Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne 28 Niedziela Zwykła 14.10.2018r.

1. W dzisiejszą niedzielę świętujemy 18. Dzień Papieski. Po Mszach świętych są zbierane ofiary do puszek na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która funduje stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 13.00 udzielimy Chrzest św. dzieciom. 

3. W obecną niedzielę obchodzimy również Święto Edukacji Narodowej. Polecajmy w modlitwie wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

4. Spotkanie dla Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego dziś o godz. 16.00 w klasztorze Sióstr Służebniczek. 

5. Młodzież zapraszamy na dzisiejsze spotkanie po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii. 

6. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę, w której Kościół zbiera się wokół Maryi. 

7. Jutro obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka nienarodzonego. W ich intencjach zostanie w dniu jutrzejszym odmówiona modlitwa różańcowa. 

8. We wtorek będziemy wspominać 40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Zachęcamy do tego, by na nowo rozważać nauczanie św. Jana Pawła II.

9. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 19.00 w salce na plebanii. 

10. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z nabożeństwem majowym i Msza św. w środę o godz. 17.30. 

11. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Syjon zaprasza na drugie spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary w środę o godz. 19.00 w kościele. 

12. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. 

13. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z roku drugiego (klasa 8) w czwartek o godz. 18.30 w salce na plebanii. 

14. Przyszłą niedzielę, 21 października będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście", tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Dlatego też taca z przyszłej niedzieli  będzie przeznaczona na potrzeby misji. 

15. Spotkanie dla rodziców i dzieci w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00. 

16. Na stoliku z prasą i na balaskach są wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy wypisywać na nich imiona zmarłych drukowanymi literami, oraz ulicę. Wypisane kartki wypominkowe można wrzucać na tacę lub do skrzynki na balaskach. 

17. W tym tygodniu Kościół wspomina:

w poniedziałek - św. Teresę od Jezusa, zakonnicę;

we wtorek - Uroczystość św. Jadwigi, patronki Śląska;

w środę - św. Ignacego z Antiochii, biskupa i męczennika;

w czwartek - św. Łukasza, Ewangelisty; w tym dniu modlimy się w intencji Służby Zdrowia;

w sobotę - św. Jana Kantego, kapłana. 

18. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odeszły do wieczności następujące osoby:

+ Krystyna Zawała, + Maria Markowska, + Janina Balcerzak.

 

Zmarłe polecamy Bożemu Miłosierdziu.