Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Trzecia Niedziela Wielkanocy 24.04.2019r.

1. Dzisiejsza Trzecia niedziela wielkanocna rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny. Idąc drogami naszej codzienności, bardziej niż zwykle otwórzmy się na obecność Boga w Piśmie Świętym. Zachęcamy do tego, by poprzez Pismo Święte zgłębiać Boże tajemnice i dzięki temu otrzymywać coraz piękniejsze owoce osobistej relacji z Bogiem.

 

2. Msze święte dzisiaj i 3 maja będą sprawowane o godz. 8.00, 8.30, 9.30, 10.00, 10.45, 11.15, 12.00, 13.30, 17.00 i 18.00, przy czym istnieje możliwość spowiedzi podczas Mszy świętych. Msze o godz. 12.00 i 13.30 będą transmitowane za pośrednictwem parafialnego Facebooka:

https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9Bw-Micha%C5%82a-Archanio%C5%82a-na-Muchoborze-Wielkim-Wroc%C5%82aw-11351339009803 

Niedzielna spowiedź podczas Mszy św. w konfesjonale we wieży, wejście tylko z zewnątrz kościoła niezależnie od osób uczestniczących w Liturgii.

 

3. Msze święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00, a wieczorna Msza święta będzie transmitowana. Istnieje także możliwość spowiedzi przed Mszami. Nowenna do M. B. Muchoborskiej i wieczorna Msza święta w środę o godz. 17.30.

 

4. Z racji wymogów bezpieczeństwa oraz biorąc pod uwagę metraż świątyni w naszym kościele podczas Mszy może przebywać maksymalnie 50 osób, wliczając w to kapłana, Asystę liturgiczną, Pana Organistę i Siostrę Zakrystiankę. W miejscach kultu obowiązuje również wymóg zakładania masek zakrywających usta i nos.

 

5. Kancelaria parafialna jest czynna w środy od godz. 19:00 do 20:00 oraz w piątki od godz. 19:00 do 20:00. Prosimy o przychodzenie do kancelarii tylko ze sprawami pilnymi.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W te dni od godz. 17.00 do 18.00 nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu i będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w kościele. Przypominamy, że właściwe przeżywanie pierwszych piątków i sobót miesiąca polega na przyjęciu Komunii w te dni, można więc skorzystać ze spowiedzi w inne dni, a jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcające to w spokoju sumienia przystąpić do Komunii.

Odwiedziny Chorych w naszej Parafii zostaną wznowione po ustaniu obostrzeń dotyczących wymogów bezpieczeństwa na czas pandemii, kapłani udają się do domów z Komunią tylko w wypadku niebezpieczeństwa śmierci.

 

7. Liturgicznie Uroczystość NMP Królowej Polski będziemy obchodzić w sobotę drugiego maja, Msze św. o godz. 700,900 i 1800. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca. Pod koniec Mszy świętych o godz. 12.00 i 13.30 nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie będzie w tym dniu zmiany tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 800. Prosimy osoby zgromadzone we wspólnocie różańcowej o dalsze odmawianie w maju tych samych tajemnic, które są odmawiane w kwietniu.

 

8. Najbliższą niedzielę będziemy obchodzić także jako Niedzielę Dobrego Pasterza, w której zachęcamy do modlitwy o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej.

 

9. Kurs przedmałżeński w naszej Parafii zostanie dokończony po długim weekendzie majowym, prosimy śledzić ogłoszenia w przyszłym tygodniu.

 

10. Litanię Loretańską będziemy odmawiać w maju na zakończenie wieczornej Mszy św. w formie dziękczynienia po komunii.

 

11. Siostry Elżbietanki prowadzące kuchnię dla bezdomnych i potrzebujących bardzo serdecznie proszą o pomoc w postaci słoików z nakrętkami w których mogły by przekazywać zupę potrzebującym. Słoiki mogą być od 0,5l do 1,5l. Słoiki można zostawiać przy schodach pod zadaszeniem domu parafialnego do czwartku po południu.