Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne. Czwarta Niedziela Wielkanocy 03.05.2020r.

1. Przeżywamy dziś czwartą niedzielę Wielkanocy, w którą Kościół modli się w intencji powołań do służby Bożej. Włączamy się w to wołanie Kościoła, dziękując za naszych duszpasterzy i tych, którzy odważnie poszli za głosem Pana. Prosimy, aby nigdy nie zabrakło osób, które odpowiedzą na zaproszenie Pana Jezusa i pójdą za Nim. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami i modlitwą wspierają powołania i osoby powołane, w sposób szczególny tym którzy omadlają tę intencję w Margaretkach i Dwunastkach.

 

2. Msze Święte będą dziś sprawowane o godz. 8.00, 8.30, 9.30, 10.00, 10.45, 11.15, 12.00, 13.30 17.00 i 18.00, istnieje możliwość spowiedzi podczas Mszy świętych w konfesjonale znajdującym się w wieży kościoła, niezależnie od liczby osób uczestniczących w liturgii (wejście tylko z zewnątrz). Msze o godz. 12.00 i 13.30 będą transmitowane za pośrednictwem parafialnego Facebooka:

https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9Bw-Micha%C5%82a-Archanio%C5%82a-na-Muchoborze-Wielkim-Wroc%C5%82aw-11351339009803 

 

3.Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu. Pod koniec Mszy Świętych o godz. 12.00 i 13.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu. Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych. Osoby ze Wspólnoty różańcowej są proszone o odmawianie w maju tych samych tajemnic, które były odmawiane w kwietniu.

 

4. Msze święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00, a wieczorna Msza święta będzie transmitowana. Istnieje także możliwość spowiedzi przed Mszami. Nowenna do M. B. Muchoborskiej i wieczorna Msza święta w środę o godz. 17.30.

 

5. Podczas sobotniej wieczornej Eucharystii, sprawowanej z formularza niedzielnego i transmitowanej za pośrednictwem Facebooka Parafii, homilia jest skierowana do Dzieci.

 

6. Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny jest odmawiana w czasie wieczornej Mszy w formie dziękczynienia po przyjęciu Komunii Świętej.

 

7. Z racji wymogów bezpieczeństwa w naszym kościele podczas Mszy może przebywać maksymalnie 45 wiernych. W miejscach kultu obowiązuje również wymóg zakładania masek zakrywających usta i nos.

 

8. Kancelaria parafialna jest czynna w środy od godz. 19:00 do 20:00 oraz w piątki od godz. 19:00 do 20:00.

 

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w którym nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00 i będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

 

10.Kurs przedmałżeński w naszej Parafii. Dokończenie kursu odbędzie się w czwartek o godz. 1900 w domu parafialnym. Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego odbędzie się dzięki pomocy Archidiecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin za pośrednictwem Internetu.Pełny cykl katechez przedślubnych rozpocznie się w dniu 11 maja 2020 r.Katechezy będą dostępne dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.Zapisy narzeczonych odbywać się będą wyłącznie poprzez formularz internetowy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni  Tam też znajdują się szczegółowe informacje.

 

11. W najbliższą niedzielę Msze Święte będą odprawiane w takim samym porządku jak w dniu dzisiejszym, jednak nie będzie Mszy o godz. 17.00.

 

12.Dziękujemy osobom, które dostarczyły słoiki w akcji pomocy dla Sióstr Elżbietanek, prowadzących kuchnię dla bezdomnych i potrzebujących na Ostrowie Tumskim. W przekazanych słoikach  będzie wydawana zupa dla tych, którzy nie mają nic do jedzenia.