Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019r.

1. Pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się  ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych świąt wielkanocnych. 

2. Dziś, w czasie Mszy św. o godz. 13.00 zostanie udzielony sakrament chrztu dzieciom. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. 

3. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Ofiary na tacę zostaną przeznaczone na te dwie katolickie instytucje. Jutro oczywiście kancelaria parafialna będzie nieczynna. 

4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

5. Od jutra, o godz. 17.30 odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. 

6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Syjon zaprasza na Mszę św. we wtorek o godz. 18.00, po której nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą uwielbienia. 

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30.

8. Zbiórka dla ministrantów przed wyjazdem na Spartakiadę w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii. 

9. Również w środę, o godz. 19.00 w salce na plebanii będzie miała miejsce modlitwa wstawiennicza prowadzona przez wspólnotę Syjon. 

10. W najbliższy piątek zapraszamy dzieci komunijne na krótkie spotkanie w salce na plebanii: o godz. 19.00 - klasy 3a i 3b; o godz. 19.30 - klasy 3c, 3d oraz dzieci spoza Szkoły Podstawowej nr 25. 

11. W następną niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W ten dzień przynosimy do kościoła skarbonki jałmużny wielkopostnej, które można było zabrać na początku Wielkiego Postu. Skarbonki będziemy składać do kosza na balaskach. 

12. Na Mszy św. o godz. 13.00 zostanie udzielony sakrament Chrztu dzieciom; spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę, po Mszy o godz. 18.00 w kościele. 

13. Na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy także dzieci komunijne z rodzicami; po Mszy odbędzie się spotkanie w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii, podczas którego podamy terminy prób do uroczystości komunijnej. 

14. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca w najbliższą niedzielę zostanie odprawione Nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz. 17.30. 

15. Również za tydzień przypada uroczystość odpustowa w Parafii Miłosierdzia Bożego na Gądowie Wielkim. Suma odpustowa o godz. 12.00.