Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne - Pierwsza niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020r.

1. Przeżywamy dziś Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu; w ufnej modlitwie prosimy dobrego Boga o potrzebne łaski na cały okres przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. 

 

2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca; pod koniec Mszy św. nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o godz. 8.00 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca, ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. 

 

3. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, dziś o godz. 17.00. Podczas tego nabożeństwa zostanie przeprowadzona zbiórka na tacę - tzw. jałmużna wielkopostna, która w całości zostanie przeznaczona na pomoc biednym z naszej Parafii.

 

4. W dniu dzisiejszym po Mszach świętych jest prowadzona zbiórka do puszek na cele naszego parafialnego Zespołu Caritas.

 

5. Od obecnej niedzieli Wielkiego Postu, przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane Paschaliki i baranki wielkanocne Caritas, z których cześć dochodu zostanie przeznaczona na Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, a cześć dla naszego parafialnego zespołu Caritas, który otrzymane fundusze przeznaczy na pomoc dla potrzebujących. Paschaliki małe są w cenie 6 zł, Paschaliki duże po 14 zł, natomiast baranki z czekolady po 5 zł.

 

6. Pierwsze spotkanie kursu przedmałżeńskiego odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. 

 

7. Zapraszamy rodziny zrzeszone w Kręgu Rodzin na dzisiejsze spotkanie o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy także Rodziny, które chciałyby zapoznać się z charakterem tej wspólnoty lub do niej wstąpić. 

 

8. Kurs przygotowujący dorosłych do sakramentu Bierzmowania rozpoczyna się 1 marca 2020r. w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej  przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Początek o godz. 17.30. Całość spotkań potrwa do 7 czerwca. Szczegółowe informacje i dokumenty do pobrania na stronie internetowej naszej Archidiecezji. 

 

9. Kancelaria parafialna będzie czynna dopiero od środy 4 marca. W poniedziałek 2 marca będzie jeszcze nieczynna. Do środy odwołane wszystkie spotkania w Domu Parafialnym, natomiast przez cały tydzień nie ma możliwości wjazdu na teren przy Domu Parafialnym. 

 

10. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i sobotę od godz. 17.00 do 18.00; spowiedź odbędzie się w trakcie Adoracji. 

 

11. Zapraszamy również do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które odbywają się w piątki: o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych.

 

12. Za tydzień będziemy obchodzić niedzielę Ad gentes, czyli będzie to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. 

Za tydzień w naszej Parafii będziemy gościć Ks. Bartłomieja Kota - duszpasterza akademickiego z duszpasterstwa Maciejówka, który wygłosi do nas słowo Boże. W sposób szczególny zapraszamy wszystkie dzieci na Msze św. o godz. 10.45, gdyż Ks. Bartłomiej w poniedziałek i we wtorek 9 i 10 marca prowadzić bedzie rekolekcje dla Dzieci i Młodzieży. 

 

13. Również w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.30 zostanie udzielony sakrament chrztu dzieciom; spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o godz. 18.00 w kościele.

 

14. Spotkanie dla dzieci i rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii będzie przełożone z 8 na 15 marca, po Mszy św. o godz. 13.30. Zostaną wówczas poświęcone i rozdane książeczki do Komunii. 

15. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii odbędą się 22 - 24 marca, a poprowadzi je biblista Ks. Prof. Rajmund Pietkiewicz. W trakcie rekolekcji odbędzie się spowiedź rekolekcyjna. 

 

16. Zapraszamy chętnych do uczestnictwa w pielgrzymce do Gostynia i miejsc związanych z bł. Edmundem Bojanowskim - założycielem Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, która odbędzie się 28 marca. Koszt 65 zł. Zapisy są przyjmowane w zakrystii. 

 

17. Od 28 lutego w kinach można oglądać film „Najświętsze Serce”, który rozpoczyna się historią objawień , jakich doświadczyła św. Małgorzata Maria Alacoque, a dotyczących kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ten kult ma w Polsce piękną tradycję, tym bardziej, ze nasza Ojczyzna została oddana Sercu Jezusowemu 100 lat temu, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy.