Ogłoszenia duszpasterskie

Narodzenie Świętego Jana Chrzciciela, Głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej /24.06.2018r./

1.Przeżywamy dziś uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej. W czasie Mszy o godz. 13.00 udzielimy chrztu dzieciom.

2. Dziś o godz. 12.30 odpust w parafii NMP Nieustającej Pomocy na Muchoborze Małym. Tam też odbywa się dziś akcja oddawania krwi w godzinach od 10 do 13.

3. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła dziś o godz. 17.30.

4. Również dziśo godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św., w czasie której będziemy dziękować za 17 lat posługi w naszej parafii Księdza Proboszcza, oraz będziemy modlić się o potrzebne dla niego łaski w pracy w nowej parafii.

5. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie w tym tygodniu po Mszy wieczornej.

6. W tym tygodniu wspominać będziemy:
w czwartek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

7.Dyżur Parafialnego Caritas  we wtorek od 17:00 do 18.00. Będzie to ostatni dyżur, gdyż w lipcu i sierpniu dyżurów Caritas nie będzie.

8. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30.

9.W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W tę sobotę, wyjątkowo zamiast pierwszej soboty miesiąca, ks. Wojciech odwiedzi w domach swoich chorych od godz. 9.00.

11. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca: po Mszach świętych adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 8.00; ofiary na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła.

12. Od przyszłej niedzieli, 1 lipca, przechodzimy na niedzielny porządek wakacyjny, a mianowicie: w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy o godz. 13.00, natomiast Msza o godz. 12.00 będzie „Mszą recytowaną”.

13. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 10.45, zostanie dokonany obrzęd instalacji na urzędzie i uroczyste przywitanie nowego Proboszcza, ks. Andrzeja Paliszka-Saładygę. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę Mszę wszystkich parafian.

14. Informujemy, że od 1 września 2018 roku Katolicka Szkoła Podstawowa, Publiczne Gimnazjum Katolickie i Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. NMP Pośredniczki Łask rozpocznie działalność w nowej siedzibie w budynku Gimnazjum nr 4 we Wrocławiu przy ul. Paulińskiej 14. Szkoła ta ogłasza jednocześnie nabór do klas 1-8 Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz do klasy 3 Gimnazjum i klas 1-3 Liceum. Szczegóły na plakacie w gablocie i na ulotkach na stoliku z prasą.