Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Trzecia niedziela zwykła 27.01.2019r.

1. Przeżywamy dziś trzecią niedzielę zwykłą, w którą przypada kolejny Światowy Dzień Trędowatych. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich cierpiących na trąd, który wciąż zbiera liczne żniwo w wielu miejscach na świecie. 

2. W naszej Parafii gościmy Ks. Dariusza Amrogowicza - dyrektora Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, który kieruje do nas słowo Boże i przedstawia działalność wrocławskiego Caritasu. 

3. Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Życia Konsekrowanego, po wszystkich Mszach w dzisiejszą niedzielę prowadzona jest zbiórka do puszek na zakony klauzurowe. 

4. Podczas Mszy św. o godz. 13.00 zostanie udzielony sakrament chrztu dzieciom. 

Zapraszamy na Nabożeństwo do św. Michała Archanioła, które z racji ostatniej niedzieli miesiąca będzie sprawowane o godz. 17.30. 

5. Kolęda dodatkowa dziś od godz 15.00. 

6. Spotkanie dla młodzieży odbędzie dzisiaj o godz. 19.15 w salce na plebanii. 

Msze święte w dni powszednie będą od jutra sprawowane w zwyczajnym porządku: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

7. Kancelaria parafialna od jutra będzie również czynna w zwyczajnym porządku: w poniedziałek od godz. 16.00 do 1700; w środę od 16.00 do 17.00, a następnie od 19.00 do 20.00; w piątek od 19.00 do 20.00 i w sobotę od 8.00 do 9.00. 

8. Spotkanie dla ministrantów po zakończeniu kolędy we wtorek o godz. 19.00 w salce na plebanii. 

9. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30.

10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Syjon zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii. 

11. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. 

12. Nasz chór parafialny zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św. w kościele. 

13. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca: Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00.

14. W sobotę będziemy przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na początku Mszy św. zostaną poświęcone świece, których blask wskazuje na Chrystusa - Światło na oświecenie pogan. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci komunijne wraz z rodzicami, gdyż będzie miało wtedy miejsce poświęcenie świec do I Komunii Świętej. Ten dzień Kościół przeżywa jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy się modlić się za wszystkie osoby, które poprzez życie konsekrowane realizują ideał, który Chrystus zostawił w Ewangelii, a zwłaszcza za Siostry pracujące na terenie naszej Parafii oraz te, które z niej pochodzą. 

15. Ks. Wojciech odwiedzi swoich chorych w przypadającą w tym tygodniu I Sobotę Miesiąca od godz. 9.00, natomiast Ks. Radosław w poniedziałek, 4 lutego                od godz. 9.00. 

16. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi z okazji I Soboty Miesiąca od godz. 17.00 do 18.00. 

17. W tym tygodniu Kościół także wspomina:

w poniedziałek - św. Tomasza z Akwinu - Kapłana i doktora Kościoła, patrona uczelni katolickich;

w czwartek - św. Jana Bosko, kapłana. 

18. W najbliższą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca - adoracyjna. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie miała miejsce po Mszy św. o godz. 8.00. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. 

19. W poniedziałek, 11 lutego, obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorych. Z tej racji będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, w czasie której zostanie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. Możliwość przyjęcia sakramentu jest skierowana do osób doświadczających choroby lub w podeszłym wieku. Aby sakrament był skuteczny, należy być w stanie łaski uświęcającej, dlatego wykorzystajmy okazję do spowiedzi w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca, czy też podczas Mszy świętych niedzielnych.