Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 25.08.2019r.

1. Zbliżając się do końca wakacji, obchodzimy 21. Niedzielę Zwykłą, w której Pan Jezus nas zachęca do podejmowania trudu „wchodzenia przez ciasne drzwi do Królestwa Bożego”. 

 

2. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 nastąpi pożegnanie Ks. Radosława, który mocą decyzji Ks. Arcybiskupa Metropolity, został skierowany do pracy w parafii św. Bonifacego we Wrocławiu. Otaczamy Ks. Radosława naszą modlitwą, prosząc o Boże błogosławieństwo w pracy na nowej parafii. 

 

3. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 zostanie udzielony Sakrament Chrztu dzieciom. 

 

4. W dniu jutrzejszym będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.00 i 18.00. 

 

5. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej oraz wieczorna Eucharystia w środę o godz. 17.30. 

 

6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Syjon zaprasza na ostatnią w tym roku wakacyjną Modlitwę Uwielbienia, w środę, o godz. 19.00 w dolnej salce Domu Parafialnego. 

 

7. Czwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty, od godz. 17.00 do 18.00. 

 

8. Najbliższa niedziela będzie pierwszą w miesiącu wrześniu, dlatego pod koniec Mszy Świętych będzie Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitewna Adoracja; po Mszy o godz. 8.00 Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, zaś ofiary na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. 

 

9. Parafialny Zespół Caritas zaprasza chętnych do wsparcia akcji „Wyprawka dla żaczka”. Od tej niedzieli można do zakrystii lub kancelarii parafialnej przynosić zakupione przybory szkolne oraz plecaki, które z kolei za pośrednictwem Caritas trafią do dzieci z najbiedniejszych rodzin w naszej Parafii oraz do dzieci z Białorusi i Ukrainy. 

 

10. Co roku na początku roku szkolnego oddolnie zgłaszały się osoby chcące zafundować obiady na stołówce szkolnej dla potrzebujących dzieci. Jest to piękna inicjatywa dlatego w tym roku ją publicznie ogłaszamy. Jeśli ktoś byłby chętny do takiej pomocy proszę się zgłosić do Parafialnego Zespołu Caritas lub do księży. 

 

11. Od września będzie zmiana godzin Mszy Świętych niedzielnych w naszej Parafii. Msza św. recytowana będzie odprawiana o godz. 13.30; przy czym będzie bez kazania, w szczególności przeznaczona dla rodziców z najmłodszymi dziećmi, które nie są w stanie wytrzymać długo w kościele.

 

12. 1 września podczas Mszy św. o godz. 10.45 poświęcimy plecaki naszych najmłodszych Parafian  oraz te, które zostały przyniesione w ramach akcji Caritas „Wyprawka dla żaczka”. Serdecznie dziękujemy za przyniesione plecaki. 

 

13. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek, 

2 września o godz. 7.30, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. 

 

14. Tradycyjnie organizowana jest w naszej Parafii pielgrzymka na nocne czuwanie Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze. Wyjazd w piątek 20 września o godz. 17.00 z przystanku przy kościele. Wyjazd powrotny z Częstochowy, po Mszy św. o godz. 24.00, sprawowanej w kaplicy Cudownego Obrazu.