Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne 29 Niedziela Zwykła 21.10.2018r.

1. Przeżywamy dziś 29. niedzielę zwykłą, która rozpoczyna tydzień misyjny. Będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o Dobrej Nowinie o Jezusie - Zbawicielu świata. Dzisiaj terenem działalności misyjnej jest również nasz kontynent. Ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby misji.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie i konferencja dla rodziców dzieci komunijnych w ramach przygotowania do I Komunii świętej.  

3. Zapraszamy młodzież na dzisiejsze spotkanie w salce na plebanii o godz. 19.15. 

4. Zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej w naszym kościele o godz. 17.30. W tym tygodniu będziemy podczas różańca prosić w intencji misji. 

5. Dyżur parafialnego zespołu Caritas we wtorek od godz. 17.00 do 18.00.

6. Spotkanie dla kandydatek na Marianki we wtorek o godz. 17.30 w klasztorze Sióstr Służebniczek, natomiast spotkanie dla Marianek w środę o godz. 18.30 w tym samym miejscu. 

7. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z nabożeństwem różańcowym w środę o godz. 17.30.

8. Wspólnota Syjon zaprasza na trzecie spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary w środę o godz. 19.00 w kościele. 

9. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z roku trzeciego (klasa 3 gimnazjum) w czwartek o godz. 18.45 w salce na plebanii. 

11. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła, zaś ofiary na tacę będą przeznaczone na Nuncjaturę Apostolską. 

12. Za tydzień, podczas Mszy św. o godz. 13.00 udzielimy sakramentu chrztu dzieciom; spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. 

13. W najbliższą niedzielę będziemy w naszej parafii gościć Ojców Misjonarzy Oblatów, którzy skierują do nas słowo Boże i tradycyjnie będą sprzedawać kalendarze misyjne. 

14. Nabożeństwo do św. Michała Archanioła z racji ostaniej niedzieli miesiąca za tydzień o godz. 17.30 połączone z nabożeństwem różańcowym. 

15. W tym tygodniu Kościół wspomina:

w poniedziałek - św. Jana Pawła II.

16. Na stoliku z prasą, balaskach i przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na wypominki. Zapraszamy do tej tradycyjnej modlitwy za zmarłych. Imiona zmarłych należy wpisywać drukowanymi literami, a także napisać na kartce ulicę. Dokładny plan modlitwy wypominkowej zostanie podany w przyszłym tygodniu. . 

17. Msze święte na przyszły rok można już zamawiać po Mszy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. 

 

18. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne na przyszły rok w cenie 8 zł za sztukę.