Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Druga Niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia Bożego 19.04.2019r.

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Wielkanocy, która od starożytności nazywana była „białą niedzielą”, bo właśnie wtedy kończyło się uroczyste świętowanie przyjęcia chrztu przez nowych członków Kościoła. Dzień ten, na prośbę samego Pana Jezusa, przekazanej świętej siostrze Faustynie, jest też świętem Bożego Miłosierdzia. Kościół dostrzega ten największy Boży przymiot w tajemnicy odpuszczenia grzechów i przywrócenia utraconego życia w łasce grzesznikom. Msze święte będą sprawowane o godz. 8.00, 8.30, 9.30, 10.00, 10.45, 11.15, 12.00, 13.30, 17.00 i 18.00. Istnieje możliwość spowiedzi podczas Mszy świętych w konfesjonale pod wieżą. Msze święte o godz. 12.00 i 13.30 będą transmitowane za pośrednictwem parafialnego Facebooka:

https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9Bw-Micha%C5%82a-Archanio%C5%82a-na-Muchoborze-Wielkim-Wroc%C5%82aw-11351339009803 

 

2. O godz. 13.00 zostanie odprawiona Koronka do Bożego Miłosierdzia, do której  możemy się włączyć dzięki transmisji na żywo. 

 

3. Także w dniu dzisiejszym rozpoczyna się w Polsce Tydzień Miłosierdzia, w którym możemy zwrócić szczególną uwagę na realizację czynów miłosierdzia wobec bliźnich, bo dzięki nim upodabniamy się do Zbawiciela, który przyszedł, aby służyć i złożyć swoje życie w Ofierze za wielu. W tym czasie otaczamy naszą modlitwą wszystkich, którzy pomagają potrzebującym, zwłaszcza osoby angażujące się w działania naszego Caritasu. My też postarajmy się o ducha miłosiernej pomocy potrzebującym z naszego otoczenia. 

 

4. W tygodniu Msze święte są odprawiane bez zmian o godz. 7.00 i 18.00, a wieczorna Msza święta jest transmitowana. Istnieje także możliwość spowiedzi przed Mszami. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i wieczorna Msza święta w środę o godz. 17.30. 

 

5. Z racji wymogów bezpieczeństwa do tej niedzieli w kościele podczas Mszy może przebywać maksymalnie 5 osób nie licząc kapłana i asysty liturgicznej. Pierwszeństwo w uczestnictwie wewnątrz świątyni mają osoby, które zamówiły Mszę. Od czwartku obowiązuje wymóg zakładania masek zakrywających usta i nos - także w miejscach kultu. Nie dotyczy on kapłana w trakcie sprawowania Mszy Świętej i pozostałych sakramentów. Od poniedziałku zwiększa się limit, ale ze względu na metraż świątyni będzie mogło w naszym kościele podczas Mszy św. przebywać jednocześnie 50 osób, wliczając w to kapłana, asystę liturgiczną, organistę i siostrę zakrystiankę. 

 

6. Kancelaria parafialna jest czynna w środy od godz. 19:00 do 20:00 oraz w piątki od godz. 19:00 do 20:00. Prosimy o przychodzenie do kancelarii tylko ze sprawami pilnymi.

 

7. W niedziele przypadające 26 kwietnia i 3 maja Msze święte będą sprawowane tak samo jak dzisiaj. 

 

8. Najbliższą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, w której zachęcamy do głębszego poznawania tajemnic Bożych w lekturze Pisma Świętego. 

 

9. Kurs przedmałżeński w naszej Parafii zostanie dokończony po długim weekendzie majowym.