Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Siedemnasta Niedziela Zwykła 28.07.2019r.

1. Przeżywamy dziś 17. Niedzielę Zwykłą. Wielu z nas oraz naszych bliskich cieszy się czasem odpoczynku lub go planuje, dlatego potrzebne są nam słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii, wskazujące na to jak się modlić i jak do modlitwy się odpowiednio przygotować. Modlitwa bowiem kształtuje naszą wiarę i sprawia, że człowiek częściej odczuwa tęsknotę za Bogiem, a taka postawa jest dla chrześcijanina potrzebna również w czasie wakacyjnych podróży i odpoczynku. 

 

2. Podczas Mszy św. o godz. 13.00 zostanie udzielony sakrament Chrztu dzieciom. 

 

3. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła, które zostanie odprawione z okazji ostatniej niedzieli miesiąca o godz. 17.30. 

 

4. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej oraz wieczorna Msza św. w środę o godz. 17.30. 

 

5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Syjon zaprasza na letnią Modlitwę Uwielbienia, która zostanie poprowadzona w środę o godz. 19.00, w dolnej salce Domu Parafialnego. 

 

6. W najbliższych dniach rozpoczniemy miesiąc sierpień, który jest czasem, w którym zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu i pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. 

 

7. W tym tygodniu przypadają kolejno Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W te dni zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach której będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty, od godz. 17.00 do 18.00. 

 

8. Ks. Radosław odwiedzi swoich Chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. 

 

9. Najbliższa niedziela jest pierwszą w miesiącu, dlatego pod koniec Mszy świętych nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o godz. 8.00 będzie Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, natomiast ofiary na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. 

 

10. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu zaprasza do studiowania na kierunkach: Teologia - studia stacjonarne i niestacjonarne magisterskie; Pedagogika - studia stacjonarne I stopnia - licencjackie, studia stacjonarne II stopnia - magisterskie, studia stacjonarne - jednolite magisterskie. Polecamy także: studia podyplomowe i zajęcia dla seniorów w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.