Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Trzecia Niedziela Adwentu 16.12.2018r.

1. Trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete, przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest już naprawdę bliskie. Rozpoczynający się dziś trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Bogu rodziny naszej Parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary. 

2. Po Mszy niedzielnej w Adwencie następuje poświęcenie opłatków, które będzie można nabyć bezpośrednio po zakończonej Eucharystii. 

3. Na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy szczególnie dzieci komunijne wraz z rodzicami; po Mszy odbędzie się spotkanie przed Pierwszą Komunią. 

4. Dziś o godz. 16.00 na plebanii będzie miało miejsce spotkanie opłatkowe dla Liturgicznej Służby Ołtarza i rodziców ministrantów. 

5. Zapraszamy uczestników kursu Alpha na dzisiejsze spotkanie o godz. 19.15 w salce na plebanii. 

6. W tym tygodniu będzie już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy świętej roratniej, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Ostatnie roraty odbędą się w piątek o godz. 18.00. Zachęcamy, aby na roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami i własnoręcznie wykonanymi serduszkami z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami. 

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 19.00 w salce na plebanii. 

8. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30. 

9. Spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Syjon w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii. 

10. Spowiedź przedświąteczna w naszej Parafii będzie miała miejsce w czwartek, w godz. od 8.00 do 10.00 rano i po południu od 16.00 do 19.00, z przerwą od 18.00 do 18.30. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią niedzielę Adwentu. 

11. Spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania z roku II (klasy 8) w czwartek o godz. 18.45 w salce na plebanii. 

12. Obowiązkowa zbiórka dla ministrantów w czwartek o godz. 19.00 w salce na plebanii. 

13. Spowiedź święta dla osób, które przyjeżdżają do kraju z zagranicy w piątek i sobotę od godz. 17.00 do 18.00.

14. Odwiedziny chorych przed świętami w sobotę od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać dodatkowe osoby chore, pragnące w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć świąteczną Komunię świętą. 

15. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone na święta, odbędzie się w sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. 

16. Za tydzień, z racji ostatniej niedzieli miesiąca, Nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz. 17.30. 

17. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece wigilijnego dzieła pomocy Caritas: duże w cenie 14 zł i małe w cenie 6 zł. Caritas rozprowadza także bilety na koncert Betlejem w Polsce, który będzie miał miejsce 29 grudnia w hali orbita. Cześć dochodów ze sprzedaży biletów przeznaczona zostanie na działalność naszego Caritasu. 

18. Chcemy również poinformować, że wizytę duszpasterską w domach, tzw. kolędę, rozpoczniemy w czwartek, 27 grudnia. Plan kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę. 

19. Prosimy o roztropne załatwianie spraw kancelaryjnych w tym tygodniu, ponieważ po świętach rozpoczyna się porządek kolędowy kancelarii, który będzie obowiązywał do końca stycznia. Kancelaria będzie wówczas czynna w następujących godzinach: 

Środa: godz. 19.00 - 2-.00;

Sobota: godz. 8.00 - 9.00;

                       16.00 - 17.00;

 

                       19.00 - 20.00.