Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne Druga Niedziela Adwentu 09.12.2018r.

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu, w którą rozpoczynamy Rekolekcje adwentowe w naszej parafii. 

 

2. Plan rekolekcji:

Niedziela - podczas Mszy św. nauka ogólna

Poniedziałek, wtorek, środa - godz 9.00 i 18.00 - Msza św. z nauką ogólną; 

nauka dla dzieci - poniedziałek, wtorek i środa o godz. 17.30;

nauka dla młodzieży - Poniedziałek i wtorek - godz. 19.00;

Spowiedź rekolekcyjna - wtorek: godz. 8.00 - 9.00; 16.00 - 18.00.

 

Niech uczestnictwo w rekolekcjach będzie dla nas okazją do umocnienia wiary, potrzebnej do pięknego przeżycia uroczystości Bożego Narodzenia. 

3. Od poniedziałku do środy nie będzie Mszy Świętej roratniej, ponieważ są w tym czasie rekolekcje i o godz. 18.00 będzie Msza z nauką rekolekcyjną. W te dni zapraszamy dzieci na godz. 17.30; nastąpi wtedy nauka rekolekcyjna dla dzieci. Na naukę rekolekcyjną dzieci przychodzą z lampionami. 

4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z wszystkich roczników zapraszamy na naukę rekolekcyjną w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 w kościele. Nie będzie w tym tygodniu spotkania w czwartek dla klas 7.

5. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 10.45 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami, gdyż zostaną wtedy poświęcone medaliki. 

6. Podczas Mszy św. o godz. 13.00 zostanie udzielony sakrament chrztu dzieciom. 

7. Od dnia dzisiejszego, w czasie każdej Mszy niedzielnej w Adwencie, będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które można nabyć po Mszy.  Zapraszamy uczestników kursu Alpha na dzisiejsze spotkanie o godz. 19.15 w salce na plebanii. 

8. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabywać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom": duże w cenie 14 zł i małe w cenie 6 zł. 

9. W okresie Adwentu Parafialny Zespół Caritas pragnie zaopiekować się i obdarować paczkami żywnościowymi naszych potrzebujących parafian, zwłaszcza osoby starsze i samotne. W tym celu organizujemy zbiórkę żywności oraz artykułów chemicznych. Paczki z żywnością i środkami chemicznymi można przynosić do 16 grudnia do kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia oraz do salki na plebanii w czasie dyżuru Caritasu. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji. 

10. Caritas rozprowadza również bilety na koncert „Betlejem w Polsce”. Mamy do dyspozycji tylko 20 sztuk. Część dochodu ze sprzedaży zasili środki Parafialnego Zespołu Caritas. 

11. Po zakończeniu rekolekcji, od czwartku, adwentowe Msze Święte roratnie rozpoczynają się codziennie w dni powszednie o godz. 18.00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami i własnoręcznie wykonanymi serduszkami z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami. 

12. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. 

13. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 17.15. Pamiętajmy również, że tego dnia przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny. 

14. Spotkanie dla ministrantów w piątek o godz. 19.00 w salce na plebanii. 

15. W tym tygodniu wspominamy:

w czwartek - św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

w piątek - św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. 

16. Za tydzień na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami. Po Mszy nastąpi spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. 

17. Spotkanie opłatkowe dla Liturgicznej Służby Ołtarza i rodziców ministrantów w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w salce na plebanii. 

18. W tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odeszły do wieczności:

+ Lidia Nowak oraz + Julia Jegor. Zmarłe polecamy Bożemu Miłosierdziu.