Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Piąta niedziela Wielkiego Postu 07.04.2019r.

1. Przeżywamy dziś Piątą Niedzielę Wielkiego Postu, która jest również pierwszą w miesiącu, dlatego pod koniec Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitewna Adoracja. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, natomiast ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. 

2. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, dziś, o godz. 17.00, w trakcie którego zostanie zebrana jałmużna wielkopostna. 

3. Spotkanie dla młodszych Marianek i kandydatek na Marianki we wtorek, o godz. 17.15 w przedszkolu Sióstr Służebniczek; spotkanie dla starszych Marianek w środę, o godz. 17.15.

4. Dyżur parafialnego zespołu Caritas we wtorek, od godz. 17.00 do 18.00 w salce na plebanii. 

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek, o godz. 19.15 w salce na plebanii. 

6. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej, połączona z wieczorną Eucharystią, w środę, o godz. 17.30.

7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” zaprasza na spotkanie, w środę, o godz. 19.00, w salce na plebanii. W ramach najbliższego spotkania odbędzie się modlitwa uwielbienia oraz konferencja pt. „Moc płynąca z Eucharystii”.

8. Siostry Służebniczki zapraszają Rodziców i Wychowawców na wykład Pana dr. Jacka Pulikowskiego na temat: „Jak „po męsku” wychować dziecko”, który będzie miał miejsce w czwartek, 11 kwietnia, o godz. 16.30 w Ochronce Sióstr. 

9. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek, od godz. 17.00 do 18.00.

10. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas 7 w czwartek, o godz. 19.00 w kościele. 

11. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, odbywające się w piątek: o godz. 17.00 - dla dzieci oraz o godz. 18.30 - dla młodzieży i dorosłych. W tym tygodniu Drogę Krzyżową o godz. 18.30 poprowadzi Wspólnota „Syjon”. 

12. W najbliższą sobotę, od godz. 9.00 nastąpią przedświąteczne odwiedziny chorych z naszej Parafii. W zakrystii można zgłaszać dodatkowe osoby chore, pragnące skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Świętą. 

13. Również w sobotę przypada 13. dzień miesiąca, w którym zapraszamy na Różaniec fatimski o godz. 17.15. 

W najbliższą sobotę - 13 kwietnia, w hotelu Terminal przy u. Rakietowej 33, w godzinach od 10.00 do 13.00, odbędzie się osiedlowa akcja „Otwarta szafa”, która polega na tym, że Mieszkańcy Osiedla przynoszą niepotrzebne przedmioty, zalegające w domach, jak: ubrania, zabawki, książki i inne rzeczy, po czym wzajemnie się nimi wymienią albo zostawią je organizatorom, w celu przekazania rzeczy dla osób potrzebujących. Szczegóły akcji na tablicy ogłoszeń. 

14. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, która rozpocznie Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Mszą św. o godz. 10.45 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed każdą Mszą będzie można również nabyć palmy, rozprowadzane przez nasz Parafialny Caritas. 

15. W Niedzielę Palmową młodzież gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu na Ostrowie Tumskim prosimy o kontakt z księdzem Radosławem. Zbiórka młodzieży z naszej Parafii przed wyjazdem, o godz. 13.00 pod plebanią. 

16. Za tydzień, o godz. 17.00 będzie miało miejsce ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali, w ramach którego zamiast kazania pasyjnego nastąpi koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru Cantilena, który zaśpiewa również podczas wieczornej Mszy św. 

17. W kwietniu sakrament chrztu będzie udzielany w Niedzielę Wielkanocną - 21 kwietnia oraz w Niedzielę Bożego Miłosierdzia - 28 kwietnia. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem na święta, w najbliższą sobotę, po Mszy o godz. 18.00 w kościele. 

18. Caritas zaprasza do wsparcia świątecznej akcji pomocy dla potrzebujących z naszej Parafii. Można przynosić artykuły spożywcze i chemiczne do kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia, salki na plebanii podczas dyżuru Caritasu, zakrystii, bądź zostawić w koszu pod obrazem Jezusa Miłosiernego w naszym kościele. 

19. Kancelaria parafialna będzie czynna do poniedziałku - 15 kwietnia, natomiast po świętach będzie czynna od środy - 24 kwietnia. 

20. We wtorek, 16 kwietnia, od godz. 20.00, odbędzie się „Noc Konfesjonałów” w Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego na Gądowie.