Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Dwudziesta Niedziela Zwykła 18.08.2019r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy 20 Niedzielę Zwykłą. Uczestnictwo w Uczcie Ofiarnej Pana Jezusa jest pięknym świadectwem naszej wiary, szczególnie  w czasie wakacyjnych urlopów i wyjazdów.  

 

2. Przypominamy, ze do końca sierpnia nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 13.00, natomiast Msza o godz. 12.00 jest recytowana, a więc przeznaczona dla rodziców z małymi dziećmi.  

 

3. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z wieczorną Eucharystią, w środę o godz 17.30.

 

4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Syjon zaprasza na wakacyjną Modlitwę Uwielbienia, w środę, o godz. 19.00 w dolnej salce Domu Parafialnego. 

 

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. 

 

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 zostanie udzielony Sakrament Chrztu dzieciom; spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę, po Mszy o godz. 18.00 w kościele. 

 

7. Parafialny Zespół Caritas zaprasza chętnych do wsparcia akcji „Wyprawka dla żaczka”. Od tej niedzieli można do zakrystii lub kancelarii parafialnej przynosić zakupione przybory szkolne oraz plecaki, które z kolei za pośrednictwem Caritas trafią do dzieci z najbiedniejszych rodzin w naszej Parafii oraz do dzieci z Białorusi i Ukrainy. 

 

8. Co roku na początku roku szkolnego oddolnie zgłaszały się osoby chcące zafundować obiady na stołówce szkolnej dla potrzebujących dzieci. Jest to piękna inicjatywa dlatego w tym roku ją publicznie ogłaszamy. Jeśli ktoś byłby chętny do takiej pomocy proszę się zgłosić do Parafialnego Zespołu Caritas lub do księży. 

 

9. Od września będzie zmiana godzin Mszy Świętych niedzielnych w naszej Parafii. Msza św. recytowana będzie odprawiana o godz. 13.30; przy czym będzie bez kazania, w szczególności przeznaczona dla rodziców z najmłodszymi dziećmi, które nie są w stanie wytrzymać długo w kościele.