Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Niedziela Bożego Miłosierdzia 28.04.2019r.

1. Dzisiaj przypada II Niedziela Wielkanocna, która przeżywana jest jako Niedziela Bożego Miłosierdzia. W Kościele w Polsce rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Pragniemy wyrazić Bogu naszą wdzięczność, za największy Jego przymiot, który w sposób szczególny pomaga nam wzrastać w wierze i świętości, a którym jest Boże Miłosierdzie. Skłania nas to do okazywania miłosierdzia innym, zwłaszcza potrzebującym. Przez cały tydzień będziemy otaczać modlitwą tych, którzy na codzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej Parafii, w szczególności parafialny Zespół Caritas. 

2. Do kosza na balaskach można składać Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, które można było zabrać na początku Wielkiego Postu. 

3. Dziś, w czasie Mszy św. o godz. 13.00 udzielimy Chrztu dzieciom. 

4. Na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy Rodziców i Dzieci komunijne. Po Mszy będzie miało miejsce ostatnie spotkanie w ramach przygotowania do  Komunii. Podane zostaną również terminy prób do uroczystości komunijnej. Jednocześnie informujemy, że Rocznica Pierwszej Komunii w naszej Parafii odbędzie się 26 maja, podczas Mszy świętych o godz. 10.00 i 12.30, natomiast próby do rocznicy będą miały miejsce w tygodniu przed Rocznicą.

5. Zapraszamy dziś na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. 

6. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek od godz. 17.00 do 18.00. 

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w salce na plebanii. 

8. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30.

9. W czwartek przypada I Czwartek Miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00.

10. Msza św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i rodziców ministrantów w czwartek o godz. 18.00.

11. W maju zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, codziennie o godz. 17.30. 

12. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a zarazem Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętamy w tym dniu szczególnie o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny. Msze święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym. W naszej Parafii w tym dniu będziemy gościć Ks. Piotra Wiśniowskiego, który wygłosi do nas słowo Boże. Zostanie także przeprowadzona po Mszach zbiórka do puszek na Katolicką Telewizję Internetową. 

Jest to także I Piątek Miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00.

13. W tym tygodniu przypada też I Sobota Miesiąca, w którą odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00. 

14. Za tydzień I Niedziela Miesiąca; pod koniec Mszy świętych Wystawienie Najświętszego Sakramentu; po Mszy o godz. 8.00 Zmiana Tajemnic Żywego Różańca; ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. Będzie to również niedziela biblijna, w związku z czym Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Syjon zaprasza na Nabożeństwo Biblijne o godz. 17.00. 

15. Spotkanie dla Młodzieży w najbliższą niedzielę o godz. 19.15 w salce na plebanii.