Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne 27 Niedziela Zwykła 07.10.2018r.

1. Przeżywamy dziś 27. niedzielę zwykłą, która jest zarazem pierwszą niedzielą miesiąca. Pod koniec Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, a ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. 

2. Zmiana tajemnic żywego różańca dziś po Mszy o godz. 8.00.

3. W czasie Mszy św. o godz. 10.45 poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. 

4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Na nabożeństwo różańcowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy. 

5. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek od godz. 17.00 do 18.00.

Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej połączona z modlitwą różańcową i Msza św. w środę o godz. 17.30. 

6. W najbliższą środę w naszej Parafii rozpocznie Seminarium Odnowy Wiary, które jest organizowane przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym Syjon i które poprowadzi Ks. Marek Mekwiński. O godz. 19.00 w kościele będzie konferencja, poprzedzona modlitwą uwielbienia, a następnie spotkanie w grupach, animowanych przez członków Wspólnoty Syjon. Całość zakończy się o godz. 21.00 błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Seminarium obejmie cykl siedmiu spotkań w poszczególne środy, a zwieńczy je dobrowolne uznanie Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Zapraszamy serdecznie wszystkich, chcących umocnić swoją wiarę i mocniej zaangażować się w życie Kościoła. 

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

8. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z roku pierwszego (klasy 7) w czwartek o godz. 18.30 w salce na plebanii. 

9. W sobotę przypada trzynasty dzień miesiąca. W tym dniu na różaniec zapraszamy wyjątkowo na godz. 17.15, który będzie również połączony z procesją fatimską wokół kościoła. 

10. Również w sobotę odbędzie się Wrocławska Piesza Pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Wyjście z katedry wrocławskiej o godz. 6.00, a zakończenie Mszą św. przy ołtarzu polowym w Trzebnicy o godz. 16.30. W naszej Parafii został zamówiony autobus, który przywiezie z Trzebnicy naszych pielgrzymów idących pieszo, a którym mogą wyruszyć także osoby pragnące uczestniczyć w samej końcowej Eucharystii. Wyjazd z przystanku przy kościele o godz. 14.00. Zapisy w zakrystii. Ważne do wszystkich pielgrzymów z naszej Parafii: Zbiórka przed wyjazdem powrotnym bezpośrednio po zakończeniu Mszy obok fontanny przy wejściu do bazyliki w Trzebnicy. 

11. Spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii, natomiast spotkanie dla kandydatów o godz. 11.00 w kościele. 

12. W przyszłą niedzielę będziemy świętować kolejny Dzień Papieski. Po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia", powołanej przez Episkopat Polski w celu promowania nauczania Papieża Jana Pawła II i wspierania przedsięwzięć społecznych, m.in. fundowanie stypendiów dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. 

13. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 udzielimy Chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o godz. 18.00 w kościele. 

14. W niedzielę 14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. Będziemy wtedy polecać w modlitwie wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. 

15. Spotkanie dla młodzieży w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00 w salce na plebanii. 

16. W tym tygodniu Kościół wspomina;

 

w sobotę - bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana