Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Czternasta niedziela zwykła 07.07.2019r.

1. Czternasta niedziela zwykła jest w tym roku przeżywana jako pierwsza niedziela miesiąca, dlatego zamiast homilii pod koniec Mszy św. nastąpi Wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas którego będziemy prosić Pana Jezusa o potrzebne łaski dla nas i dla naszych bliskich na czas wakacji. 

 

2. Ewangelia wskazuje nam potrzebę dawania świadectwa - każdy katolik może być w jakiś sposób apostołem i może w miejscach, gdzie przebywa, swoim życiem wskazywać na Chrystusa. Potrzebna jest jednak odwaga prezentowania postawy ewangelicznej, bo nieraz jesteśmy posyłani jak owce między wilki, dlatego Eucharystia połączona z Adoracją niech w nas zapala jeszcze większy ogień Bożej miłości. 

 

3. Po Mszy o godz. 8.00 nastąpi zmiana tajemnic żywego różańca, natomiast ofiary na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. 

 

4. Przypominamy, że do końca sierpnia w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 13.00, zaś Msza o 12.00 jest recytowana, czyli przeznaczona dla rodziców z małymi dziećmi. 

 

5. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30.

 

6. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, połączoną z okazją do spowiedzi, w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. 

 

7. W sobotę zapraszamy na Różaniec Fatimski z procesją o godz. 17.15.

 

8. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 zostanie udzielony sakrament Chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o godz. 18.00 w kościele. 

 

9. Policja ostrzega wszystkich mieszkańców Osiedla Muchobór Wielki przed oszustem, podającym się za policjanta, który prosi o przekazanie pieniędzy lub dokonanie przelewu, będąc przy tym bardzo wiarygodnym i posiadając różne inne metody oszukiwania ludzi. Może się także podszyć pod pracownika banku albo członka rodziny, potrzebującego pomocy finansowej. Policja prosi o ostrożność, a w razie zauważenia czegoś niepokojącego, o telefon pod numer 997 lub 112. 

 

10. W dniach 2 - 10 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę. Zapraszamy do pielgrzymowania w grupie 7, do której przydzielony jest także nasz dekanat. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Pawła Jędrzejskiego z parafii Opatrzności Bożej na Nowym Dworze, który jest przewodnikiem tej grupy.