Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Piętnasta niedziela zwykła 14.07.2019r.

1. Przeżywamy dziś piętnastą niedzielę zwykłą, której liturgia słowa prowadzi nas do spotkania z jedną spośród najpiękniejszych przypowieści w całej Ewangelii. Pan Jezus pokazuje nam na czym polega wzór miłosierdzia i zachęca do tego, byśmy w swoim codziennym postępowaniu naśladowali dobroć Samarytanina. Dzięki temu łatwo nie stracimy cennych darów, otrzymywanych od Boga. 

 

2. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 zostanie udzielony sakrament chrztu dzieciom. 

 

3. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Muchoborskiej, połączoną z Mszą św. w środę o godz. 17.30.

 

4. Wakacyjne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Syjon w środę o godz. 19.00, w dolnej salce Domu Parafialnego. 

 

5. Wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z okazją do spowiedzi, w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. 

 

6. W sobotę obchodzimy wspomnienie bł. Czesława - Patrona Wrocławia. 

 

7. W dniach 2 - 10 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę, w czasie której nasz dekanat jest przypisany do Grupy 7, której przewodnikiem jest Ks. Paweł Jędrzejski z parafii Opatrzności Bożej na Nowym Dworze. Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia trudu pielgrzymowania, do kontaktu z księdzem przewodnikiem. 

 

8. W najbliższym czasie zachęcamy do modlitwy w intencji rolników, aby sprzyjała im pogoda odpowiednia do pracy przy żniwach oraz by cieszyli owocami swoich całorocznych starań. 

 

9. Przypominamy również o tym, by podczas miesięcy wakacyjnych nie zaniedbywać swoich praktyk religijnych, ale stale budować silną więź z Bogiem, ciesząc się czasem odpoczynku.