Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Piąta Niedziela Wielkanocy 10.05.2020r.

1. W dzisiejszej piątej niedzieli wielkanocnej, Chrystus w liturgii słowa ukazuje siebie jako prawdziwą drogę do pełni życia, zapraszając nas przy tym, abyśmy nią podążali, umocnieni Pokarmem z nieba, którym jest On sam.

 

2. Msze Święte będą dziś sprawowane o godz. 8.00, 8.30, 9.30, 10.00, 10.45, 11.15, 12.00, 13.30 i 18.00, istnieje możliwość spowiedzi podczas Mszy świętych, niezależnie od liczby osób uczestniczących w liturgii. Msze o godz. 12.00 i 13.30 są transmitowane za pośrednictwem parafialnego Facebooka:

https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9Bw-Micha%C5%82a-Archanio%C5%82a-na-Muchoborze-Wielkim-Wroc%C5%82aw-11351339009803 

 

3. Msze święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00, a wieczorna Msza święta będzie transmitowana. Istnieje także możliwość spowiedzi przed Mszami. Nowenna do M. B. Muchoborskiej i wieczorna Msza święta w środę o godz. 17.30.

 

4. W środę przypada 13 dzień miesiąca, a zarazem wspomnienie NMP Fatimskiej, w którym zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 17.00, po którym rozpocznie się Nowenna do Matki Bożej. Ze względów obostrzeń epidemiologicznych nie będzie tradycyjnej procesji Fatimskiej wokół kościoła.

 

5. W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Również czwartek z inicjatywy Ojca Świętego ma być w Kościele na całym świecie dniem modlitwy i postu w intencji powstrzymania pandemii koronawirusa. Papież zachęca również w miesiącu maju do wspólnej modlitwy różańcowej w gronie rodziny.

 

6. Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny jest odmawiana w czasie wieczornej Mszy w formie dziękczynienia po przyjęciu Komunii Świętej.

 

7. Z racji wymogów bezpieczeństwa w naszym kościele podczas Mszy może przebywać maksymalnie 45 wiernych. W miejscach kultu obowiązuje również wymóg zakładania masek zakrywających usta i nos.

 

8.Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego odbędzie się dzięki pomocy Archidiecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin za pośrednictwem Internetu.Pełny cykl katechez przedślubnych rozpocznie się w dniu 11 maja 2020 r.Katechezy będą dostępne dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.Zapisy narzeczonych odbywać się będą wyłącznie poprzez formularz internetowy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni  Tam też znajdują się szczegółowe informacje.

 

9. W dniu wczorajszym 13 kleryków Wrocławskiego Seminarium otrzymało święcenia diakonatu obejmijmy ich naszą modlitwą, jak również diakonów przygotowujących się do święceń prezbiteratu.

 

10. Podczas sobotniej wieczornej Eucharystii, sprawowanej z formularza niedzielnego i transmitowanej za pośrednictwem Facebooka Parafii, homilia jest skierowana do Dzieci.

 

11. W kolejne Msze Święte będą odprawiane w takim samym porządku jak w dniu dzisiejszym.

 

12.Kancelaria parafialna jest czynna w środy od godz. 19:00 do 20:00 oraz w piątki od godz. 19:00 do 20:00.