Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 14.04.2019r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień.

2. Młodzież z naszej Parafii uczestniczy dziś z Ks. Radosławem w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych na Ostrowie Tumskim. Zbiórka przed wyjazdem o godz. 13.00 pod plebanią.

3. Obowiązkowe spotkanie Zelatorów Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.45 w kościele. 

4. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00, w ramach którego odbędzie się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru Cantilena. Chór zaśpiewa również podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. 

5. Caritas zaprasza do nabycia palm, z których dochód zasili jego środki. Zaprasza równocześnie do wsparcia akcji pomocy dla ubogich rodzin z naszej Parafii. Środki spożywcze i chemiczne można przynosić do kancelarii parafialnej, zakrystii lub zostawić w koszu pod obrazem Jezusa Miłosiernego w naszym kościele. 

6. Od poniedziałku do środy będzie możliwość spowiedzi dla osób przyjeżdżających z zagranicy na Święta w godzinach od 17.00 do 18.00. 

7. Również w Wielki Wtorek będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego na Gądowie, w ramach Nocy Konfesjonałów, w godzinach od 20.00 do 24.00. 

8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna jedynie w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00. Po świętach Kancelaria będzie czynna od środy - 24 kwietnia. 

9. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i wieczorna Msza św. w środę o godz. 17.30. 

10. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” w Wielką Środę o godz. 19.00 w salce na plebanii

11. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. porannej. Tego dnia w katedrze Ks. Arcybiskup wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 9.00 dokona poświęcenia oleju krzyżami do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych. 

12. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej - pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, w Wielki Czwartek - o godz. 19.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 22.00. Adorację przy Ciemnicy (ok. pół godziny) poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętej Syjon, po czyn nastąpi modlitwa w ciszy. 

13. W Wielki piątek - dzień Męki i Śmierci Zbawiciela na krzyżu, o godz. 8.00 w kościele będzie jutrznia. Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00 do 15.00. O godz. 15.00 zapraszamy na Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, prowadzoną w tym roku przez wspólnotę Syjon, po której nastąpi Droga Krzyżowa. O godz. 19.00 będziemy sprawowali Liturgię Męki Pańskiej, z uczczeniem Krzyża i Komunią świętą. Po jej zakończeniu, rozpocznie się Adoracjaprzy Grobie Pańskim do godz. 23.00. Bezpośrednio po wieczornej Liturgii Adorację będzie prowadzić młodzież z naszej Parafii (ok. pół godziny), po czym nastąpi czuwanie w ciszy. Całodniowy porządek Adoracji dla poszczególnych grup będzie umieszczony w gablocie. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje Post Ścisły. 

14. W Wielką SobotęAdoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00. Również o godz. 8.00 w kościele zostanie odprawiona Jutrznia. W tym dniu, przynosząc do pobłogosławienie pokarmy na stół wielkanocny, pamietajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło Odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00 do 14.00, co pół godziny. O godz. 14.30 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 15.30 do 17.30 nastąpi przerwa w Adoracji, w celu przygotowania kościoła do liturgii wieczornej. 

15.Uroczystość Wigilii Paschalnej - najważniejszą w ciągu całego roku, rozpoczniemy o godz. 20.30 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Prosimy o przyniesienie ze sobą na liturgię świec. Liturgię zakończy radosna Procesja rezurekcyjna. Triduum Paschalne będzie trwało aż do wieczora Niedzieli Zmartwychwstania. 

16. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte będą sprawowane o godz. 9.30, 10.45, 12.00, 13.00 (z udzieleniem chrztu dzieciom) i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Od niedzieli do przyszłej soboty, Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 17.30. 

17.W poniedziałek Wielkanocny Msze święte zostaną odprawione tak samo, jak w każdą niedzielę. Dorocznym zwyczajem zostanie w tym dniu odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, natomiast ofiary na tacę będą przeznaczone na te dwie katolickie uczelnie wyższe.