Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Osiemnasta Niedziela Zwykła 04.08.2019r.

1. Przeżywamy dziś18. Niedzielę Zwykłą, która jest zarazem Pierwszą Niedzielą Miesiąca, dlatego pod koniec Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, abyśmy podczas modlitewnej Adoracji mogli prosić Boga o Jego błogosławieństwo na wszystkie sprawy dotyczące naszego życia. Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie Zmiana Tajemnic Żywego Różańca; ofiary na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. 

 

2. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który jest czasem propagowania trzeźwości w naszym społeczeństwie, dlatego zachęcamy do podjęcia abstynencji oraz modlitwy w intencji wszystkich dotkniętych nałogiem alkoholizmu. 

 

3. W sierpniu wielu katolików pielgrzymuje do tronu Jasnogórskiej Pani i do innych sanktuariów. Z Wrocławia także wyruszają pielgrzymi. Chciejmy w naszej codziennej modlitwie łączyć się z pielgrzymami, którzy nasze intencje zanoszą do domu naszej wspólnej Matki. 

 

4. We wtorek będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. 

 

5. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i wieczorna Eucharystia w środę, o godz. 17.30.

 

6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Syjon zaprasza na wakacyjną Modlitwę Uwielbienia, która odbędzie się w środę, o godz. 19.00 w dolnej salce Domu Parafialnego. 

 

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. 

 

8. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 zostanie udzielony Sakrament Chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę, po Mszy o godz. 18.00 w kościele. 

 

9. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitalne Wyższa Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

 

10. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu zaprasza do studiowania na kierunkach: Teologia - studia stacjonarne i niestacjonarne magisterskie; Pedagogika - studia stacjonarne I stopnia - licencjackie, studia stacjonarne II stopnia - magisterskie, studia stacjonarne - jednolite magisterskie. Polecamy także: studia podyplomowe i zajęcia dla seniorów w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

11. Życzymy wszystkim przebywającym na urlopach błogosławionego czasu odpoczynku.