Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne 24 Niedziela Zwykła 16.09.2018r.

1. Dzisiejsza 24. niedziela zwykła w Kościele w sposób szczególny jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Dlatego też dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na nasze wrocławskie katolickie Radio Rodzina i Telewizję Rodzina. 

2. Dzisiaj rozpoczynają się także kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, ponieważ we wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. W związku z tym zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami na modlitewną Adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę św. we wtorek o godz. 17.30 z okazji święta św. Stanisława Kostki.

3. Dziś na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy będzie pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do Komunii. 

4. W dniu dzisiejszym zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, podczas której będziemy modlić się razem z dziećmi, rodzicami i pracownikami przedszkola Sióstr Salezjanek i ochronki Sióstr Służebniczek o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. 

5. Zapraszamy młodzież na dzisiejsze spotkanie po Mszy św. o godz. 18.00 w salce na plebanii. 

6. W tym tygodniu obchodzić będziemy:

we wtorek - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika;

w czwartek - świętych męczenników Andrzeja i Towarzyszy;

w piątek - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 19.00 na plebanii.

8. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30.

9. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym Syjon w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii. W tym tygodniu na spotkaniu wspólnoty będziemy gościć Ks. Bpa Andrzeja Siemieniewskiego, który wygłosi konferencję i będzie uczestniczył w uwielbieniu. 

10. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. 

11. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z ósmej klasy odbędzie się w czwartek o godz. 18.30 w salce na plebanii. 

12. W piątek pielgrzymi z naszej parafii tradycyjnie uczestniczą w Archidiecezjalnej pielgrzymce i czuwaniu na Jasnej Górze. Wyjazd o godz. 17.00 z przystanku przy kościele. Powrót z Częstochowy po zakończeniu Mszy sprawowanej w kaplicy Cudownego Obrazu około godz. 1.00.

13. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00, natomiast spotkanie dla kandydatów o godz. 11.00 w kościele. 

14. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 udzielimy chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o godz. 18.00 w kościele. 

15. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii oraz w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami. 

16. Już dzisiaj zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła, które będą miały miejsce w naszej parafii w niedzielę 30 września o godz. 12.00. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie Ks. Prof. Włodzimierz Wołyniec, Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. 

17. Grupa Modlitwy św. o. Pio przy Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu zaprasza na nocne czuwanie na Jasnej Górze w dniu 22/23 września 2018 roku. Więcej informacji w gablocie przy kościele. 

18. W tym tygodniu w naszej Parafii pożegnaliśmy:

Kazimierę Harpeniuk

+ Stanisława Kryckiego

+ Danutę Kawczyńską

Osoby te polecamy Bożemu Miłosierdziu.