie odpustu za zmarłych będzie możliwe aż do końca listopada, przy modlitewnym nawiedzeniu cmentarza, zachowaniu łaski uświęcającej, wyzbyciu się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęciu Komunii Świętej oraz odmówieniu „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

7. Od jutra rozpocznie się w naszej Parafii modlitwa wypominkowa o godz. 17.30.

Plan modlitwy wypominkowej na najbliższy tydzień:

Poniedziałek - 2 listopada- ulice Stanisławowska, Pińska, Awicenny

Wtorek - 3 listopada - ulica Tyrmanda

Środa - 4 listopada - ulica Zagony

Czwartek - 5 listopada- ulice: Krzemieniecka, Roślinna.

Piątek - 6 listopada - ulice: Hłaski, Rodziewiczówny, Kossak - Szczuckiej.

Sobota - 7 listopada- ulice: Trawowa, Karpacka, Przedświt

8. Przy wejściu do kościoła, na stoliku z prasą i na balaskach są jeszcze wyłożone kartki na wypominki. Wypełnione kartki z napisaną ulicą można wrzucić do skrzynki znajdującej się przy balaskach.

9. Bierzmowanie, które miało odbyć się w listopadzie zostaje przełożone na miesiące wiosenne.

10. Spotkania wszystkich grup parafialnych, które do tej pory odbywały się w Domu Parafialnym są tymczasowo zawieszone.

11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. W trakcie Adoracji będzie trwała spowiedź.

12. Husaria Maryi zaprasza na Mszę Świętą dla mężczyzn w piątek o godz. 19.00, po której nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu.

13. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią odwiedziny chorych w pierwszą sobotę miesiąca zostają odwołane.

14. W zakrystii lub kancelarii jest dostępna księga intencji Mszalnych na 2021r. Można zatem dokonać rezerwacji Mszy Świętych na kolejny rok.

15. Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00; w środę od godz. 16.00 do 17.00, i od godz. 19.00 do 20.00 oraz w czwartek od godz. 19.00 do 20.00. Wcześniej można się z Parafią skontaktować drogą mailową.

16. Od 16 listopada rozpocznie się internetowy kurs przedmałżeński. Szczegóły na stronie internetowej www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni.

17. W kościele obowiązuje zakrywanie ust i nosa; zostały wprowadzone również  obostrzenia dotyczące ilości wiernych uczestniczących w liturgii w naszej świątyni to 100 osób, a także wymóg zachowania półtorametrowej odległości między osobami przebywającymi w świątyni. Apelujemy także o to, by do Komunii podchodzili w pierwszej kolejności wierni przyjmujący Ciało Pańskie na rękę.