XIV Niedziela Zwykła /08.07.2018r./

1.Przeżywamy dziś XIV Niedzielę Zwykłą.

2. Dziś, w czasie Mszy o godz. 12.00, udzielimy chrztu dzieciom.

3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu, nie ma Mszy o godz. 13.00, natomiast Msza o godz. 12.00 jest „Mszą recytowaną”.

4. Parafia na Pilczycach gości dziś grupę ewangelizacyjną z Wybrzeża Kości Słoniowej „Claret Gospel”. Po Mszy o 18.00 wykonają swój koncert. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. W tym tygodniu wspominać będziemy:
w środę – święto św. Benedykta, opata, Patrony Europy;
w czwartek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa;
w piątek – Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

6. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30.

7.Adoracja i okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00.

8. W piątek przypada trzynasty dzień miesiąca: zapraszamy na Różaniec Fatimski z procesją o godz. 17.15.

9. W sobotę, 14 lipca, swoje imieniny obchodził będzie Ks. Kardynał Henryk Gulbinowicz, Arcybiskup Senior. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwach w jego imieniu.

10. W okresie wakacyjnym chcemy szczególnie przypomnieć, że w świątyniach obowiązuje zawsze strój skromny i godny miejsca. Dodatkowo wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać choćby możliwości internetu. Przypominamy również, że w przypadku, gdy wiemy, że z powodu wyjazdu, czy pracy, nie będziemy mogli uczestniczyć we Mszy w niedzielę, można ten obowiązek spełnić uczestnicząc w sobotniej Mszy wieczornej, która odprawiona już jest jako Msza niedzielna.

W ostatnim tygodniu
został powołany do Pana, do wieczności,
nasz Parafianin

Ś.p. Henryk Mieczkowski

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie!