Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 11.08.2019r.

1. Przeżywanie 19. Niedzieli Zwykłej gromadzi nas na Eucharystii, która jest najważniejszym momentem świętowania Dnia Pańskiego. 

 

2. Dzisiaj jest druga niedziela sierpnia, wiec jak co roku ofiary na tacę przeznaczone są na Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu. 

 

3. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 12.00 zostanie udzielony Sakrament Chrztu dzieciom. 

 

4. We wtorek przypada 13. dzień miesiąca, w związku z czym zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.15, które zostanie zwieńczone Procesją z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. 

 

5. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę, o godz. 17.30. 

 

6. Wakacyjne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Syjon w środę, o godz. 19.00, w dolnej salce Domu Parafialnego. 

 

7. W środę przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona Parafii na Gądowie Małym. Uroczysta Msza św. odpustowa będzie tam sprawowana o godz. 18.00. 

 

8. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, znaną również jako święto Matki Bożej Zielnej. Msze Święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym - wakacyjnym, a więc o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00 - Msza recytowana oraz o 18.00. Na Mszach Świętych w tym dniu nastąpi Poświęcenie przyniesionych ziół i kwiatów. 

 

9. Czwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00. 

 

10. Parafialny Zespół Caritas zaprasza chętnych do wsparcia akcji „Wyprawka dla żaczka”. Od tej niedzieli można do zakrystii lub kancelarii parafialnej przynosić zakupione przybory szkolne oraz plecaki, które z kolei za pośrednictwem Caritas trafią do dzieci z najbiedniejszych rodzin w naszej Parafii oraz do dzieci z Białorusi i Ukrainy. 

 

11. Co roku na początku roku szkolnego oddolnie zgłaszały się osoby chcące zafundować obiady na stołówce szkolnej dla potrzebujących dzieci. Jest to piękna inicjatywa dlatego w tym roku ją publicznie ogłaszamy. Jeśli ktoś byłby chętny do takiej pomocy proszę się zgłosić do Parafialnego Zespołu Caritas lub do księży. 

 

12. Od września będzie zmiana godzin Mszy Świętych niedzielnych w naszej Parafii. Msza św. recytowana będzie odprawiana o godz. 13.30; przy czym będzie bez kazania, w szczególności przeznaczona dla rodziców z najmłodszymi dziećmi, które nie są w stanie wytrzymać długo w kościele.