Ogłoszenia duszpasterskie

IX Niedziela Zwykła /03.06.2018r./

1. Przeżywamy dziś IX Niedzielę Zwykłą, jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 8.00; ofiary na tacę w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

2.Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Ofiarami do puszek po Mszach Świętych możemy wesprzeć dzieło budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, będącej Wotum całego Narodu Polskiego za Konstytucję 3 maja.

3. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństw czerwcowych codziennie po Mszy o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu wspominać będziemy:
we wtorek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
w sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. Nowenna do Matki Bożej Muchoborskiej i Msza św. w środę o godz. 17.30.

6.Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon” zaprasza na spotkanie w środę o 19.00 w salce na plebanii.

7.Trwamy w przeżywaniu w naszej parafii dni eucharystycznych, dawniej znanych jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie, do czwartku włącznie, procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy o godz. 18.00. W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, procesja do 4 ołtarzy przy kościele i poświęcenie wianków.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. W czasie Mszy o godz. 18.00 modlimy się w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodziców.

9.W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy o godz. 13.00, udzielimy chrztu dzieciom. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o godz. 18.00.

11. Pragniemy poinformować, że w niedzielę 17 czerwca Msza św. o godz. 13.00, a po niej spotkanie dla rodziców dzieci, które w maju 2019 roku przystąpią do I Komunii Świętej. Zostanie wtedy podany termin I Komunii w 2019 roku.

 

W ostatnim tygodniu
zostali powołani do Pana, do wieczności,
nasi Parafianie

   
Ś.p. Jan Dzięcioł

Ś.p. Elżbieta Skoczylas-Kos

Ś.p. Tadeusz Kos

Ś.p. Mateusz Sidorowicz

 

 Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!