Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne 26 Niedziela Zwykła - Odpust parafialny 30.09.2018r.

1. Przeżywamy dziś w naszej Parafii uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła. Uroczysta suma odpustowa odprawiona będzie o godz. 12.00, a przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi Ks. Prof. Włodzimierz Wołyniec - rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. 

2. Przypominamy, że z racji odpustu nie ma dziś Mszy św. o godz. 13.00.

3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Syjon zaprasza do nabycia domowego ciasta, które dzisiaj po Mszach świętych jest sprzedawane za dobrowolną kwotę przy wyjściu z kościoła. Dochód ze sprzedaży w całości jest przeznaczony na działalność parafialnego zespołu Caritas, który z otrzymanych pieniędzy chce wesprzeć biednych z rodzin naszej Parafii. 

4. Nabożeństwo do św. Michała Archanioła z racji ostatniej niedzieli miesiąca dziś o godz. 17.30.

5. W dniu jutrzejszym rozpoczynamy październik, który jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będzie sprawowane o godz. 17.30. Natomiast za tydzień, na Mszy św. o godz. 10.45, poświęcimy różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. 

6. Również jutro rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. 

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 19.00 w salce na plebanii.

8. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30. 

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00. 

10. Zapraszamy całą Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami na Mszę św. w czwartek o godz. 18.00.

11. W pierwszy piątek oraz w pierwszą sobotę miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00.

12. Odwiedziny chorych: Ks. Radosław oraz Ks. Wojciech odwiedzą swoich chorych w sobotę od godz. 9.00.

13. W tym tygodniu Kościół wspomina:

w poniedziałek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktor Kościoła;

we wtorek - świętych Aniołów Stróżów;

w czwartek - św. Franciszka z Asyżu;

w piątek - św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.

14. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca - adoracyjna. Po Mszach będą Adoracje Najświętszego Sakramentu; zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast ofiary na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła. 

15. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w pieszej Archidiecezjalnej Pielgrzymce do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy, która odbędzie się 13 października i tradycyjnie wyruszy o godz. 6.00 rano z katedry. W naszej Parafii został zamówiony autobus, który przywiezie do domu naszych pielgrzymów z Trzebnicy, a którym będą mogły również wyruszyć osoby pragnące uczestniczyć w Mszy św. polowej kończącej pielgrzymkę w Trzebnicy. Wyjazd o godz. 14.00 z przystanku przy kościele. Zapisy w zakrystii. 

16. W tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy:

+ Wacław Kiejko;

+ Maria Ślesińska;

+ Helena Słowik;

Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.